Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yürüyerek Para Kazanma Yolları – Para Kazandıran Uygulamalar

Yürüyerek nasıl para kazanılır sorusunun cevabı ve yürüyerek para kazanma yolları hakkında bilmeniz gereken her şey sayfamızda. Hemen tıklayın!
Yürüyerek Para Kazanma Yolları – Para Kazandıran Uygulamalar
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Yürümenin sağlık açısından ne kadar faydalı olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Kişiyi formda tuttuğuna ve stres seviyesini azalttığına şüphe yoktur.

Kolay bir spor olması ve ekipman gerektirmemesi de büyük bir avantajdır. Bugün uzmanlar, küçükten büyüğe tüm insanlara “günde en az 30 dakika yürüyüş yapın” önerisinde bulunda da çoğu kişi bu tavsiyeye kulak tıkamaktadır.

Peki, konu yürüyerek para kazanmaya gelince işler değişir mi? Yanıtınız evetse, yürüyerek para kazanma yollarını değerlendirmelisiniz. Çünkü bu, adım atmanız için ödeme yapan uygulamalarla pekala mümkün.

Hareket etmek ve sağlığınız için iyi bir şey yaparken para kazanmak istiyorsanız, yürümeyi daha eğlenceli hale getiren uygulamaları kullanmalısınız.

Yürüyerek Para Kazanma Sistemi Nasıl İşler?

Bu yöntemi daha önce duymadıysanız, “yürüyerek nasıl para kazanabilirim?” diye merak etmeniz olasıdır.

Ancak günümüzde, adımlarınız ve bazı durumlarda diğer egzersiz türleri için indirimler, hediye kartları ve nakit parayla sizi ödüllendirecek birçok yürüyüş uygulaması vardır. Bunlar, kolay para kazanma yöntemleri arasında öne çıkmaktadır.

Ücretli yürüyüşü günlük rutininize dahil etmenin iki ana yöntemi vardır. Bunlardan biri attığınız adımlara göre size geri ödeme yapan uygulamalarken diğeri de belirli görevlerin yerine getirildiği işlerin parçası olmaktır.

Örneğin, günlük skorunuza daha fazla adım eklemek için işe yürüyerek gidebilirsiniz. Ya da köpek gezdiriciliği gibi yürümenin işi yerine getirmenin ana bileşeni olduğu yolları kullanabilirsiniz.

1) SweatCoin

SweatCoinYürüyerek para kazanma uygulamaları arasında önde gelmektedir. SweatCoin kendisini şöyle tanıtmaktadır:

“Günlük adımlarınızı harika ürünlere harcayabileceğiniz veya hayır kurumlarına bağışlayabileceğiniz yeni nesil bir para birimiyle ödüllendiren ücretsiz bir uygulama.”

Google Play ve Apple Store’de yer alan uygulama, kullanıcıların fiziksel olarak daha aktif olmalarına yardım etmeyi amaçlamaktadır. Uygulama, kullanıcıların ödülleri kullanabilecekleri yoga dersleri, iPhone’lar, Apple Watch’lar gibi 1000’den fazla markalı hizmet ve hedef sunar.

60’dan fazla ülkede genel olarak 1 numaralı uygulama olduğunu belirten Sweatcoin, yüzde 100 veri gizliliği ve yüzde 20 aktivite artışı sunmaktadır. Belirtilen adım karşılığında üyeye 1 adet Sweatcoin verilen sistemde, yapmanız gereken uygulamaya her gün giriş yapmak ve yürümek.

2) Stepbet

StepBet de hem Android hem iOS uygulaması olarak kullanılabiliyor. Uygulamada şu ifadelerle tanıtım yapılıyor:

“Etkinlik ya da egzersiz izleyici geçmişinize göre kişiselleştirilmiş Adım Hedefleri alın ve kişiselleştirilmiş adım hedeflerinize ulaşmak için yürümeye ve egzersiz yapmaya teşvik edileceğiniz haftalık sağlık odaklı oyunlarda kendinize para yatırın.”

Fitness hedeflerinize ulaşmak için kendinize bahse girmenizi sağlıyor. Çoğu oyun 6 hafta sürerken, miktarın genellikle 40 dolar olduğu söyleniyor. Oyuna bağlı olarak, hedefiniz altı hafta boyunca aynı kalabilir veya kademeli olarak artabilir.

StepBet, en üste oynanan bahislerin yüzde 15’ini alırken hedefinize ulaşırsanız para kaybetmeyeceğinizi garanti ediyor. Apple Watch, Apple Health, Fitbit, Samsung Health, Garmin ve Google Fit ile ortak çalışıyor.

Platforma göre, “Her gün daha aktif olmak, zinde ve enerjik hissetmek istiyorsunuz. StepBet hareketi bir öncelik haline getirir ve sizi harekete geçmeye motive eder.”

3) Evidation

Evidation, etkinliğinizi takip edebilen ve yürüme, bisiklete binme, koşma, yüzme gibi aktiviteler için sizi puanlarla ödüllendiren bir uygulama. Bu tür etkinlikler için günde 80 puana kadar kazanabilirsiniz.

Evde para kazanma yolları arasında kullanılabilecek platformda şu ifadeler yer alıyor:

“Adımlar, uyku, anketler ve daha fazlası için ödüllendirilin. Halihazırda yaptığınız sağlıklı eylemler için puan kazanın. Puanları nakit olarak kullanın veya hayır kurumlarına bağış yapın. Her 10.000 puan için 10 dolar kazanın.”

Neredeyse 5 milyon kişinin veri gizliliği için güvendiği firma, günlük sağlık verilerinin tıpta en ikna edici güç olduğuna inanıyor. Bireyler tarafından oluşturulan ve kontrol edilen verilerden gelen yeni keşiflerin, sağlık alanında işe yaramasını amaçlıyor.

4) Winwalk

Winwalk, yürümeniz için size para ödeyen başka bir uygulama.

Winwalk, bir adım sayar (pedometre) olarak adımlarınızı takip edecek ve hedeflerinize ulaştığınızda sizi hediye kartlarıyla ödüllendirecektir. Bu uygulama yalnızca Android telefonlar içindir ve adımlarınızı saymak için yerleşik sensörü kullanır.

GPS izleme yoktur, böylece pilden büyük ölçüde tasarruf edebilir. Ayrıca yakılan kalorilerinizi, yürüme uzaklığını ve süresini de izler. Bütün bu bilgiler açık biçimde grafiklerde gösterilir.

Her 100 adım için WinWalk’ta bir jeton kazanırsınız. Markalardan hediyeler almak için 100 jeton kullanabilirsiniz. Amazon, AMC, ebay, Domino’s, Google Play, Nike, Starbucks, Target, Sephora, Walmart gibi markaların hediye kartlarını bünyesinde bulundurmaktadır.

Sitesinde şu ifadelere yer verilmektedir: “Sağlıklı kalın, kilo verin, formda kalın ve forma girdiğiniz için ücretsiz hediyeler kazanın! Winwalk, sizi her gün daha fazla yürümeye veya koşmaya motive edecek nihai pedometredir!”

5) Paceline

PacelineÜyelerini antrenmana davet eden Paceline, Apple Watch, Garmin veya Fitbit tarafından belirlendiği şekilde aktif dakikalar karşılığında ödül sunuyor.

Hareket halindeyken ve kalp atış hızınız yükseldiğinde aktif dakikalar biriktiriyorsunuz. Hedef, haftada 150 aktif dakikaya sahip olmakken günde en fazla 50 dakika sayılıyor. Buradaki fikir, hafta boyunca aktif olmanızın istenmesidir. Yani bir gün spor yapıp haftanın geri kalanını kanepede geçirdiyseniz gereken hedefe ulaşamazsınız.

150 aktif dakika hedefinize ulaştığınız her hafta, bir ödül seçebilirsiniz. Ödüllerin çoğu, sağlıkla ilgili ürün veya hizmetlerde yapılan indirimlerdir. Uygulama şimdilik yalnızca App Store’da bulunmaktadır.

6) Lifecoin

Hem iOS hem Android için geçerli olan uygulama, Sweatcoin’in sistemine benzemektedir. Yürüyerek para kazanma uygulaması, her GPS onaylı adım için lifecoin vermektedir.

Ne kadar çok adım atarsanız o kadar çok lifecoin toplayacağınız uygulama, yalnızca açık hava yürüyüşü için ödeme yapmaktadır.

LifeCoins, Airpod’lar, drone’lar gibi çeşitli ürünler için kullanılabilir. LifeCoin uygulamasını indirin, yürüyerek kazanmaya başlayın ve paraya çevrilebilir hediyelerle ödüllendirilin.

7) Runtopia

Runtopia, yalnızca yürümek için değil, aynı zamanda koşmak ve bisiklete binmek için de ödeme yapan uygulamalardan. Bu uygulama, antrenmanınız sırasında oynayabileceğiniz ses tabanlı koçluk sağlar.

Runtopia, her durumda kendi koşularınızı izlemenizi ve analiz etmenizi sağlayan GPS tabanlı bir koşu uygulaması ve ayrıca adımları SPC jetonları adı verilen para birimlerine dönüştüren yürüyen bir adım sayacı.

Bazı görevleri tamamladıktan veya topluluğa katıldıktan sonra spor coinler kazanabilirsiniz. Coinler, uygulamadaki birçok ürünü kullanmak için kullanılabilir.

Ücretsiz üyelikler, kuponlar veya PayPal hesabınızla nakit de alabilirsiniz.

8) Charity Miles

Charity Miles isimli yürüyerek para kazanma programı ise kullanıcısına en sevdiği hayır kurumları için para kazandırıyor.

Platformun üyeleri, sadece yürüyerek, koşarak, bisiklete binerek ve daha fazlasıyla çeşitli hayır kurumları için şimdiden 2,5 milyon doların üzerinde para kazandılar!

Kullanıcı aktiviteleri için sağlık, çocuklar, hayvanlar, çevre, eğitim, gaziler ve daha fazlası üzerinde büyük etki yaratan 40’tan fazla hayır kurumu arasından seçim yapıyor.

Lifeway, Johnson&Johnson, Garmin, Brooks, Del Monte gibi sponsorları bulunuyor. Yani attığınız adımların dünyanın bir yerlerinde hayır işleri için kullanılmasını istiyorsanız, bu uygulamayı indirebilirsiniz.

9) Lympo

Lympo size sadece adımlar için ödeme yapmak yerine, yürüme veya koşma zorluklarını tamamlamanız için para ödüyor.

Uygulamaya sürekli olarak yeni hedefler ekleniyor ve birini tamamladıktan sonra, daha sonra ödüller için kullanabileceğiniz LYM coinleri kazanıyorsunuz.

LYM coinleri yalnızca uygulama içindeki ürünler için kullanılabilirken sistemin Blockchain tabanlı olması dikkat çekiyor.

10) Paidtogo

PaidtogoPaidtogo da kullanıcısını yürüdüğü veya koştuğu için ödüllendiren bir uygulama. Dışarıda her yürüdüğünüzde, Paidtogo adımlarınızı otomatik olarak sayar ve onları Paidtogo Coins’e dönüştürür.

Bu coinleri, PayPal veya Bitcoin ödemeleri için kullanabilirsiniz. En iyi kullanıcıların ayda 75 dolara kadar kazanç elde ettiği söylenirken Paidtogo, hem iOS hem de Android kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor.

Uygulama çalışma sistemini, “Amacımız, sizi daha fazla egzersiz yapmaya ve daha az araba kullanmaya motive etmektir. Sadece dışarıda yürümek ve koşmak için mil başına 10 sent ve ayda 75 dolara kadar kazanabilirsiniz.” ifadeleriyle açıklıyor.

11) Gigwalk

Yürüyerek biraz daha fazla paranızın olmasını sağlayacak başka bir uygulama da Gigwalk. Bu uygulamada görevleri tamamlayarak para kazanabilirsiniz.

Her şey, seçtiğiniz görevin türüne bağlıyken ödül 10 dolar ile 100 dolar arasında değişiyor. Sitede yer alan ifadeler şöyle:

“İster küçük bir harcama parası arıyor olun, ister tamamen ekstra bir maaş çeki kazanmak isteyin, Gigwalk size yardımcı olabilir. Ne zaman ve nerede isterseniz çalışın, bugün para kazanmaya bile başlayabilirsiniz.”

12) Earthmiles

Koşarak, yürüyerek ve hatta bisiklete binerek kazandırmayı vadeden bir uygulama. Earthmiles için ne kadar çok çalışırsanız, o kadar çok kazanabilirsiniz. Yeterince Earthmiles kazandığınızda, bunları sağlıklı ödüller için harcayabilirsiniz.

Earthmiles, misyonunu davranışsal psikoloji ve analitiği bir araya getirerek insanların refahını artırmalarına yardım etme olarak açıklamaktadır. Bireyler için Earthmiles uygulaması, fiziksel aktiviteyi izlemek ve bundan faydalanmak için ücretsiz bir araçtır.

Üyelerini bir durak erken inip yürüdüğü için ödüllendirmek isteyen Earthmiles, Birleşik Krallık’taki birçok işyerinde kullanılabiliyor.

13) Fit for Bucks

Fit for Bucks, kendisini “sizi aktif olduğunuz için ödüllendiren yerel işletmelerle buluşturan yenilikçi bir uygulama” olarak tanıtıyor.

Yürüyerek para kazanma uygulamasının çalışması için iPhone’a indirmek ve tercih edilen etkinliğin izleyiciye veya Apple Watch’a bağlanması gerekiyor.

Koşmak, yürüyüş yapmak, dans etmek, spor salonuna gitmek veya köpeği gezdirmek gibi aktiviteler için ödüller kazanılıyor.

14) Fitbit

İnsanların egzersiz hedeflerine ulaşmalarını amaçlayan uygulama, aktivitenizi, egzersizinizi, yemeğinizi, kilonuzu ve uykunuzu izleyerek motive kalmanıza ve sağlığınızı iyileştirmenize yardım ediyor.

FitBit’ten kazanmak için kaydolmanız, fitness hedeflerinizi belirlemeniz ve kullanıcıları hedefinize sponsor olmaya davet etmeniz gerekir. Hedefinize ulaşırsanız, sponsorunuzun ödülünü kazanırsınız.

15) People Walker

Diğer insanların daha fazla yürümeye motive olmasına yardımcı olarak, yürüyüş için ödeme alabilirsiniz. Bu uygulama, yürüyüşçüleri arkadaşlığa ihtiyaç duyan diğer insanlarla birleştirir.

People Walker, kilometresi 7 dolara yürüyüşlerde onlara eşlik etmesi için arkadaşlar tutarak sorumlu kalmanızı istiyor.

Uygulamaya kaydolduğunuzda, yürüyüşe ihtiyacı olan biriyle eşleştiriliyorsunuz. Platform, evden çıkmak, egzersiz yapmak veya başka biriyle yüz yüze konuşmak için motivasyona ihtiyacı olan insanları bir araya getiriyor.

Kendiniz yeterince egzersiz yaparken başkalarının yürümesine yardımcı olarak saatte yaklaşık 20 dolar kazanabiliyorsunuz.

Teknolojiyi bizi birbirimizden izole etmek için kullanmak yerine, insanları bir araya getirmek için kullanmaya inanan platform, tamamen hareket ve bağlantı yoluyla insanların yaşamlarında ivme yaratmakla ilgileniyor.

16) Healthywage

HealthywageHealthyWage, kişiselleştirilmiş hedef ağırlığa ve benzersiz hedeflere ulaştığınız için 10.000 dolara kadar ödül sunan bir uygulama.

2009 yılından bu yana hizmet veren firma, kullanıcıları hedeflerine ulaşma konusunda motive eder, kilo verme başarısını artırır ve bunun için ödüllendirme yapar.

Hem Google Play hem App Store aracılığıyla indirilebilir.

17) One Million Steps

Bu uygulama size direkt olarak nakit vermese de adımlarınıza göre hayır kurumlarına bağış yapar.

Platform, “100 gün boyunca günde 10.000 adıma kadar yürüyün, koşun ve hatta dans edin. Bu bir milyon adımın toplamı harika 500 mil demektir!” ifadeleriyle çağrıda bulunuyor.

18) Optimity

Optimity, kullanıcıların daha varlıklı, daha sağlıklı ve daha uzun yaşamlar sürmesini sağlayan bir mikro öğrenme uygulamasıdır. Uygulama, karşılığında ödüller sunarken, güç dolu zorluklar ve aktivitelerle birlikte gelir.

Kişiselleştirilmiş, oyunlaştırılmış ve ödüllendirici bir platform kullanarak yaşam kalitesini artırmaya yardımcı olur. Fiziksel sağlığa, zihinsel sağlığa ve sosyal bağlılığa dikkat etmek için atılan her sağlıklı adımın ödüllendirilmesini sağlar.

19) Higi

Şimdilik yalnızca ABD’de hizmet veren Higi, sağlık hizmetleri ekosisteminin fiziksel ve dijital temas noktaları arasında köprü kurarak tüm insanların sağlık verilerini ölçmesini, izlemesini ve bunlara göre hareket etmesini kolaylaştıran bir tüketici sağlığı etkileşim şirketi.

Higi’nin ortakları, ilgilendikleri tüketicilerle ülke çapında yaklaşık 10 bin araçtan oluşan ağ aracılığıyla bağlantı kurmaktadır. Kullanıcının uygulamadaki sağlık bilgileri aracılığıyla çeşitli ödüller kazandırmaktadır.

20) DogGo

DogGoDogGo, diğerlerinden farklı bir sisteme sahip olsa da yürüyerek para kazandırdığı için listeye ekledik. Türkiye’nin ve İstanbul’un ilk ve tek güvenli köpek gezdirme ve bakım hizmeti sağlayan mobil uygulamasıdır.

Evet, platform ile günlük para kazanma yolları arasında yer alan köpek gezdiriciliğini deneyebilirsiniz.

Gezdirme işinin yanında kedi ve köpeklere evde bakım hizmetinin de verilebildiği platforma detaylı bakarak işe başlayabilirsiniz. Yürüyerek para kazanmanın hayvan severler için epey eğlenceli hale getiren bu iş için yapmanız gereken DogGo’da köpek gezdiricisi olmak için başvurmak.

Gerekli şartları sağladıktan sonra köpek gezdirmek için size gelen uygun hizmet taleplerine göre hareket edersiniz.

SONUÇ OLARAK:

Size yürümeniz için ödeme yapan uygulamaları değerlendirmeniz, elbette yararınıza olacaktır.

Fakat bu yönteme, yüksek miktarda kazanç elde etme amacıyla bakmamalısınız. Yürüyüş için kazancınızı en üst düzeye çıkarmanın yolu, birden çok uygulamaya kaydolmaktır.

Kazanç potansiyeli konusunda gerçekçi olduğunuz sürece yürümeniz için para ödeyen uygulamalar harika bir fikirdir. Yürüyerek para kazanma, hem aktif kalmanız hem sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemeniz hem de ödüllerle size birçok yönden getiri sağlayacaktır.

Diğer taraftan önerimiz, bu uygulamaların, egzersizin tadını çıkarırken çok fazla para beklemeden kullanılması yönündedir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın