Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Otomotivde Agrotech Şovu! Global Firmayı Satın Alıyor

Otomotiv sektörüne hızlı bir giriş yapan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., 20 ülkede distribütörlüğü bulunan XEV Global’i satın alma yolunda.
Otomotivde Agrotech Şovu! Global Firmayı Satın Alıyor
HABER GİRİŞ

Mart ayının sonunda Joyce Elektrikli Araç Teknolojileri A.Ş. hisselerinin yüzde 75’ini aldıktan sonra üretilecek ilk yerli ve milli elektrikli aracın lansmanını bu ayın başında yapan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., sektördeki atılımlarını sürdürüyor.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı bildiriminde şirket, global bir otomotiv firmasını satın almak için ön müzakere sözleşmesi imzalandığı haberini verdi.

Açıklamada, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda satışa çıkarılması planı yapılan yerli ve milli elektrikli aracın motor ve batarya teknolojileri ile ilgili çalışmalarını global pazarlarda yönetebilmek ve üretim kapasitesini güçlendirmek için XEV Global Limited şirketi ile masaya oturulduğu bilgisi verildi.

20 ülkede distribütörlüğü bulunan XEV Global’in, dünya genelindeki ağırlıklı hisselerini satın almak amacıyla görüşmelere başlandığı ve ön müzakere sözleşme metninin karşılıklı olarak imzalandığı açıklandı.

AGROT Hisse 24.04.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin, XEV Global’i satın alma girişimini duyurduğu günde AGROT kodlu hisseler güne yüzde 3 artıda başlangıç yaptı.

GCM Yatırım Banner

Haftanın ilk gününü 33,50 liradan kapattıktan sonra bugüne 34 liranın üzerinde başlayan hisseler yazım anında sarkma göstererek yüzde 1’in üzerinde artıda 33,92 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.