Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Meme Coinlerde Hareketlilik! İşte Çift Haneli Fırlayan Coinler!

Son dönemde isminden tekrar sıklıkla bahsettiren meme coin pazarında BONK, WIF, PEPE gibi altcoinlerin çift haneli kazançları dikkat çekiyor. Detaylar;
Meme Coinlerde Hareketlilik! İşte Çift Haneli Fırlayan Coinler!
HABER GİRİŞ

Türk yatırımcıların da büyük ilgi gösterdiği meme coinler, hiç kuşku yok ki boğa döngüsü sırasında kripto piyasasının parlayan yıldızları oldular ve birçoğu son birkaç ayda önemli fiyat artışları sergiledi. Meme coinlerin birçoğunun bugün de yeşil görünümünü sürdürdüğü gözlemleniyor.

Solana tabanlı Bonk Inu (BONK), dogwifhat (WIF), Cat in a Dogs World (MEW) ve Book of Meme (BOME) gibi bu türün önde gelen varlıklarının sırasıyla yüzde 31, yüzde 19, yüzde 25 ve yüzde 13’lük günlük fiyat artışları yaşamış olması dikkat çekiyor.

Piyasa değeri açısından anlık olarak dördüncü en büyük meme coin olan Pepe (PEPE) yüzde 15 artış gösterirken, Floki Inu (FLOKI) da benzer bir performans sergiliyor.

Meme Coin Pazarı Büyüme Yolunda

Bu pazarın en büyük varlıkları olan Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) ise çok daha mütevazı artışlarla biraz geri planda kalmış görünüyor. Elon Musk’ın favori tokenı günlük yüzde 2’ye yakın yükselirken, rakibi son 24 saat içinde yalnızca yüzde 1 civarında yükseliş hareketi gösterebildi.

Meme Pazarı Yeşil Görünümde Seyrediyor
Kaynak: CoinMarketCap

Meme coin sektörünün toplam piyasa değeri, haber yazımı itibarıyla 58 milyar dolar civarında seyrediyor ve bu tablo, 23 Nisan’daki rakama kıyasla yüzde 4 artışa işaret ediyor.

GCM Yatırım Banner

Meme Coinler için Daha Fazla Ralli Beklentisi

Bazı analistler, son zamanlarda SHIB, DOGE, WIF ve diğer birçok meme coinin yakın gelecekte daha da önemli bir boğa koşusu yaşayabileceğine dair tahminlerini daha sık paylaşmaya başladı.

Böyle bir senaryonun söz konusu olabileceğine işaret eden faktörlerden birinin geçen hafta gerçekleşen Bitcoin halvingi (yarılanması) olduğuna vurgu yapılıyor.

Madencilerin blok zincirindeki blokları doğrulama ödüllerinin yarıya indirildiği bu olayın, tarihsel olarak tüm kripto para piyasasında büyük bir canlanmanın habercisi olduğu bugüne kadar ede eden verilerden biliniyor.

Örneğin, DOGE 2020’deki bir önceki yarılanma sırasında bir sentten daha az değerdeyken, bir yıl sonra değeri neredeyse 0,70 dolara kadar yükselmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.