Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi 11 TL’ye Yükselen Enerji Şirketinden Temettü Duyurusu!

Manas Enerji Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde kar dağıtım işlemleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberin devamında;
Hissesi 11 TL’ye Yükselen Enerji Şirketinden Temettü Duyurusu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hissesi haftalık ve aylık bazda yükseliş gösterip 11 TL’ye çıksa da yıllık zirvesinin gerisinde seyretmeye devam eden Manas Enerji Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde kar dağıtım işlemleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da MANAS koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü müjdesi çıkmadı!

Açıklamada, kar dağıtımında 2023 yılı hesap dönemine ait yasal kayıtların esas alınması ve 2023 yılı karından kar dağıtımı yapılmamasına, genel kanuni yedek akçe ayrıldıktan sonra kalan 12.947.694,69 TL tutarındaki karın olağanüstü yedeklere eklenmesine karar verildiği ifade edildi.

Öte yandan kararın, 17 Mayıs 2024 tarihinde yapılacak şirket olağan genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulacağı belirtildi.

2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu da KAP’a duyuran şirket, 2022 yılındaki zarar tablosundan karlılığa geçiş yaparken, toplam varlıklar ve özkaynaklarda dikkat çekici yükseliş kaydetti.

GCM Yatırım Banner

MANAS Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yeni günü yüzde 0,80 değer kazanarak 9.722,09 puandan tamamlarken, MANAS hisseleri endeksle paralel hareket etti ve yükseldi.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 3,1‘lik çıkışla 11 TL seviyesine yükseliş gösterdi.

MANAS Fiyatı Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Geniş ürün yelpazesi ve gelişmiş teknolojik çözümleriyle müşterilerine çözüm ortağı olan Manas Enerji’nin hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 14 ve yüzde 47,5 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.