Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

4 Gündür Tavan Yapan GYO Şirketi SPK’ya Başvurdu

Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı bugün KAP üzerinden, Sermaye Piyasası Kurulu'na sermaye artırımı için başvuruda bulunduğunu açıkladı. İşte detaylar;
4 Gündür Tavan Yapan GYO Şirketi SPK’ya Başvurdu
HABER GİRİŞ

Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (YGYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı son bildirimde, sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunduğunu duyurdu.

Şirket KAP bildirisinde, 1 milyar lira kayıtlı sermaye tavanı içinde hareket ederek, mevcut sermayesini 235 milyon 115 bin 706,01 liradan 693 milyon 419 bin 912,01 liraya yükselteceğini bildirdi.

Bu artışta, mevcut ortakların rüçhan haklarının tamamen kısıtlanacak ve 1 TL nominal değerli payların toplam satış hasılatının 458 milyon 304 bin 226 lira olacağı kaydedildi.

Sermaye artışının, Borsa İstanbul A.Ş.’nin Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedürü doğrultusunda belirlenecek satış fiyatına göre gerçekleştirileceği paylaşıldı.

Artırılan sermaye tutarını temsil eden payların, tahsisli satış yöntemiyle Kamil Engin Yeşil’e toptan satılacağı ve bu amaçla Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yapılacağı bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Sermaye artırımı işlemleri için gerekli izinlerin alınması ve ilgili kurumlarda işlemlerin gerçekleştirilmesi için yönetime yetki verildiğine dikkat çekildi. Sermaye artırımı için 25 Nisan 2024 tarihinde SPK’ya başvurulduğu açıklandı.

Paratic Piyasalar Yeşil GYO Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada YGYO koduyla işlem gören şirket hissesi bugün tavan serisini 4’üncü güne taşıdı. Yıllık bazda yatırımcısına yüzde 303,23 oranında kazanç sağlayan paylar, aylık yüzde 28,87 yükseldi.

Haftalık bazda yüzde 47,93 oranında değer kazanan hisse bugün TSİ 16.28 itibarıyla yüzde 9,97 artışla 7,5 lira tavan fiyattan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.