Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Havacılık Hissesi 1098 TL TL’ye Ulaşabilir mi? Yanıt Geldi

24 Nisan’da BIST 100 endeksinden pozitif ayrışarak rekor seviyeye ulaşan PGSUS’un gelecek dönemlerde nasıl bir seyir izleyeceği merak ediliyor. Hissede hedef ne?
Havacılık Hissesi 1098 TL TL’ye Ulaşabilir mi? Yanıt Geldi
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da havacılık sektörüne yönelik beklentilerin giderek arttığı dönemde aracı kurumların ve analistlerin paylaştığı raporlara odaklanıldı. Uzmanlar, 2024 yılında hisse ve sektör bazlı ayrışmaların görülebileceğini, bazı hisselerin hikaye barındırması dolayısıyla daha güçlü bir performans göstereceğini belirtiyor.

BIST 100 endeksinin yüzde 0,8 yükseliş gerçekleştirdiği 24 Nisan’da endekse dahil hisseler arasında ulaştırma hisseleri göze çarptı. Yatırımcıların yakından takip hisselerden biri olan Pegasus (PGSUS), yüzde 5 artışla günü 968 TL’den tamamladı.

Hissede yukarı yönlü hareketlerin devam edip etmeyeceği merak edilirken Investing yazarlarından Günay Caymaz, paylaştığı analizinde hisse için önemli seviyelere beklentilere işaret etti.

Havacılık Hissesi 1345 TL TL’ye Ulaşabilir mi? Yanıt GeldiKaynak: Paratic Piyasalar

Caymaz, 2024 yılında toparlanan PGSUS’un, 2023’ün ikinci yarısındaki düzeltme ivmesini ideal seviyede tamamladıktan sonra yönünü yukarıya çevirdiğini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Son düşüş ivmesi baz alınarak ele alındığında Şubat – Nisan aralığında 850 TL’ye denk gelen Fib 0,618 değerinin önemli bir süre direnç olarak çalıştığının görüldüğünü aktardı. Caymaz, Nisan ayında 850 TL direncinin kırıldığını, ardından hissenin fiyatının 907 TL’deki bir sonraki direnci hacimli bir şekilde kırdığını ve bu hafta 979 TL’deki son zirvesine hareket etmeye başladığını paylaştı.

Güncel durumda 980 TL’nin günlük kapanışlarla aşılması durumunda hedefin 1071 – 1188 TL aralığı olacağını ifade etti. Negatif bölgede ise 907 TL bölgesinin destek olarak güncelliğini koruduğunu, olası bir aşağı yönlü kırılımda hissenin desteğe dönen bölgesinin 850 TL’ye doğru gerilemesinin gündeme gelebileceğini kaydetti.

Havacılık Hissesi 1345 TL TL’ye Ulaşabilir mi? Yanıt GeldiKaynak: InvestingPro

InvestingPro’nun temel analizine göre Pegasus’un olumlu bir resim çizdiğini vurgulayan Caymaz, 11 finansal modele göre yapılan ölçümde hissenin adil değerinin şu an için 1060 TL olarak hesaplandığını belirtti. Hisse için hedef fiyat veren 9 analistin arasında en yüksek hedef fiyatın 1345 TL olduğunu ve ortalamanın 1098 TL olduğunu yatırımcılarla paylaştı.

PGSUS, 24 Nisan’da aracı kurumların en çok alım yaptığı hisselerin arasında yer almıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.