Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Haftada 1000 TL Kazanmanızı Sağlayacak 15 Benzersiz Fikir

Gelirinizi haftada 1000 lira artırmak istersiniz, değil mi? Öyleyse en az bin lira getirecek 15 farklı para kazanma önerisine geçelim:
Haftada 1000 TL Kazanmanızı Sağlayacak 15 Benzersiz Fikir
Son Güncelleme: 
Yorum

Memurdan işçiye, emekliden serbest meslek sahiplerine hemen herkes geçim sıkıntısından yakınıyor. Ancak yakınmak yerine kazancını artırmanın peşine düşenlerin sayısı çok az.

İşte bu noktada şikayet etmek yerine ekstra para kazanmaya çalışanlardan olmak kritik önem taşıyor. Çünkü paranızı kontrol ettiğinizde, tüm hayatınızı kontrol edersiniz. Amerikalı ünlü kişisel finans kişiliği Dave Ramsey de bu durumu şu sözlerle açıkça ifade etmiş:

Dave Ramsey Sözü

Öyleyse haftalık kazancınızı 1000 lira artırmak için ilk adımı atın ve aşağıdaki önerilerle ekstra gelir elde etmenin mutluluğunu yaşayın.

1. Tamirat İşleri Yapın

Tamir yeteneğine sahipseniz, şanslı kişilerdensiniz. Çünkü bu, kolaylıkla ek gelir elde edebileceğiniz bir yeteneğe sahip olduğunuzu göstermektedir.

Komşunuzun, tanıdıklarınızın veya iş arkadaşlarınızın evinde meydana gelen bir arızayı çözerek, bozulan aletleri tamir ederek para kazanabilirsiniz. Aynı zamanda internetten ilan verebilirsiniz ve sosyal medyadan bu tarz duyuruların yapıldığı sayfalara katılabilirsiniz.

Bugün contası gevşemiş bir musluğu tamir etmek için alınan işçilik ücretine bakarsanız, tamir işlerinden ne kadar kazanabileceğinizi görürsünüz. Bozuk bir küçük ev aleti, çalmayan bir zil, yanmayan bir ampul, tekerleği patlamış bir bisiklet…

İş bulma konusunda fazla zorluk çekmeyeceğiniz ve işinizi güzel yaparak daha fazla para kazanacağınız bu alanda neler yapabileceğinizi düşünün.

2. Direksiyon Dersi Verin

Eğer iyi bir şoförseniz, bu işi öğrenmek isteyen kişilere özel ders verebilirsiniz. Trafik kuralları, direksiyon ve öğretme işi konusunda iyi olduğunuzu düşünüyorsanız, bunun haftada bin lira civarında ek gelir elde etmek için oldukça iyi bir yöntem olduğunu söyleyelim.

Etrafınızda mutlaka araba kullanmayı öğrenmek isteyen kişiler olacaktır ve hem yakınlarınız hem online kanallar aracılığıyla bu işi yaptığınızı duyurabilirsiniz.

Sahibinden, ozeldersalani, Superprof gibi birçok platformu inceleyerek güncel fiyatları öğrenebilir, ilan vererek ilk öğrenciniz için geri sayımı başlatabilirsiniz.

3. İnternet Yatırımlarını Keşfedin

İnternet Yatırımlarını Dikkat EdileceklerGünümüzde yatırımların, internetten yapıldığını bilmeyen yoktur. Bankacılık sektörü giderek dijital hal alırken, online ortamda eskiden kuyumcular ya da döviz bürolarında yaptığınız işlemlere göre çok daha kazançlı çıkıyorsunuz.

İnternetten fiziki bir alım yapmadığınız için kaybolma, çalınma, ne kadar alım-satım yaptığını unutma gibi risklerle de karşılaşmıyorsunuz. Aynı zamanda alım-satımı her an, her yerden yapabileceğiniz için hem vakit hem nakit cephesinde kazanıyorsunuz.

Siz de online ortamda emtialardan, kripto paralara, dövizden fonlara kadar her türlü enstrüman için işlem yapabilirsiniz.

Böylelikle yeni nesil finans piyasalarında avantajlı olanaklar altında yatırımlarınızı değerlendirebilirsiniz. Elbette önceliğiniz, yatırım araçları konusunda detaylı bilgi edinmek ve piyasa işleyişini anlamak olmalı. Bunun için de yöntem oldukça kolay.

Banka hesabınızdan önce kendinize yatırım yapacak; finansal okur yazarlığınızı artırıp ve yatırım eğitimleri alacaksınız. Hemen şimdi online yatırım eğitimlerini araştırmaya başlayarak ilk adımı atabilirsiniz.

4. Bebek Ürünleri Satın

Eğer el beceriniz varsa ve bu yeteneğinizi değerlendirmek istiyorsanız, epey popüler olan bebek ürünlerine yönelebilirsiniz. Şimdilerde bir bebek doğacağı zaman oldukça meşakkatli bir çalışma başlıyor.

Süslerden en gerekli kıyafetlere kadar birçok nokta düşünülüyor. Siz de bu ihtiyaçtan farklı yöntemlerle yararlanabilirsiniz. Kapı ve oda süsleri, battaniyeler, takı yastıkları, hatıra amaçlı yapılan bebek şekerleri, anne–bebek bandanaları gibi birçok alternatifin bulunduğu alanda yeteneğinizi konuşturabilirsiniz.

Alacağınız siparişlere göre bu işleri yaparsınız ve birçok kişi için hobi niteliği taşıdığı ortadadır. Ayrıca bir kere adınız duyulup ürünleriniz beğenildiği zaman iyi bir müşteri portföyü yaratabilirsiniz.

5. Kripto Para Yatırımı Yapın

Kripto paralar, 2017 yılındaki üstün performansları ile tüm dünyanın dikkatini çekti. Yazılımcıdan kahvedeki amcalara kadar herkes tarafından konuşulan kripto paralar, pek çok kişiyi zengin etti.

Sonuçta 2017 başında 1000 dolar civarında olan Bitcoin, yılın ilerleyen aylarında 19 bin doları aşarak katbekat arttı. Tüm zamanların rekorunu 69 bin dolar ile 2021 yılında kıran Bitcoin, buradan sonra gerilese de halen umut vadediyor.

Yatırımcılar, özellikle de yeni nesil kuşaklar Bitcoin ve altcoinler için yüksek beklentiler içindeyken kripto dünyası sayısız kişiye kazandırıyor.

Dolayısıyla haftada bin liralık kazanç elde etmek istiyorsanız siz de kripto paralar hakkında daha çok bilgi edinmeye başlayabilirsiniz. Sosyal medyalardan kripto borsalara ücretsiz videolardan pahalı olmayan eğitimlere kadar kendinizi yetiştirebileceğiniz birçok alan var.

İşin mantığını kavradıktan sonra Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin gibi sayısız alternatifi bulunan bu enstrümanların yatırım yapmalısınız.

6. Sağlık Turizmine Yönelin!

Sağlık turizmi ülkemizde deyim yerindeyse tam bir patlamanın yaşandığı sektörlerden. Gerek döviz kurlarındaki durum gerekse Türkiye sağlık sistemindeki gelişmeler, iş arayışındakilere birçok yeni fırsat sunuyor.

Tıbbi bakım almak amacıyla ikamet edilen ülke dışına seyahat etmeyi ifade eden medikal turizmdeki gelişmeler, sizin için de yeni bir gelir kapısı olabilir. Devletin hem yurt içi hem yurt dışı çalışmalarında destek verdiği sağlık turizmi şirketleri aracılığıyla hem ek hem de ana gelirinizi elde edebilirsiniz.

Bu alanda para kazanmak için tercüman, rehber, sosyal medya uzmanı gibi izleyebileceğiniz birçok farklı yöntem varken satış temsilciliği öne çıkıyor. Bazıları bu işi şirketlerde tam zamanlı temsilci pozisyonunda görev alarak yaparken bireysel çalışan sayısı da artıyor.

Mantık, yurt dışı hastaları kendi çabalarınızla kazanıp tıbbi bakım almaları amacıyla Türkiye’ye getirmek. Bir ya da birkaç şirketle anlaşıp onlar için hasta bularak güzel komisyon ücretleri kazanabilirsiniz.

Tek bir hastadan 10 bin liraya varana kadar aracılık ücreti alabileceğiniz bu iş, haftalık bin lira skalanızı fazlasıyla aşacağı için sizi mutlu edecektir.

7. Nitelikli Makale Yazarlığı

Yazı Yazarak Para Kazanma FikirMakale yazma yeteneğine sahip misiniz? Yanıtınız evetse, kelimelerden para kazanmayı düşünebilirsiniz. Birçok web sitesi, kendisi için kaliteli yazılar yazabilecek kişiler aramaktadır. Yalnızca belli bir alana hitap eden web siteleri ise alanında uzman nitelikli makale yazarlarına başvurmaktadır.

CV’nize ilgi alanlarınızı ve yazabileceğiniz konuları belirterek kişilerin sizi keşfetmesini sağlayabilirsiniz ve kolayca iş bulabilirsiniz. Bu işi freelance yaparsınız ve yazdığınız makalenin kalitesine göre iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.

Makalelerin fiyatı genel olarak kelime sayısıyla ve yazarın niteliğiyle belirlenmektedir. Detaylı araştırma ile yazarak para kazanmanın farklı yöntemlerini de kullanabilirsiniz.

8. Satış Ortaklığı Sistemine Girin

Satış ortaklığı (affiliate marketing) sistemi, günümüzde oldukça gelişti. Birçok marka, kendi sistemini geliştirerek kazan-kazan yaklaşımıyla satışlarını artırmaya başladı.

Siz de satış ortaklığından kazanç elde edenlerden olabilirsiniz. Örneğin bir blog açıp affiliate programlarına dahil olabilirsiniz. Bunu yaparken niche alanlar seçmenin, size rekabet avantajı kazandıracağı bilgisini de verelim.

Yani otomobiller konusunda bilgi sahibiyseniz bu alanda takip edilecek bir blog açın. Sonrasında sizin alanınıza uygun affiliate programlarını araştırın. Türkiye’de online satış ortaklığı yapabileceğiniz bazı şirketler şöyle:

GCM Partner, Gelir Ortakları, Amazon, Godaddy, Binance, ReklamAction,  Odaklı Pazar, Under Armour, Çiçek Sepeti, Flixbus, Clickmerkez, Medikalize, Hepsi Bahçemden, Bella, Trendyol, Tchibo, Modanisa, Bilet.com, iTunes, Admitad, Sigortam.net, Gloria.

9. Aracınızı Paylaşın

Aracınızla Para Kazanma YollarıHaftalık kazancınızı, uzun yolculuklarda ya da günlük güzergahınız için araç paylaşımı yaparak artırabilirsiniz. Büyük şehirlerde başta olmak üzere giderek popülerleşen bu yöntem, tam bir kazan-kazan stratejisini yansıtmaktadır.

Sık sık yolculuk yapanlar ya da her gün düzenli olarak bir yere gidenler araç paylaşımıyla, yolculuk maliyetini düşürerek gelir elde edebilir.

Araç paylaşımında önde gelen uluslararası ulaşım ağı şirketi Uber, direksiyon başına geçerek para kazanma fırsatı sunuyor. Siz de sürücü olmak ya da yolculuk yapmak için kaydolabileceğiniz benzeri platformlara üye olarak haftalık bin lira kazanabilirsiniz.

10. Gönüllü Hemşirelik Yapın

Gönüllü hemşirelik, farklı yöntemlerle yapılabilen işler arasında. Mesleği hemşirelik olanlar dışındakilerin evde bakım olarak hizmet verebildiği yöntem, birçok kişiye gelir kapısı oluyor.

Hasta yakınları için ilaç, masaj, yeme-içme, temizlik gibi bakım hizmetleri arayan birçok kişi bu alanda arayışa giriyor. Elbette bu işten para kazanacaksanız, gönüllü hemşirelik için gerekenlere dikkat etmelisiniz. Bunun sabır, özen ve dikkat gerektirdiğini bilmelisiniz.

Maaşın özel durumlarda çok yüksek değerlere ulaşabildiği işte, çalışma şartları hasta yakını tarafından belirleniyor. Bazıları yalnızca mesai saatleri içinde evde bakım hizmeti isterken bazıları akşamları, bazıları hafta sonunda yardımcıya gereksinim duyuyor.

Dolayısıyla işten haftalık bin liranın üzerinde meblağlar kazanmak da mümkün.

11. Instagram’dan Satış Yapın

Bildiğiniz gibi Instagram artık pek çok kişi için sosyal kazandıran bir platform oldu. Hem keyifli hem de kârlı bir iş olarak karşımıza çıkan Instagram’dan satış, haftada bin lira getiri için rahatlıkla tercih edilebilir.

Popüler bir e-ticaret kanalı haline gelen platform, canlı yayın ve reels videoları gibi birçok özellikle satıcılara destek de oluyor. Buradan hem markalarla anlaşarak satış yapabilir hem el işi ürünler satabilir hem de farklı satıcılarla anlaşarak kuracağınız ortaklıklardan faydalanabilirsiniz.

Instagram’ın Creators sayfasında açıkladığı para kazanma detaylarına bakarsanız, burada topluluğunuz için yaptığınız çalışmalardan, favori markalarınızla ortaklıklardan ve bonuslardan kazanç elde edilebildiğini görürsünüz.

12. Saç ve Makyaj Yapmayı Öğrenin

Son yıllarda kadınların dış görünüşe daha çok önem verdiğini görüyoruz. Gerek kozmetik dünyasının gelişmesi gerekse güzellik sektörünün patlaması, saç ve makyajı ön plana çıkardı. Dolayısıyla yıldan yıla kuaföre gitme, sadece düğünlerde saç-makyaj yaptırma durumu tarih oldu.

Benzer şekilde demode saçlar ya da makyajlar da rafa kalktı. Özel günlerden günlük hayata birçok kadın, bu ihtiyaçları için takip ettiği ya da etrafından duyduğu isimlere başvuruyor.

Siz de bu alanda kendinizi geliştirerek ekstra gelir elde edebilirsiniz. Özellikle makyaj konusunda gerekli eğitimleri alır ve kendinizi geliştirebilirseniz, bu alandan haftalık en az bin lira para kazanmanız garantidir.

13. Bilgilerinizi Satın & Özel Ders Verin!

Eğitmenlik Platformları Uzman olduğunuz konularda ders vererek iyi bir gelir elde edileceğini zaten biliyorsunuz. Özellikle bilgisayar, yabancı dil, resim, müzik gibi konularda saatlik ücretlendirilen özel dersler, uzmanlarını zengin ediyor.

Sizin de uzmanlık alanınız varsa saatlik ücreti bazen 500’ü aşabilen özel derslerle haftada bin lirayı rahatlıkla kazanabilirsiniz. Ancak bugün, özel ders ya da eğitim vermek için lisans mezuniyeti aranmayan birçok alanın olduğu da biliyor.

Daha doğrusu örgün eğitim dışında insanların hobi ya da kendini geliştirme gibi farklı amaçlarla aldıkları kurslar var. Öğrenmenin pandemiyle birlikte online ortama daha çok kayması, hem eğitmenler hem de kursiyerler için fırsat yarattı.

Örneğin 180’i aşkın ülkeden öğrenci ve eğitmenin bulunduğu platform Udemy’de kategorilere baktığınızda tasarımdan fotoğrafa yaşam tarzından yemek yapmaya birçok alternatife rastlarsınız.

Yani örgü örmek, ekmek pişirmek, tamirat, satranç ve daha onlarca alanın olduğu platformlarda eğitmenlik yapmayı düşünebilirsiniz.

14. Kişisel Antrenörlük Yapın

Spor salonuna girip, rutin bir programa dahil olmak artık pek tercih edilmiyor. Bunun yerine kişisel antrenörlerle kişiye özel çalışma programları dikkat çekiyor. Kişisel antrenörlük yapacak kadar uzmanlığınız varsa bu işle rahatlıkla ek kazanç sağlayabilirsiniz.

Ancak uzmanlığınız olmasa bile kendinize yatırım yaparak kişisel antrenörlük yolunda eğitim almaya başlayabilirsiniz. Sonuçta harcayacağınız emek ve zamanın karşılığını fazlasıyla alabileceğiniz bir işe yatırım yapacaksınız.

Bugün insanlar, daha sağlıklı olmak veya fit bir vücuda kavuşmak için yüksek ücretler ödemekten çekinmiyorlar. Siz de bu durumdan yararlanarak kazancınızı artırabilirsiniz.

15. Host Olun! Evcil Hayvan Bakıcılığını Deneyin

Evcil hayvan sektörü, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla büyürken alandan yeni para kazanma yolları ortaya çıkıyor. Evcil hayvan bakıcılığı da sektörün yarattığı iş kollarından bir tanesi.

Evinden ayrılmak durumunda kalan pek çok kişi, evcil hayvanlarının bakımını üstlenecek kişilerden yardım alıyor. Burada da host’lar devreye giriyor.

Örneğin Türkiye’nin evcil hayvan platformu PetSurfer, evcil hayvan sahipleriyle (surfer) evcil hayvan bakıcılarını yani host’ları buluşturuyor. Bazıları bakımı kendi evinde verirken bazıları da pet sahibinin evini ziyaret ederek bakım hizmeti veriyor.

Sistemin nasıl çalıştığını siteden detaylıca incelerseniz, bu işten haftalık bin lira kazanç elde edebileceğinizi görürsünüz. Aynı zamanda evcil hayvan bakımı hizmeti verdiğinizi duyurabileceğiniz farklı platformları da inceleyebilirsiniz.

SONUÇ OLARAK:

Gelirinizi artırmak için her şeyden önce kendinize güvenmeli ve başaracağınıza inanmalısınız. Genellikle kişilerin ya kendilerine ya da yöntemlere inanmadıklarını görüyoruz. Oysaki sizlerle paylaşmış olduğumuz yöntemler, daha önce denenmiş ve örnekleri sürekli karşınıza çıkan yöntemlerdir.

Atatürk Çalışın Sözü

Yani kendiniz için en iyi yöntemi bulabileceğinizin farkında olmalı ve bakış açınızı genişletmelisiniz. Kafanızı kaldırıp bakındığınız zaman mutlaka size uygun para kazanma yöntemleri ile karşılaşabilir ve gelirinizi kolayca artırabileceğinizi, paranızı nasıl yönetebileceğinizi görürsünüz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu