Paylaşım

Para Kazanmak İsteyen Ev Hanımları için 12 Müthiş Öneri


 

Kadınlar, bir şeyi başarmak istediklerinde en iyisiyle karşımıza çıkarlar. Para kazanma konusunda da oldukça beceriklidirler. Biz de çalışmayan ama bir gelirin sahibi olmak isteyen kadınlara öneriler sunduk.

Eğer bugün para kazanmak için bir adım atmak istiyorsanız, birçok farklı gelir modeli sizleri bekliyor. Ev geçimine destek olmak, ek gelir elde etmek veya kendi ihtiyaçlarınızı karşılamak için ekstra bir geliriniz olsun istiyorsanız, kolayca ve yorulmadan yapabileceğiniz birçok iş fikri bulunuyor. Bu fikirlerden biri mutlaka sizin için geçerli olacaktır ve alacağınız sonuçlardan tatmin olacaksınız.

Günümüz yaşam koşulları göz önüne alındığı zaman, rahat bir yaşama sahip olmak için iyi bir geliriniz olmalı. Eğer iyi bir geliriniz yoksa parasal depresyona girebilir ve hatta ailevi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ama unutmayın; gelirinizi arttırmanın yolu, sorunlara giden yoldan daha kolaydır. Bu nedenle mevcut durumunuzdan yakınmak yerine kolları sıvasanız iyi edersiniz.

Ev ekonomisi konusunda sorunlarınız varsa ve bir ev hanımıysanız, eşinize destek olmak en iyi yoldur. Eşinizin gelirinden şikayet etmek yerine ona yardımcı olmanız gerekiyor. Bu şekilde hem ekonomik durumunuz düzelecektir hem de aranızdaki bağ güçlenecektir. Günümüzde birçok ev hanımı, ev ekonomisine destek olmak için her gün evde yaptığı işleri pazarlıyor ve bundan gelir elde ediyor. Oldukça ilgi çekici değil mi?

Ev ekonomisine destek olmak ve para kazanmak isteyen ev hanımları için 12 müthiş önerimiz var. Bu önerileri sizlerle paylaşmak istiyorum:

1 Kurabiye Yapmak

Kurabiye YapmakHanımlar, kolları sıvayıp mutfağa girme vakti geldi! Ailenizi mutlu etmek, misafirlerinize ikram etmek için yaptığınız muhteşem kurabiyelerden para kazanma vaktiniz geldi. Sadece yaptığı kurabiyeleri satarak gerçekten iyi bir gelir elde eden birçok girişimci ev hanımı bulunuyor. Ayrıca bunu yapmak için herhangi bir dükkana veya iş gücüne de ihtiyacınız yok. Özel günler, toplantılar, partiler veya etkinlikler için yapacağınız farklı kurabiyeleri satarak para kazanabilirsiniz. Bu kurabiyeleri gerek eşiniz – dostunuz yardımıyla yayabilir, sosyal medyadan duyurabilirsiniz.

2 Altınları Değerlendirmek

 Altınları DeğerlendirmekAltın, biz hanımların vazgeçilmezidir ve hemen hepimiz fiyatları hakkında yorum yapabiliriz. İşte bu yeteneğinizi gösterme vakti geldi. Önerim; kuyumcudan altın almak yerine interneti kullanmak ve altın fiyatında meydana gelecek değişikliklerden anlık kazançlar elde etmek. Eşiniz altın günlerinize laf ediyor olabilir. İşte fırsat; eşinize bugünkü altın yatırımından kazandığınız parayı göstermek, sizi tebrik etmesini sağlayacak.

Yatırım yapmak sadece takım elbise giyen erkekler için değil, ev hanımları için de geçerlidir. Günümüzde yatırımlar internet üzerinden 5/24 yapılıyor ve bir ev hanımı için daha uygun bir gelir kaynağı olamazdı. Tüm işlerinizi hallettikten sonra bilgisayar başına geçerek haberleri takip edebilir. Buna göre küçük yatırımlar yapabilirsiniz. Yapacağınız bu küçük yatırımlar ile gerçekten iyi bir gelir elde edeceksiniz. Yatırım yapmak öyle büyük uğraşlar isteyen bir faaliyet değildir. İnternet üzerinden verilen ücretsiz eğitimlere katılabilir ve çok kısa bir sürede nasıl yatırım yaparak para kazanacağınızı öğrenebilirsiniz.

YATIRIM NASIL YAPILIR ÖĞRENMEK VE DEMO HESAP İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN!

3 Nikah Şekeri Yapmak

Nikah Şekeri YapmakNikahlarda ve düğünlerde, misafirlere verilen hatıra amaçlı minik hediyeleri hepimiz biliyoruz. Neden siz becerikli ev hanımları, bu minik hediyeleri yapmasın ki! Oldukça eğlenceli bir uğraş olduğu da kesin. Günümüzde yalnızca nikah için değil, birçok etkinlik için bu küçük hatıra hediyelerinden yapılıyor. Çok fazla maliyet gerektirmeyen işlerden birisidir. Aynı zamanda sipariş usulü çalışırsınız ve sipariş aldığınız zaman gerekli malzemelerin parasını önceden alarak hiçbir zorluk çekmeden işinizi yapabilirsiniz.

4 Sabun Yapmak

Sabun YapmakSon zamanlarda birbirinden güzel desenli ve kokulu sabunlar yalnızca banyolarınızı süslemiyor. Öyle dekoratif sabunlar yapılıyor ki, oturma odanızda bu sabunları kullanarak hem bir dekor oluşturabilir hem de hoş kokusundan faydalanabilirsiniz. İşte bu sabunları yapmak da, bir ev hanımı için oldukça kolay. Evinizde az bir vakit harcayarak bu sabunlardan hediyeler yapabilir ve kolayca satabilirsiniz.

5 Yemek Yapmak

Yemek YapmakBir ev hanımı için yemek yapmak hiçbir zaman sıkıntı değildir. Bu işi küçük bir ticarete dökebilirsiniz. Örneğin ilkokul öğrencilerinin anneleri ile iletişim kurarak öğle yemeklerini yapabilir ve güzel bir kazanç sağlayabilirsiniz. Bu şekilde para kazanan birçok ev hanımı var. Özellikle büyük illerde çocuğunun okulu evinden uzak olan ebeveynler, bu tarz güvendikleri ev hanımlarına öğle yemekleri için ücret ödüyor.

6 Organizasyon Yapmak

Organizasyon YapmakEğer bir etkinlik düzenleneceği zaman hemen devreye siz giriyorsanız, bu iş tam size göre. Doğum günü organizasyonları, partiler, nişan gibi etkinlikler için organizatör kimliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Bunun için internet ve sosyal medyayı kullanmanız gerekiyor. Sosyal ağlardan bu tarz duyurular yaparak ve daha önce yaptığınız organizasyonlara yönelik fotoğrafları paylaşarak müşteri bulabilirsiniz.

7 Çocuk ve Evcil Hayvan Bakıcılığı Yapmak

Çocuk ve Evcil Hayvan Bakıcılığı YapmakBir ev hanımı için kolay işlerden birisi de çocuk bakıcılığıdır. Anaç duygularınızla ihtiyacı olan ve çalışan ebeveynlerin çocuklarına bakıcılık yapabilirsiniz. Bir ev hanımı için çocuklarla vakit geçirmek oldukça eğlenceli bir para kazanma yolu olacaktır. Aynı zamanda çalışan kişilerin işteyken evil hayvanlarına bakabilir, onları gezdirebilirsiniz.

8 Blog Açmak

Blog AçmakGenç ev hanımlarının en seveceği para kazanma yöntemi blog yazarlığı yapmaktır. İlgi alanlarınıza yönelik düşüncelerinizi, faydalı bilgileri blogunuzda yayınlayabilirsiniz. bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli konu ise niche sektörler dediğimiz alanlara yönelmenizdir. Bir örnekle açıklayacak olursak; yemeklerle ilgili bir blog açmak yerine yalnızca kurabiyelerle ilgili bir alana yönelebilirsiniz. Hatta sadece tuzlu kurabiye üzerine yazabilirsiniz. Bu şekilde büyük hitlere ulaştığınız zaman gerek Google Adsense gerekse diğer sponsor reklamlarından para kazanabilirsiniz.

9 Ders Vermek

Ders Vermekİyi bir yabancı diliniz varsa evde ders vererek de gelir elde edebilirsiniz. Örneğin ilkokul öğrencilerine yardımcı olmak için İngilizce bilginizi paylaşabilir ve bu şekilde para kazanabilirsiniz. Bu sayede hem daha kaliteli bir zaman geçirmiş hem de yorulmadan para kazanmış olursunuz. Ayrıca beyninizi genç tutmak için de sürekli olarak bilgilerinizi tazelemiş olursunuz.

10 Reçel Yapmak

Reçel YapmakGünümüzde organik ürünlere son derece büyük bir ilgi var. Eğer reçel dendiği zaman akla siz geliyorsanız, bu becerinizi pazarlamanın vakti geldi. “Reçel yapmakta ne var” diye düşünmeyin. Size kolay geliyor olabilir ama bir başkası bilmiyordur. Aynı zamanda çalışan bayanlar ev yapımı reçel yerine satın almayı tercih ediyor. Bu reçelleri yine internet üzerinden satabilirsiniz veya organik ürün pazarlarında satılmasını sağlayabilirsiniz.

11 Dikiş Dikmek, Ütü Yapmak

 Dikiş Dikmek, Ütü YapmakBir ev hanımının rutin işlerinden birisi de ütü yapmaktır. Ama bu durum çalışan bayanlar için bir çileye dönüşebiliyor. İşte hemcinslerinize bu konuda yardımcı olabilirsiniz. Sosyal ağlardan veya yakınlarınız vasıtasıyla böyle bir iş yapabileceğinizi duyurabilirsiniz. Bu şekilde de para kazanabilirsiniz. Aynı şekilde dikiş dikme gibi bir yeteneğiniz varsa, kesinlikle değerlendirerek güzel bir kazanç sağlayabilirsiniz.

12 Organik Tarım Yapmak

Organik Tarım YapmakEğer evinize ait küçük bir bahçe varsa, burada domates, biber, çilek gibi ürünler yetiştirerek satabilirsiniz. Gerçekten iyi bir ilgi görecektir. Hatta apartman dairelerinde balkona koyacağınız saksılarda bile bu üretimi yapmanız mümkün. Organik ürünlere olan ilgi devam ettikçe müşteri kitlenizde de artış meydana gelecektir.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Diğer yorumlar ( 101 )

 1. %33 %60arası kar ile çalışmak isteyen bayanlar bana instagram sayfamdan ulaşabilirler @ezgininhobidunyasi-@içgiyimvekozmetikdunyasi

 2. merhaba 58 yaşımdayım ev hanımıyım yemek yaparmısın dıye teklıf geldı haftanın 5 gunu öğle yemeği kabul ettım .15 kışıye yemek yapıyorum .haftada 900 lıra kazanıyorum çok mutluyum ev hanımlarına tavsıyem bıldığınız ışı yapmanız

  1. Merhaba cigdem hanim isle ilgili ayrintili bilgi verebilirmisiniz? Bende boyle bir is yapmak istiyorum.nasil bulabilirim

 3. Haftalık 900 süper yemek işi için .hangi firmadan geldi teklif ve size nasıl ulaştılar çiğdem hanım

 4. Bende on kisiye yemek yaparim ogle yemek olmak sartiyla arti bayan hasta bakicisiyim Acilen ise ihtiyacim var Bornova / Aldindag da olmasini isterim ?

 5. Lütfen bana da yardımcı olur musunuz,atanamayan bir öğretmenim,evde yapılabilecek katlama,süsleme,yemek işleri,kurabiye ve pasta ürünleri,boncuk dizme,kasnakta boncuk işleri yapabilirim,saygılarımla

  1. nermin hanım merhaba, ben de balçovada oturuyorum çalışıyorum ve evde yemek yapacak bir yardımcıya ihtiyacım var. size nasıl ulaşabilirim?

 6. 46 yasımdayım.Evde yapabılecegım ıslere cok ıhtıyacım var.El becerım cok kuvvetlı.temız tıtız sorumluluk sahıbıyım.ıs secmıyorum.Adana da yasıyorum.Lutfen bana donun.

  1. Mrb guldane hanim ben orflime danismanligi yapiyorum cok kazancli bir is isi her yere cantanda goturuyosun bana e posta adresimden ulasirsaniz detayli sekilde gorusuruz emin olun pisman olmicaksiniz

 7. Ben yazarım. Her konuda her şey yazabilirim. Makale, şarkı sözü, reklam metni vb. Tüm gün internet başındayım.

 8. Mutfakta vakit geçirmeyi seviyorum yoğun çalışan vakit bulamayan ve misafirlerine ikramlarını tatlı tuzlu çeşitlerini hazırlayıp yüzlerini güldürebilirim

 9. Merhaba bayanlar ben 2 ay once orflime ailesine katildim hem kazandim hem kazandirdim cok kolya ve basit bir is is sizinle heryere geliyor ilgilenenler bana e posta adresimden ulassinlar yada yazimi cvplasinlar

 10. Merhabalar ismim esra manisaliyim yemek hamur islerinde iyiyimdir yapmak istiyorum nasil ulasabilirim size acaba

 11. Merhaba, ben de istanbul çekmeköyde ikamet ediyorum.Hamur isleri,tatlı çeşitleri ve yemek konusuna çok yatkınım.Elim lezzetlidir. Evinde yapmak için vakit bulamayanlara çay saatlerine ikramlıklar yapmak istiyorum.

 12. Ben yeni ve güzel bir işe başladım. benimle beraber kazanmak isteyen ekip arkadaşları arıyorum. Başlangıca özel bir kampanya düzenliyorum. Benimle birlikde çalışacak ilk 10 arkadaşıma en az bir adet PLATİN paket alması koşulu ile GÜMÜŞ paket benden hediye hadi gelin hep beraber kazanalım.

 13. Ankaradayım bende evden çalışıp aileme katkıda bulunmak istiyorum evde yapacağım her işi yaparım elim hızlıdır işin sürekliliği olursa sevinirim gerçekten çalışmayı çok seviyorum ve çok ciddiyim Bana düzenli aylık kazanabileceğim bir iş istihdam ederseniz sevinirim 0543 476 83 57

 14. Geri dönüşüm işiyle ilgileniyorum ve internetten biraz araştırma yaptığınızda ilgili siteleri sizlerde bulabilirsiniz.

 15. Merhaba ebru ben 26 yaş da 3 çocuk annesiyim evde biletler yapmam lazım bana göre iş sunacak vermı izmirde otryorum iki bebeğim ufak oldğu için işe giremiyorum eşim yetişemiyor. Allah büyük. Bakalım..

 16. İlginç ve bilgilendirici bir çalışma olmuş, emeğinize sağlık.Ayrıca internet üzerinden satış ortaklığı sistemiyle güzel miktarda paralar kazanabilirsiniz.

 17. Merhabalar ben alman firmasi olan LR in is ortagiyim. Alman kalitesinde ki urunleri satip ayni zamanda ekip kurarak ve onlara yol gostererek para kazaniyorum. Cok zevkli ve keyif alacaginiz bir is…. Saglik ve guzellik uzerine bir is
  Ekibimiz cok genis ; ev hanimlarin ogretmenlern memurlar, kuaforler, eczacilar hatta doktorlar bile mevcut ekibimizde
  Firma cok profosyenel ve 31 yillik bir firma. Turkiyede birkac yildir ve ciddi yukselik gosteriyor. Avantajlarıda cazip edici… 500 lira değerinde saat,tablet,telefon ve araba kazanma şansı. Ve her ay artan maaş sistemi var
  Risksiz bir is ben de bu yuzden tercih ettim
  Sizi de ekibimize davet etmek istiyorum. Ne dersiniz ? 05327341812

  1. Ben öğretmenim ama bebeğim olduğu için çalışamıyorum isinizin içeriğini biraz daha açacak bilir mısınız?

  2. İyi günler öğretmenim bebeğim olduğu için iki sene evdeyim isinizin içeriği hakkında bilgi verir misiniz

 18. Ev hanımları için gerçekten güzel bilgiler vermişsiniz. Bende bir tane eklemek istiyorum: Birbirinden eğlenceli düğün davetiyeleri yapmak.

 19. Merhabalar evde ek iş yapmak isteyen bayanlar ben avrupa networking firması altında pierre cardin miorre ürünlerini katolog üzerinden satışa sunuyoruz 100 lirada 40 lira katı var yeni üyelere para puanı üye eklersende prim kazanıyorsun vs paraya ihtiyacı olan herkesimden insanın zevkle yapacagı bi iş daha daxla bilgi edinmek isterseniz ben bu işi yaprım derseniz bana tlf numdan ulaşın 05384884828

 20. Merhaba ben ev hanımıyım her türlü süs işleri yaparım ihtiyaçm var bana dönün lütfen

 21. Merhabalar izmir menemen de oturuyorum ama bayraklı konak karşıyaka alsancak bornova farketmez evde iş imkanı arıyorum n

 22. Merhaba ankara yenimahalle de ikamet ediyorum bende evde nikah şekeri,paketleme,davetiye katlama vb.bütün işleri yaparım elim hızlıdır sürekliliği olursa sevinirim ciddi işverenler le iletişime geçmek istiyorum bana yardımcı olun artık sürekli yazıyorum düzenli aylık bir kazancım olsun istiyorum 0543 476 83 57

 23. Mrb ismim muammer izmirde oturuyom esim kolye bileklik isi yapiyor her turlu hepsini yapar ama bunlari toptan ve malzemelerini tedarik edebilecek yer ariyo ve mahallede komsularida yapiyo bize yardimci olcek birileri varmi bize malzemeleri vercek biz yapacaz haftada gondercez tl 05075343171

 24. Merhabalar bende evimde iş yapmak istiyorum ve gerçekten ihtiyacım var Paketleme ,Katlama ve benzeri işler yapabilirim İstanbul Beylikdüzü de ikamet ediyorum dönüş yapılırsa çok sevinirim.

 25. Mrb bende evde iş yapmak istiyorum bi kızım var bide 4 aylık hamileyim ve ihtiyacım var bana da dönüş yapabilirseniz sevinirim her türlü iş gelir elimden

 26. Ev hanımları artık evde durarak birbirinden güzel işler yapıp para kazanabiliyor. Umudunuzu kaybetmeyin 😉

 27. Verdiğiniz yöntemler için çok teşekkürler Tamda nasıl para kazanırım derken gördüm sizi teşekkürler…

 28. Ankarada yaşıyorum ek işe ihtiyacım var evde yapılacak her işi yapabilirim dönerseni sevinirim

 29. Evde nikah şekeri kına paketleme kutu vb işler yaparım eskişehirdeoturuyorum ihtiyacım var

 30. verdiğiniz bilgiler çok güzel ev hanımıyım ve çok araştırdım ama verdiğiniz işlerden 1 tanesi ile şuanda güzel kazanç sağlıyorum teşekkürler

 31. Merhaba bir cocugum var ve özrüm dolayısıyla evde iş arıyorum paketleme pasta davetıye katlama vs lutfen dönüş yapınız

 32. Merhaba ankara etimesgut da ikamet etmekteyim evde iş arıyorum elim pratik ve temizdir yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim Senem Çelik 0554853317

 33. Evde nikah şekeri işi yapmak istiyorum. Gaziosmanpaşa civarında oturuyorum dönüş yaparsanız sevinirim

 34. Merhabalar izmirde yaşıyorum.çok lezzetli ve temiz ev yemekleri yaparım.ciddi anlamda çalışmak isteyenlerle görüşmek isterim.

 35. Evde is yapmak istiyorum dikis perde masa örtüsü tül çanta cüzlan gibi şeyleri dikebilirim ulasmak isteyen 0535 389 2009 noyu arayabilirisniz sakarya

 36. evde iş yapmak istiyorum daha önce engellı ablama baktım ve hamıleyım cocuk bakma deneyım var yardım edersenız sevınırım

 37. Merhaba,kocaeli gebzede ikamet ediyorum.11 aylık kızım var.çocuk bakabilir yada dikiş dikebilir ütü yapabilirim.

 38. Merhabalar ? sadece evinde oturarak katolok üzerinden satış yaparak hem ek gelir hem de ilerleyerek maaş alma imkanın var.

 39. Malatya merkezde oturuyorum. Süt anneliği yapabilir evimde çocuk bakabilirim. Ayrıca mardin mahalli yemekleri çok güzel yapıyorum.

 40. Merhaba; izmir de oturuyorum üniversite mezunuyum evimde çocuk eğitimine ve bakımına destek olabilirim.

 41. Bende evhanımıyım ısten yenı ayrıldım bi süre evden calısmak ıstıyorum kurabıye yapabılırım ıhtıyacı olanlara

 42. Bebek Ceketi, yeleği ve ayrıca ev yemekleri yapabilirim. Elim lezzetli. Pasta türü de yaparım. Dönerken memnun olurum. Mersinden yazıyorum.

 43. Biz güçlü kadınlar her zaman para kazanacak şeyler bulabilir. Teşekkürler öneriler için Aysun Hanım.

 44. Merhaba ben Çanakkaleden arzu ev hanımıyim evde ek iş yapmak istiyorum Mandal paketleme tekstil işleri olur sabun paketleme kutu katlama ne olursa yardimci olurmusunuz lutfen

 45. Merhaba . Ben İzmir güzelbahçede oturuyorum. Çok güzel yemek yaparım yurtdışında yemek okuluna gittim . Siparişlerinizi bekliyorum.

 46. Merhabalar nikah şekeri yapmam istiyorum ankara’da ikamet ediyorum yardımlarınızı bekliyorum.

 47. arkadaslar merhaba
  bende calisan bir kadindim. isten ciktim ve iki cocugum var.Evden ne yapabilirim diye dusunurken Allyminayla tanistim.temizlik ve kozmatik sirketi.Network marketing sistemiyle.
  ardasim iki ayda araba aldi.
  ilgilenenler beni arayabilir.

 48. Merhabalar ankarada ikamet ediyorum nikah şekeri, sabun paketleme, kutu katlama işleri yapabilirim yardimci olmanızı bekliyorum teşekkürler.

 49. Evde iş fırsatı isteyenler hem prim al hem kazan.bu fırsat kaçmaz arkadaşlar evde iş arayanlar ulaşabilir.

 50. Merhabalar, Ev hanımıyım ve evde çalışarak para kazanmak isterim .Daha önce Almanca çağrı merkezinde yaklaşık 10 yılımı verdim , istanbuldan Düzcenin bir köyüne yerleşdiğimden dolayı evden fazla uzaklaşma şansım malesef yok . Büyük bir Bahçem var burada Biber , Domates vs. yetiştiriyorum .bu aralar aklımda Kültür Mantarıda var .Bana Yardımcı olur iseniz çok sevinirim (Lütfen Evde Homeofice Teklifi olmasın )

 51. http://www.kumbarakutum.com/Home/refuyeol/kumbarakutum-2756
  Kazanmaya Başlamak İçin En Az 30,00 TL Yatırım Yapmanız Gerekmektedir. Risksiz Bir Kazanç Sistemi Siz Değerli Üyelerimizi Bekliyor.HAYATINIZI DEĞİŞTİRMEYE HAZIRSANIZ KAZANMAYA BAŞLAYIN. BUGÜN 30,00 TL NE KAYBETTİREBİLİR Kİ SİZLERE. AMA KAZANMANIZA BİR FIRSAT OLABİLİR.UNUTMAYIN KAZANMANIN TEK YOLU İNANMAKTIR. BİZ İNANDIK VE BAŞARDIK.BUGÜN BİNLERCE ÜYEMİZ GÜNLÜK KAZANÇ SAĞLAMAKTA. SİZLERDE İNANIN VE KAZANMAK İÇİN KENDİNİZE BİR FIRSAT VERİN… ÖNEMLİ: YÜKSEK MİKTARDA YATIRIM YAPTIKÇA ŞİRKET YENİ ÜYELERİ SİZİN ALT ÜYENİZ OLARAK KAYIT EDER VE ONLAR YATIRIM YAPTIKÇA GÜNLÜK CİDDİ PARALAR KAZANMAYA BAŞLARSINIZ. BUDA YATIRIM YAPMIŞ OLDUĞUNUZ MİKTARI KISA SÜREDE ÇIKARMANIZI SAĞLAR…

 52. İzmir balçovada oturuyorum. İlköğretim düzeyi ve ortaokul düzeyindeki öğrencilere matematik dersi verebilirim. Üniversite öğrencisiyim.

 53. Ankara da yaşıyorum Evde nikah şekeri paketleme davetiye vs işler yapabilirim kısa sürede teslim edebilirim ihtiyacım var ve normal bir işte çalışamıyorum küçük çocuğum olduğu için dönüş yaparsanız sevinirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir