Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Günlük Para Kazanma Yolları

Günlük nasıl para kazanılır sorusunun cevabı ve günlük para kazanma yolları, önerilerine dair her şey sayfamızda. Detaylı bilgi için hemen tıklayın!
Günlük Para Kazanma Yolları
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Yaşam pahalılığı, o kadar yaygın hale geldi ki küçücük çocuklar bile “enflasyon” ne demek, az çok biliyor. Maliyetler artarken asgari ücrete yapılan büyük zamlar, geçim sıkıntısına çare olmuyor.

Orta ve alt sınıfın maddi zorlukları, son yıllarda giderek artarken insanlar “nasıl para nasıl kazabilirim” diye düşünerek farklı yollar arıyor. İşte bu noktada, her gün bir yenisi türeyen online para kazanma, evde günlük para kazanma gibi yöntemler devreye giriyor.

Ayrıca halihazırda yapılan işler ya da el becerileriyle de günlük kazancı artırmak mümkün. İster çalışan olun, ister çalışmayın. Bu listede gelirini artırmak isteyen herkes için para kazanma önerilerimiz var.

Aşağıdaki 32 farklı öneriden oluşan listeye göz atarak da kendi yönteminizi bulabilirsiniz.

1) Özel Beslenme Yemekleri Yapın

Bebeklerden sporculara kadar birçok kişi, özel bir beslenme programına sahip olabilir. Kilo kontrolü, farklı diyetler, rahatsızlıklar gibi nedenlerle özel bir beslenme programına ihtiyaç duyulabilir.

Tüm bunların yanında detoks için de çeşitli diyetler bulunmaktadır. Bu alandan para kazanmayı düşünenler için özel yemekler yapmak eğlenceli olabilir.

İsteğe göre hazırlayacağınız günlük yemeklerle para kazanmak için yapmanız gereken biraz araştırma. Bu işi yaptığınızı hem sosyal medya platformlarında hem de ilgili sitelerde duyurabilirsiniz.

 • Kimler yapabilir? Yemek yapabilenler.
 • Ne kadar kazandırır? Değişken.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Hızlı.

2) Yatırım Araçlarını Keşfedin

Warren Buffett Borsa SözüPara kazanmak için yatırım yapmak, birçok kişinin bildiğinin aksine en iyi yollar arasındadır. En iyi yanlarından birisi, yatırımın pasif gelir modeli olmasıyken bir diğeri de yüksek kâr fırsatıdır.

Ancak diğer işlerde olduğu gibi burada da gerekli yeterliliğe sahip olmanız gerekiyor. Ve günümüzün olanakları kişiyi kısa sürede yatırım konusunda uzmanlaştıracak kadar geniş.

Online ortamda birçok yatırım eğitimi bulunurken küçük bir araştırmayla alanında önde gelen isimlerden gerekli bilgileri alabilirsiniz. İsterseniz aracı kurumların sunduğu ücretsiz eğitim ve sanal hesapla işlem fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Borsadan tahvillere dövizden emtialara yatırım enstrümanları hakkında donanımlı hale geldikten sonra paranızı katlamanız mümkün. Borsaya nasıl girilir öğrenerek ilk adımı hemen şu anda atmanız mümkün.

Sonuçta internet üzerinden basit bir şekilde vereceğiniz al-sat emirleri ile düşük fiyattan alacağınız varlıkları yükseldiğinde satarak paranızı işletmeyi düşünmelisiniz.

 • Kimler yapabilir? Herkes.
 • Ne kadar kazandırır? Çok.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Değişken.

3) Masaj Yapın

Masaj, rahatlamak ya da tedavi amacıyla kullanılabilir. Yıllardır iyi kazandıran işler arasında yer alan masörlük ya da masözlük, günümüzün popüler iş kolları arasındadır.
Elbette, masaj bilinçli yapılması gereken bir iş.

Doğru masaj tekniklerinin ve uygulama noktalarının bilinmesi, yaptıran kişinin kendini iyi hissetmesini, masajın işe yaramasını sağlayacaktır. İlgili meslek kursları aracılığıyla masaj eğitimleri alınabilir.

Masörlük veya masözlük kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifika verilirken alınan eğitim iş bulmakta etkilidir. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurslarda toplam kurs süresi yeni düzenlemeye göre 312 saattir ve 17 yaşını tamamlamış olanlar katılabilir.

 • Kimler yapabilir? Masaj eğitimi alanlar.
 • Ne kadar kazandırır? Çok.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Hızlı.

4) Günlük Ev Temizliği Yapın

Günlük para veren iş yerleri arasında temizlik şirketleri de var. Ev temizliği yaparak günlük para kazanabilirsiniz. Bunun için ister ilgili platformları kullanır, isterseniz de temizlik firmalarıyla iletişime geçerek ilk adımı atabilirsiniz.

Yani yaşınız gençse ya da sağlığınız yerindeyse ev temizliği yaparak gelir elde etmeniz mümkün.

Bu noktada değerlendirebileceğiniz bir diğer öneri de ev organizatörlüğü. İşi daha önce duymamış olabilirsiniz ancak son derece basit ve keyifli olduğunu bilmelisiniz. Evi derli toplu olanlardansanız ve düzenleme işinden hoşlanıyorsanız, bu iş size göre.

Yoğun iş temposu nedeniyle evine bir türlü çeki düzen veremeyen kişiler var.

Siz de bu kişilere yardımcı olarak kazanç sağlayabilirsiniz. Örneğin günümüzde bazı kesimlerde popüler olan Konmari metadunu kullanabilirsiniz. Metodun kurallarını internetten kolaylıkla öğrenip, isteyenlere bu hizmeti sunabilirsiniz.

 • Kimler yapabilir? Herkes.
 • Ne kadar kazandırır? Çok.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Hızlı.

5) Kişiye Özel Ürünler Tasarlayın

Günümüzde hediyeler genelde kişiye özel tasarlanıyor. Sizin de bu konuda yeteneğiniz varsa tasarım işine yönelebilirsiniz. Tshirt, kupa, albüm ve çeşitli süs eşyalarını, kişiye özel hale getirebilirsiniz.

Sosyal medyanın da etkisiyle böyle ürünler fazla dikkat çekmeye başladı. Bu ürünlerin üstüne sloganlar hazırlayabilir, tasarımlar yapabilirsiniz. Daha sonra sosyal mecralarda da e-ticaret platformlarında da satışa sunabilirsiniz.

 • Kimler yapabilir? Tasarım yeteneği olanlar.
 • Ne kadar kazandırır? Değişken.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Değişken.

6) Ütü Yapın

Ütü yapmayı seviyorsanız, bu iş için vakti olmayanlara hizmet verebilirsiniz. Kolay para kazanma yolları arasına yer alan bu yöntemle, cüzdanınıza kayda değer miktarda katkı yapabilirsiniz.

Oldukça kolay bir şekilde müşteri bulabilir, çalışan bayanlar için bu işi yapabilirsiniz. Çalışan kadınlardan bekar erkeklere, emeklilerden yoğun iş hayatına sahip kişilere kadar hizmet sunabilirsiniz.

Bu alanda hizmet vermek için yerel siteler ve Armut.com gibi platformlara teklif verebilirsiniz. Saatlik ya da parça başına yapabileceğiniz ütü işinden ne kadar para kazanacağınızı küçük bir araştırmayla öğrenebilirsiniz.

 • Kimler yapabilir? Herkes.
 • Ne kadar kazandırır? Orta.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Hızlı.

7) Kiralama Yapın

06İşte kolay yoldan bir para kazanma yolu daha. Siz de kullanmadığınız eşyalardan mülkünüze, aracınızdan özel kıyafetlerinize kadar birçok alanda kiralama yapabilirsiniz.
Ev ya da odanızı kiralamak için bugün dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan Airbnb’ye bakabilirsiniz.

Belirli aralıklarla evinizi misafirlere açarak güvenli bir şekilde para kazanabilirsiniz. Benzer şekilde arabanızı, bisikletinizi ya da park yerinizi kiralayabilirsiniz.

Bunların yanında özel günler için kıyafetleriniz için de kiralama yapabilirsiniz. Birçok kişi abiye gibi tek gün kullanılacak kıyafetlerde bu yöntemden yararlanıyor. Bunu fırsata çevirmek sizin elinizde.

 • Kimler yapabilir? Herkes.
 • Ne kadar kazandırır? Değişken.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Hızlı.

8) Özel Şoförlük Yapın

Direksiyonunuza güveniyor musunuz? Eğer iyi araba kullanıyorsanız, özel şoförlük para kazanabileceğiniz işlerden birisi.

Bu işi birçok farklı kesime yönelik değerlendirebilirsiniz. Mesela, isteyen ebeveynler için özel şoförlük hizmeti sunmayı değerlendirebilirsiniz.

Güvenilir ve güvenli yolculuk verebilirseniz, adınızın yayılıp daha çok iş almanız mümkündür. Bununla birlikte yaşlılara seyahat hizmeti sunabilirsiniz. Rahat yolculuk yapmak isteyen emeklileri belirttikleri destinasyonlara götürebilirsiniz.

Turistleri, şirket yöneticilerini etkinliklere ve farklı şehirlere taşıma görevini üstlenen özel şoförler, bu işten güzel para kazanabilirler.

 • Kimler yapabilir? Şoförlüğü iyi olanlar.
 • Ne kadar kazandırır? Orta.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Hızlı.

9) Makyaj Yapın

Profesyonel makyaj yaparak günlük para kazanmayı düşünebilirsiniz. Hem gündelik hayat hem de özel günler için sunabileceğiniz makyaj hizmeti ile iyi miktarda para kazanabilirsiniz.

Elbette bu işi yapmak için makyaj konusunda yetenekli olmalı, eğitim almalısınız. Fakat günümüzde bu alanda kendini geliştirmek isteyenler için birçok online eğitim fırsatı var.

Gerçekten istekliyseniz, ufak maliyetlerle kendinizi yetiştirebilirsiniz. İş almaya başladıkça, reklamınızı yaparak daha çok müşteri çeker, haftada birkaç gün çalışarak bile tam zamanlı işlerdeki kadar gelir elde edebilirsiniz.

Gelin makyajı için fiyatlara göz atarsanız, gelir potansiyelinin ne kadar yüksek olduğunu görürsünüz.

 • Kimler yapabilir? Makyaj yeteneği olan herkes.
 • Ne kadar kazandırır? Çok.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Değişken.

10) El Yapımı Ürünler Satın

El yapımı ürünlere ilgi her zaman yüksektir. Son yıllarda doğallığa ve el işçiliğine merak daha da artarken alan giderek büyümüş ve çeşitlenmiştir. Eğer el beceriniz varsa ve hobi niteliği taşıyan eğlenceli yöntemlerle para ka

zanma fikri aklınıza yatıyorsa, bu işi kesinlikle değerlendirmelisiniz.

Doğallıktan vazgeçmeyenler, eskiyle yeniyi karıştırmayı sevenler, malzemelerden tasarım yaratanlar ve farklı şeylere ilgisi olanlar…

Evinizden veya dışarıdan kolaylıkla ulaşabileceğiniz eşyalardan, yeni ürünler oluşturabilirsiniz. Kumaş parçalarından battaniyeler, çantalar, doğadaki malzemelerden süs eşyaları ve dahası. Bu alandaki tek sınır, hayal gücünüz.

 • Kimler yapabilir? Tasarım merakı ve yeteneği olanlar.
 • Ne kadar kazandırır? Değişken.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Değişken.

11) Profesyonel Hizmet Satışı Yapın

Freelancer için Siteler Yazılım, mobil uygulama geliştirme, tasarım, müşteri hizmetleri ve insan kaynakları gibi konuların herhangi birinde profesyonel olabilirsiniz. Ekstra donanımlarınızı ya da halihazırda gelir elde etmek için kullandığınız uzmanlık alanınızı, ekstra para kazanmak için kullanabilirsiniz.

Bir işte profesyonelseniz her zaman değeri vardır. Sizin gibi profesyonellerle size ihtiyacı olan kişileri buluşturan platformlar bulunuyor.

Upwork ve yetenekli freelancer topluluğu Bionluk bunlar arasındadır. Biraz inceleyerek, hemen işe koyulabilirsiniz.

 • Kimler yapabilir? Herkes.
 • Ne kadar kazandırır? Değişken.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Değişken.

12) Web Tasarım Yapın

Web sitelerinin sayısındaki artış, tasarımcı ve yazılımcılara da ekstradan iş fırsatı doğurdu.

Kullanıcı deneyimlerine göre tasarım ve gerekli kurumsal kimliğin oluşturulması gibi birçok önemli noktaya dikkat ederek bu alanda güzel paralar kazanmak mümkün.

Sitelerin logolarından, temalarına kadar birçok farklı alanda hizmet verebileceğiniz gibi arama motoru optimizasyonu konusunda da bilgi sahibi olarak farklılık yaratabilirsiniz.

Bu alanda bir de dolar ödemesi alacağınız sitelere yönelirseniz, kazancınızı daha da artırırsınız. Web tasarımı konusunda bilginiz olmasa bile online birçok kurs aracılığıyla kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bu noktada Udemy, fikir edinmenizi sağlayacaktır. Oldukça düşük ücretlerle yeni başlayanlar için web tasarımcılığına adım atabilirsiniz.

 • Kimler yapabilir? İsteyen herkes.
 • Ne kadar kazandırır? Uzmanlar için çok.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Hızlı.

13) E-Ticaret Yapın

E-ticaret alışveriş alışkanlığımızı değiştirdi ve neredeyse ekmek almak için bile bu uygulamaları kullanmaya başladık. İsteyen herkesin yapabileceği e-ticaret, ister küçük çaplı niche bir sektör isterse büyük bir oluşum olsun her türlü kazanç sağlıyor.

Elbette müşteri tutma ve kazanma konusunda çeşitli hizmetleri kaliteli bir şekilde sunabiliyor, memnuniyeti ve sizi tercih etmelerini sağlayabiliyor olmanız gerekiyor.

Uygun yasal düzenlemeleri de hesaba kattıktan sonra kendi sitenizi açarak, sosyal medya ağlarını kullanarak veya büyük e-ticaret sitelerinde kendi sanal mağazanızı oluşturarak satış yapabilirsiniz.

Hitap ettiğiniz sektöre göre kazancınızı artırabilir ve müşteri memnuniyetini sağlayarak zamanla işi büyütebilirsiniz.

 • Kimler yapabilir? İsteyen herkes.
 • Ne kadar kazandırır? Değişken.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Değişken.

14) Kişisel Antrenörlük Yapın

Spor hayatınızın bir parçasıysa ve bu konuda profesyonel bilginiz varsa kişisel antrenörlük yapabilirsiniz. Günümüzde kişisel antrenörler için talep gerçekten arttı ve birçok kişi bu işten yüksek kazançlar elde ediyor.

İnsanlar, birkaç saatlik pilates, yoga ve fitness eğitimi için yüksek ücret ödemekten çekinmiyor. Kaldı ki bu alanda yüz yüze hizmetin dışında online hizmet de verebilir, YouTube, Instagram gibi mecraları kullanarak gelirinizi artırabilirsiniz.

İşinizi gerçekten iyi yapar, müşterilerinizin iyi sonuçlar görmesini sağlarsanız ağınız da doğal olarak genişleyecektir.

 • Kimler yapabilir? Kişisel antrenörlük eğitimi alanlar.
 • Ne kadar kazandırır? Çok.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Hızlı.

15) Tamirat Yapın

Ev aletlerinden, otomobile kadar birçok alanda tamirat işi bulunmaktadır. Evlerin su tesisatlarından, küçük ev aletlerine hatta bir pantolonun daraltılmasına kadar yapabileceğiniz birçok farklı tamirat işi vardır.

Bu işlerden hangisine beceriniz varsa bu konuda insanlara yardımcı olabilir ve böylece para kazanabilirsiniz.

Armut, Sahibinden gibi platformlarda vereceğiniz hizmetin satışını yapabilirsiniz. Freelance olarak rahatlıkla yapabileceğiniz tamirat işleri, iyi bir ek gelir yöntemi olacaktır.

 • Kimler yapabilir? Tamirat yeteneği olanlar.
 • Ne kadar kazandırır? Değişken.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Hızlı.

16) Anket Doldurun

Anket DoldurunSıradaki yöntem, internetten günlük para kazanma yolları arasında yer alıyor. Dünya çapında milyonlarca kişi, çevrimiçi ücretli anketlere katılarak kolay yoldan para kazanma fırsatını değerlendiriyor.

Özel hiçbir gereksinime ihtiyaç duyulmayan bu işte yapmanız gereken tek şey, online anket sitelerine kayıt olup size yöneltilen soruları yanıtlamak.

Ancak kullanacağınız sitelerin güvenilirliğine dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü kolay yoldan gelir elde etmek isteyenleri hedefleyen dolandırıcı siteler de var. Dolayısıyla anket doldurarak para kazanmak için bilinen güvenilirliği kanıtlanmış platformları tercih etmelisiniz.

 • Kimler yapabilir? Herkes.
 • Ne kadar kazandırır? Az.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Yavaş.

17) Freelance Editörlük Yapın

Ticaretten medyaya birçok sektörün online ortama taşınması, editörlüğün genel geçer bir iş olmasını sağladı. Günümüzde internet siteleri için içerik üreterek para kazanan çok sayıda kişi var.

Dünya çapında sayısı giderek artan editörlüğün birçok farklı dalı bulunurken önemli olan şey, dil ve anlatım konusunda yetkinlik.

Siz de kaleminize güveniyor ve makale-haber-inceleme yazısı-eleştiri gibi içerikler üretebileceğinizi düşünüyorsanız, bu işe yönelebilirsiniz.

Yaz-kazan sistemine dayanan platformlara üye olabileceğiniz gibi Bionluk gibi sitelerden freelance editörlük hizmeti verebilirsiniz. Günlük kazanç getiren işler arasında yer alan editörlükle ilk etapta çok olmasa da ilerleyen zamanda güzel kazanç elde edebilirsiniz.

 • Kimler yapabilir? Gerekli niteliklere sahip olanlar.
 • Ne kadar kazandırır? Değişken.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Orta.

18) Instagram’dan Para Kazanın

Günümüzde sosyal ağlardan para kazanmanın ne kadar popüler olduğunu biliyorsunuz.

Hem eğlenceli hem de kârlı olan bu iş için büyük ve etkileşimli bir Instagram hesabı oluşturmanız öncelikli kural.

Ardından satılacak ve gerçekten ilgi çekecek ürünler bulmalısınız. Popüler bir e-ticaret kalanı haline gelen Instagram, canlı yayın ve reels videoları gibi birçok özellikle satıcılara destek oluyor. Instagram’dan para kazanmanın yolları her geçen gün biraz daha gelişirken başarılı bir influencer olursanız sizden reklam yapmanızı isteyecek şirketlerle de anlaşabilirsiniz.

Instagram tarafından yapılan açıklama da birçok farklı yöntem olduğunu doğruluyor.

Mesela topluluğunuz için yaptığınız çalışmalarda ödeme alabiliyor, favori markalarınızla ortaklıklar kurabiliyor, bonuslar kazanabiliyorsunuz.

 • Kimler yapabilir? Herkes.
 • Ne kadar kazandırır? Değişken.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Yavaş.

19) Twitter Kullanın

Milyonlarca aktif kullanıcısı olan Twitter, piyasadaki en büyük sosyal medya platformlarından ve pazarlama için harika bir yer. Twitter’dan para kazanmak için kullanabileceğiniz farklı yöntemler varken hepsinde içerikten para kazanma standartlarına uymak zorundadır.

Mesela Twitter’ı bir e-ticaret platformu olarak kullanabilir, buradan ürün satışı yapabilirsiniz. Aynı zamanda yüksek takipçili bir hesaba sahipseniz, şirketlerin reklamını yaparak gelir elde edebilir, affiliate marketing yolunu kullanabilirsiniz.

 • Kimler yapabilir? Herkes.
 • Ne kadar kazandırır? Değişken.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Yavaş.

20) Youtube Kanalı Açın

İnternette para kazanmak denildiğinde akla ilk gelen yöntemlerden biri de YouTube kanalı açmak.

Siz de yeteneklerinizi, uzmanlığınızı ya da sadece günlük hayatınızdan dikkat çekeceğini anları yayınlayarak videolarınızdan gelir elde edebilirsiniz.

Birincil gelir kaynağı reklamlar olan YouTube üzerinden para kazanmak için kullanabileceğiniz farklı yöntemler var.

Super Chat, kanal üyelikleri ve ürünler, YouTube’un geliştirdiği araçlar arasında. Platformun para kazanma sayfasında yer alan detaylı araştırmalara bakarak ilk adımı atabilirsiniz.

 • Kimler yapabilir? Herkes.
 • Ne kadar kazandırır? Az.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Yavaş.

21) Reklam-Video İzleyin

Reklam izlemek de günlük para kazanma yolları listenize ekleyebileceğiniz bir seçenek.

Reklam ya da video izlemek, nasıl zengin olunur sorusunun cevabı olmasa da kolaylığı ve her zaman yapılabileceği düşünüldüğünde denenebilir bir yöntem. Dikkat etmeniz gereken şeyse tıpkı anket doldurma işinde olduğu gibi kullanacağınız sitenin ya da uygulamanın güvenilirliği.

Kullanacağınız sitenin güvenilirliğinden emin olduktan sonra teknolojinin getirdiği bu ek gelir modelini siz de kullanabilirsiniz.

InboxDollars, Swagbucks, Slidejoy, Viggle, SuccessBux, iRazoo, Paid2YouTube, Nielsen TV Ratings bu alanda göz atabileceğiniz sitelerden bazıları.

 • Kimler yapabilir? Herkes.
 • Ne kadar kazandırır? Az.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Yavaş.

22) Stok Fotoğrafçılık Yapın

Stok Fotoğrafçılık YapınSon dönemlerin en popüler gelir modellerinden biri de stok fotoğrafçılık. Eğer iyi bir fotoğrafçı gözünüz varsa ve fotoğraf çekip düzenleme işini seviyorsanız, hobi olarak da yapabileceğiniz bu metodu kullanabilirsiniz.

Günümüzde bu işi yapanların fotoğraflarını yükleyip satış yaptığı birçok site bulunuyor.

istockphoto, alamy, shutterstock gibi siteler, söz konusu stok fotoğraf sitelerinden bazıları.

Sistem, fotoğrafçıların yüklediği fotoğrafların satın alınmasıyla çalışıyor. Yani fotoğrafçı, çektiği fotoğrafın telif hakkını satarak para kazanıyor.

 • Kimler yapabilir? İsteyen herkes.
 • Ne kadar kazandırır? Orta.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Değişken.

23) İkinci El Eşya Satın

Pasif gelirin en güzel yollarından biri de ikinci el eşya satışı yapmaktır. Hem kendi eşyalarınızı hem de ucuza alacağınız ikinci el eşyaları satarak para kazanabilirsiniz.
Bugün hem çevresel faktörler hem de maddiyat nedeniyle birçok kişi kullanılmış eşyalara yöneliyor.

Özellikle de kısa süreli kullanım için satın alacak eşyalarda çoğu kişi fazla ücret ödememek adına ikinci el sitelere gidiyor. Siz de bu tür uygulamalar üzerinden satış yaparak gelir elde edebilirsiniz. Günlük para kazanma yollarından biri olan ikinci el eşya satışıyla maddi durumunuzu iyileştirebilirsiniz.

 • Kimler yapabilir? İsteyen herkes.
 • Ne kadar kazandırır? Değişken.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Hızlı.

24) Affiliate Marketing Yapın

Affiliate marketing ya da satış ortaklığı, farklı kanallarla yapabileceğiniz bir iştir.

Mesela halihazırda yüksek trafiğe sahip bir web siteniz varsa, diğer kişilerin oluşturduğu ürün ve hizmetleri satarak para kazanabilirsiniz. Sabır isteyen bir iş olsa da başardığınızda yüksek kazançlar getiren bu işi sosyal medya hesaplarınız aracılıyla da yapabilirsiniz. Türkiye’de satış ortaklığı veren siteleri ve ücretlerini araştırarak ilk adımı atabilirsiniz.

Türkiye’de online satış ortaklığı yapabileceğiniz bazı şirketler şunlar:

GCM Partner, Gelir Ortakları, Amazon, Godaddy, Binance, ReklamAction, Odaklı Pazar, Under Armour, Çiçek Sepeti, Flixbus, Clickmerkez, Medikalize, Hepsi Bahçemden, Bella, Trendyol, Tchibo, Modanisa, Bilet.com, iTunes, Admitad, Sigortam.net, Gloria.

Bu şirketler, doğru yöntemleri izlediğinizde günlük para veren iş yerleri listenize pekala eklenebilir.

 • Kimler yapabilir? İsteyen herkes.
 • Ne kadar kazandırır? Değişken.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Orta.

25) Pasif Gelir Metotlarını Kullanın

Günde kazanç getiren işler listesinde pasif gelir metotları olmazsa olmazlardan. Aklını kullanan ve yorulmadan para kazanmayı bilen kişilerin çoğu pasif gelir yöntemlerini kullanmaktadır.

Borsada günlük para kazanmak, bunun bir yoludur. Pasif gelir elde etmek için emlak, altın veya işletmeler gibi farklı alanlara yatırım yapmak, en çok tercih edilenler arasındadır. Yatırım piyasaları hakkında bilgi edinerek ilk adımı şu an atabilirsiniz.

Online kurslar, kiralama yapmak, stok fotoğrafçılık gibi para kazandıran işler de pasif gelir metotlarından. Kişi pasif gelirle, aktif gelir kaynağına kıyasla çok daha az zaman ve emek harcayarak para kazanmaktadır. Siz de bu yöntemlere yönelebilirsiniz.

 • Kimler yapabilir? Herkes.
 • Ne kadar kazandırır? Çok.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Değişken.

26) Şarkı Sözü-Beste Satın!

Şarkı Sözü-Beste Satın! İlgili Siteler Şarkı sözü yazarlığı ya da bestecilik de günlük para kazanma yolları listesine dahil edilebilir. Müzikle uğraşıyor ya da şarkı sözü yazmak için kaleminize güveniyorsanız, bu alandaki sitelere üye olabilirsiniz.

Şarkı sözü ve beste alıp satmak için hem yerli hem yabancı birçok site bulunuyor.

Aralarında beste başına 1000 lira vadedenlerin bulunduğu bu siteler aracılığıyla, gelir elde edebilirsiniz. Tarayıcınıza, şarkı sözü ve beste satarak para kazanma benzeri aramalar yazarsanız ilgili hizmetleri veren platformlara ulaşabilirsiniz.

 • Kimler yapabilir? Herkes.
 • Ne kadar kazandırır? Değişken.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Değişken.

27) Listverse’de İçerik Üretmek

Günlük 200 TL kazanmak için Listverse’ye göz atmalısınız. Bu iş için İngilizce bilgisi ve editörlük yeteneği gerekiyor. Ancak her ikisine de sahipseniz, Listverse’de içerik üretmeyi kesinlikle düşünmelisiniz. Sistem diğerleri gibi yaz ve kazan sistemine dayansa da 100 dolarlık ödeme fırsatıyla öne çıkıyor.

Yapmanız gerek şey, İngilizce dilinde sıra dışı konularda insanların ilgisini çekecek bir liste hazırlamanız. Hızlı para kazanma yolu olan bu yöntemle hazırlayacağınız en az 10 farklı maddeye sahip listeniz için 100 dolarlık ödeme alabilirsiniz.

 • Kimler yapabilir? Gerekli şartları sağlayan herkes.
 • Ne kadar kazandırır? Çok.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Değişken.

28) Eğlence Sektörüne Girin

Animatörler, jonglörler, dansçılar, palyaçolar, düğün bandoculuğu… Eğlence sektöründe çalışan kişiler, zorluklarla karşılaşsalar bile işlerini çok sevdiklerini dile getirirler.
Küçük bir doğum günü organizasyonundan büyük kutlamalara kadar birçok alanda onları görebilirsiniz.

Eğer sizler de bu alanda yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız ve ilginiz varsa eğlence sektöründen para kazanabilirsiniz. Otelleri veya organizasyon şirketlerini kullanarak sektöre giriş yapabilirsiniz.

 • Kimler yapabilir? Uygun olan herkes.
 • Ne kadar kazandırır? Değişken.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Hızlı.

29) Kripto Para Piyasalarını Takip Edin

Yatırım yaparak para kazanmanın en mantıklı ve kârlı yollardan biri olduğunu paylaşmıştık. İşte bu noktada enstrümanlar arasında en yüksek getirilerden biri de kripto paralardan sağlanıyor.

Siz de kripto para piyasalarını takip ederek ve coin yatırımı yaparak paranızı kaybedebilirsiniz. Sonuçta kripto paralar geçen yıldan bu yana zayıf seyretse de yükselişin yakında geleceğine dair pek çok bahis var.

Dev şirketlerin yatırımları ve aldıkları pozisyonlar, boğa görüşleri destekliyor. Detaylı araştırma yaparak bu alanda şansınızı deneyebilirsiniz.

 • Kimler yapabilir? Herkes.
 • Ne kadar kazandırır? Değişken.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Değişken.

30) Yürüyün

Yürüyerek Para KazanmaAdım atmanız için size para ödeyen siteler olduğunu bilmelisiniz. Yürüyerek para kazanmayı denemek isterseniz, tıpkı anket doldurma işinde olduğu gibi bu alanda ödüllendirme yapan sitelere ya da uygulamalara başvurmalısınız.

Sistem, ilgili uygulamayı indirip yürümek kadar basit. Örneği 60’dan fazla ülkede genel olarak 1 numaralı uygulama olduğunu belirten Sweatcoin, yüzde 100 veri gizliliği sunan sitelerden.

Belirtilen adım karşılığında üyeye1 adet Sweatcoin verilen sistemden gelir elde etmek için uygulamaya her gün giriş yapmalı ve yürümelisiniz.

 • Kimler yapabilir? Herkes.
 • Ne kadar kazandırır? Az.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Yavaş.

31) Part-time İşlerde Çalışın

En fazla çalışma süresi haftada 30 saat olan part-time ya da yarı zamanlı çalışma sistemini de düşünebilirsiniz. Haftada bir ya da birkaç gün çalışabileceğiniz işlere yönelerek günlük para kazanabilirsiniz.

Yarı zamanlı iş denildiğinde elbette akla gelen pek çok yöntem var. Zaten işin güzelliği de orada. Örneğin hafta sonları yoğun olan işletmelerde çalışmayı düşünebilirsiniz.

Part time kasiyerlik, garsonluk, satış danışmanlığı, anketörlük gibi işlere başvurabilirsiniz. Ya da online işleri araştırabilirsiniz. Sanal asistanlık, bloggerlık, müşteri temsilciliği gibi sayısız farklı yöntemden yarı zamanlı para kazanabilirsiniz.

 • Kimler yapabilir? İsteyen herkes.
 • Ne kadar kazandırır? Değişken.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Orta.

32) E-kitap Yazın ve Satın

Kelimelerle aranız iyiyse, e-kitap yazmaya ne dersiniz? Günümüzde oldukça popüler hale gelen e-kitaplar, güzel bir gelir kapısı olabilir. Sonuçta basılı kitaplara kıyasla çok daha kolay yayınlayıp satılabilir.

Elbette elektronik kitabınızı yazmak için belli başlı araştırmalar yapmalısınız. Ancak internette e kitap yazımıyla alakalı tüm detaylara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Birkaç ekstra bilgi verecek olursak, kelime sayısından bahsedebiliriz.

Elektronik kitabınız için standart kelime sayısı, yazacağınız türe bağlıdır. Mesela bir roman için 50 bin 110 bin kelime yeterliyken bir kısa roman (novella) için 20 bin 50 bin kelime standart olarak belirtilir.

Kısa hikayelerse daha az kelime sayısıyla yayınlanabilir.

 • Kimler yapabilir? Yazı yazma yeteneğine ve gerekli dil bilgisine sahip olanlar.
 • Ne kadar kazandırır? Değişken.
 • Ne kadar hızlı ek gelir elde edilir? Yavaş.

SONUÇ OLARAK:

Aslına bakarsanız, yukarıdaki yöntemleri başlangıç olarak görebilirsiniz. Ancak günlük para kazanmak için yapabileceğiniz işler, tamamen size ve yeteneklerinize bağlı.

Aynı anda birden çok yöntemi kullanabileceğiniz gibi yalnızca bir alana odaklanarak gelir modelinizi oluşturabilirsiniz.

Sonuçta günümüzde sahip olduğunuz herhangi bir yeteneği online ortamda paraya çevirmek çok kolay. Temizlik ve ütü gibi hizmetler bile internette duyurularak yapılıyor. Böylece isteyen herkes becerisini kullanarak para kazanabiliyor.

Hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, yapmanız gereken bilgi birikiminizi ve yeteneklerinizi geliştirmek olmalı. Kendinize güveninizi de maddi durumunuzu da bu şekilde artırabilir, çok daha refah bir yaşama kavuşabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.