Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ripple SEC Anlaşması Ufukta mı? Ünlü Avukat Tarih Verdi!

Ripple ve SEC arasında gerçekleşecek muhtemel uzlaşma ufukta görünüyor mu? Ünlü avukat olasılık üzerine tahminde bulundu ve tarih verdi. Detaylar haberde;
Ripple SEC Anlaşması Ufukta mı? Ünlü Avukat Tarih Verdi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ripple ile Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında Aralık 2020 döneminden bu yana devam eden uzatmalı dava, son dönemde her iki taraftan gelen eylemlerle kızışmaya başladı.

Geride kalan ay düzenleyici kurum, XRP satış ihlalleri iddiasıyla firmaya 2 milyar dolar ceza verilmesini talep etti. Bu haftanın başlarında, Ripple’ın baş hukuk sorumlusu Stuart Alderoty, şirketin kurumun talebine resmi itirazını sunduğunu söyledi. Ripple, para cezasının 10 milyon doları aşmaması gerektiğine ilişkin birkaç önemli neden sıraladı.

2 Milyar Dolar Yerine 100 Milyon Dolar mı?

Taraflar arasındaki hukuk savaşının gelecekteki sonucu belirsizliğini koruyor ve çok sayıda sektör katılımcısı bir sonraki hamle hakkında spekülasyon yapıyor. Bu kişilerden biri de kısa bir süre önce görüşlerini açıklayan popüler avukat Jeremy Hogan. Hogan, yasal tartışmanın 100 milyon dolarlık bir uzlaşmayla çözülebileceğini öngörüyor.

Hogan, Ripple SEC Davasının Bitimi için Olası Tarih Verdi
Kaynak: X / @attorneyjeremy1

Ripple ile SEC arasındaki hukuki mücadelenin bu yaz resmen sonuçlanabileceğini düşünen isim, yargıcın haksız karların iadesi konusunda Ripple lehine bir karar vereceğini ancak SEC’e bir kemik atacağını ve Ripple’ın 100 milyon dolar ceza ödemesiyle davanın sonuçlanabileceğini söyledi.

Hogan ayrıca “şu ana kadar gördüklerine dayanarak” davanın bu yılın Temmuz ya da Ağustos ayında kapanabileceğine inandığını dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

Kısa bir süre önce ChatGPT de 23 Nisan’da başlayacak duruşma ile son aşamasına giren davayla ilgili nihai kararın bu yaz verilebileceğini tahmin etmişti. Ancak, her iki tarafın da olası gecikmelerinin ve temyiz başvurularının sonucu 2026‘ya kadar sürükleyebileceğini öngörmüştü.

Ripple Avantajlı Görünüyor

Crypto X, Ripple’ın geçen yıl elde ettiği üç hayati ancak kısmi mahkeme galibiyeti nedeniyle galip gelme şansının daha yüksek olduğuna inanan kullanıcılarla dolu.

Bunlardan ilki Temmuz ayında Federal Yargıç Torres’in şirketin ikincil ticaret platformlarına yaptığı programlı satışların yatırım sözleşmesi teklifi teşkil etmediğine karar vermesiyle gerçekleşti.

Kısa bir süre sonra sulh hakimleri SEC’in ilk karara itiraz etme niyetini reddederken, birkaç ay sonra Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse ve İcra Kurulu Başkanı Chris Larsen Komisyon tarafından getirilen tüm suçlamalardan aklandı.

XRP Fiyatı İnişli Çıkışlı Görünüm Veriyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Uzmanlar, Ripple için kesin bir galibiyetin büyük bir XRP rallisini tetikleyebileceği, ancak tersi senaryonun tokenı ve tüm dijital varlık piyasasını olumsuz etkileyebileceği konusunda birleşmiş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.