Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 61 Kazandıran Enerji Şirketinden Hollanda Atılımı!

Margün Enerji bugün KAP üzerinden uluslararası pazarda büyüme hedeflerini genişletmek için attığı önemli bir adımı duyurdu. Detaylar haberde;
Yüzde 61 Kazandıran Enerji Şirketinden Hollanda Atılımı!
HABER GİRİŞ

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAGEN), 24 Nisan 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, uluslararası arenada büyüme hedeflerini açıkladı. Özel durum açıklamasında Margün Enerji, yurt dışı ve buna ilişkin şirket kurulumu hakkında bilgi verdi.

Şirketin bugünkü yönetim kurulu toplantısında Avrupa, ABD, Kanada, Avusturalya ve İngiltere gibi ülkelerdeki büyüme hedeflerini gerçekleştirmek amacıyla sürdürülebilirlik ilkeleri ve ESG kriterleri çerçevesinde hareket edeceği vurgulandı.

İnovasyon odaklı stratejisinin gereği olarak, iklim teknolojileri alanında yeşil saha veya eski saha projeleri, satın alımlar ve birleşmeler (M&A) ile birlikte uzmanlaşmış global şirketlerle stratejik ortaklıklar, finansal ortaklıklar ve ticari iş birliklerine yönelik yatırımlar yapılacağı belirtildi.

Bu çerçevede, Hollanda’da yeni bir şirket kurma kararı alındığı açıklandı. Margün Enerji, süreç ilerledikçe yatırımcıları bilgilendireceğini taahhüt etti.

Borsada MAGEN koduyla işlem gören enerji hissesi yıllık bazda yatırımcısına yüzde 61,63 oranında kazanç sağladı.

GCM Yatırım Banner

MAGEN payları aylık bazda yüzde 49,13, haftalık bazda ise yüzde 20,63 oranında değer kazandı.

Gün içinde 21,75-23,66 lira aralığında işlem gören hisse bugün TSİ 16.50 itibarıyla yüzde 3,53 artışla 22,29 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.