Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Düşen Şirket Maddi Varlık Alımı Yaptı

İmalat şirketi Bantaş Bandırma, maddi varlık alımı gerçekleştirdiğini KAP üzerinden açıkladı. Detaylar haberde...
Hisseleri Düşen Şirket Maddi Varlık Alımı Yaptı
HABER GİRİŞ

Bantaş Bandırma Ambalaj Sanayi Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden maddi duran varlık alımı hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, Bosfora Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti firması ile anlaşma yapıldığını duyurdu. Bu anlaşmanın kutu üretim tesisinde nihai ürünün paketlenmesi aşamasında tam otomasyona geçme amacıyla son teknoloji “Hat Sonu Çemberleme ve Palet Streçleme Hattı” alınması kapsamında yapıldığı aktarıldı.

Söz konusu anlaşmanın 152 bin 343 euro olduğu not edildi. Bu tutarın anlaşma imzalanmasına müteakip yüzde 10’unun peşin, yüzde 70’inin makinaların tesliminde kalan yüzde 20’nin ise iş tesliminde şirketin öz kaynaklarından ödeneceği bildirildi.

Bantaş tarafından yapılan duyuruda “Yeni hattın Makine ve ekipmanların montaj ve test aşamalarını müteakiben 2024’ün 2. çeyreğinde devreye alınmasına, oy birliği ile karar verilmiştir.” açıklaması yapıldı.

Şirketin hisseleri (BNTAS)  bugün açılışı 12,89 TL’den yaptı. 12,70 TL’ye gerileyen hisseler varlık alımı ile 13 TL’ye fırladı.

GCM Yatırım Banner

Bu yükselişin ardından hisseler düşüşe geçti. 12,79 TL’ye geriledi.

Hisseler yıllık bazda yüzde 124,17 kazandırırken, aylık bazda yüzde 19’a yakın kaybettirdi. Hisseler son iki haftadır düşüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.