Yatırım yapmaya başla!

Yeni Nesil 2020 Isuzu D-Max Sert Yapısıyla Tanıtıldı!

Ticari kamyonet grubunun en gözde araçlarından olan Isuzu D-Max, şimdi 3. nesliyle hareket edecek!
Yeni Nesil 2020 Isuzu D-Max Sert Yapısıyla Tanıtıldı!

Ticari ve arazi hayatına 2002 yılında başlayan Isuzu D-Max‘in yeni kasası tanıtıldı. Her neslinde sağlamlık ve kalitesini kanıtlamış olan Japon kamyonet, özenli bir işçilikle yeni kasasında herkesin seveceği, pozitif enerji ile geldi. Isuzu’nun uzman olduğu dallardan birisi olan dizel motor üretimi, D-Max’in de güçlü ve atak bir araç olmasını sağladı.

D-Max’in platformu Cheyv Colarado ve GMC Canyon tarafında da kullanılmakta. Başarı gösterdiği en iyi pazar ve üretim noktası olan Tayland’da tanıtımı gerçekleşen kamyonetin aslında kasa değiştirmesi biraz uzatılmıştı. Eskisini andırsa da tasarımsal anlamda D-Max’in sayabileceğimiz birçok değişimini gördük. İşte detaylar;

Karşımızda rakiplerini tehdit eden bakışlarıyla, sert bir D-Max duruyor.

Üçüncü Nesil Isuzu D-MaxBakıldığında eski nesilden uzaklaştırılmadan D-Max’in yeni yapısı oluşturulmuş. İlk farlardan başlayacak olursak, biraz daha dar formlu ele alınarak, LED aydınlatma düzeni çok daha şık duruyor. 2. nesilden beri mercekli farlar, yenisinde de devam ettirilmiş.

D-Max’in tamponu yenilemeden nasibini almış.

3. Nesil Isuzu D-Max Ön GörünümIsuzu marka yazısı eskisinde kalın krom ızgara üzerindeydi. Şimdi ise kaput bitimine yapılan siyah/krom çerçeve üzerine alınmış. Hava ızgarası en geniş pozisyonuna getirilmiş. Yapılanı şu şekilde anlatabiliriz; eskisindeki mevcut tampon hava bölümün hizasında kesilerek 3. nesille verilmiş gibi. Kesinlikle daha havalı duran kamyonetin tampon köşelerine de çiftli sis farları yerleştirilmiş.

Tayland’da imal olacak D-Max, kesinlikle piyasanın en güzel arka görünümüne sahip pick-upı!

3. Nesil Isuzu D-Max Arka GörünümPick-up modellerin ön kısımlarıyla istenildiği gibi oynanabilse de açık kasa yapıları itibariyle arka bölümler birbirine benzer. Belki de yapılacak çok bir şey yoktur. Bu görüşlerimiz D-Max ile değişmiş olup, dik formlu stop aydınlatmaların kare şekilli LED şekilde düşünülmesi, ortamı epeyce beğenilecek şekle getirmiş.

Kapıların iç tarafında ticari bir araç değil lüks bir SUV araç yatırıyor.

3. Nesil Isuzu D-Max İç Mekan Eksi nesildeki düz inen ve minimalist düzen yine mantık olarak aynı devam ettirilse de Isuzu kokpit işine baya çalışmış. Teknoloji konusunda güne göre araç içerisinde teknolojik sıçramalar yapıldığı belli. Hava mazgallarının arasına yerleştirilen 9 inçlik ekran, Apple CarPlay ve Android Auto bağlantılı özelliklerini destekliyor.

Dijital klima kümesi ekran altında şık bir görüntü yaratmış. Vites etrafı da dahil olmak üzere aracı zengin gösteren piano black parçalara yer verilmiş. Üç kollu fonksiyonlu direksiyon ortama ayak uydururken, 4.2 inçlik gösterge paneli okunaklı. Yeni nesil Mitsubishi L200’ün yenilemesi sonrasında gelen D-Max bu kısımda da etkili olacağına inanıyoruz.

Önceki yazımızda verdiğimiz motor bilgileri uyuşuyor.

3. Nesil Isuzu D-Max MotorTanıtım öncesi bahsettiğimiz gibi D-Max için aynı cins farklı hacimli motorlar hazırlanmış. Vergi avantajlı 1.9L motor 163 ps ve 360 nm tork üretirken, diğer bir seçenek olan en güçlü 3.0L motordan 190 ps ve 450 nm tork rakamları alınacak. 3.0L Avustralya, Güney Afrika, güneydoğu Asya pazarlarına gönderimleri yapılacak.

Her iki seçenekte 6 ileri manuel ve otomatik şanzıman seçilebilecek. 4×4 ve 4X2 çekiş sistemlerine sahip D-Max’te çekişler arasını rahat ve hızlı şekilde gerçekleştirmek için arka diferansiyel kilidine elektromanyetik bir sistem ilave edilmiş. Sonuç olarak yeni Isuzu D-Max her bir açısında çok şık bir araç olmuş. Kokpiti modern ve yetenekleri artırılmış şekilde, ismine yakışan özelliklerle donatılmış halde yeni neslini tamamlamış. Araç hakkında sizin görüşleriniz neler olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum