Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Evde Sabun Yaparak Para Kazanmak

Hiç sabun yapmayı denediniz mi? Birbirinden sevimli şekillerde sabun yaparak para kazanacağınızı biliyor muydunuz?
Evde Sabun Yaparak Para Kazanmak
Son Güncelleme: 
Yorum

Evlerimizi misler gibi kokutan hem temizlik hem de dekoratif amaçlı kullanılan şirin eşyalar. Pembesi, mavisi, beyazıyla eski zamanlardan beri insanların temel temizlik malzemesi olarak kullanılan sabunlardan bahsediyorum. Hepimiz sabunun ne olduğunu biliyoruz elbette! Ama bu maddenin ne kadar uzun süredir hayatımızda olduğunu biliyor musunuz? Evet, insanlığın ilk çağlarından beri kullanıldığı düşünülen sabunun modern üretimi 19. yüzyıldan sonra gelişmeye başlamıştır. Öte yandan, sabunun bir tek temizlik alanında değil, birçok farklı alanda kullanıldığını da belirtmek isterim. Bunlar arasında kozmetik, losyon, ilaç, sprey, tekstil, boya, plastik gibi dikkat çekici alanlar bulunduğunu görüyoruz. Ama tabii bizim konumuz bunlar değil. Sabunun bizi ilgilendiren yönü, günümüzde ne kadar popüler bir para kazanma yöntemi olduğudur!

Birçok farklı yöntem gibi, sabun yapmak da insanların kullandığı gözde para kazanma yöntemlerinden biri oldu. Hatta çoğu insan bu işi sırf hobi amaçlı yapıyor. Zaten piyasadaki sabun modellerine baktığınızda bu işin ne kadar eğlenceli olabileceğini tahmin ediyorsunuz. Piyasadaki sabunlar, sabundan öte şık birer aksesuar gibi görünüyor. Özellikle bebek ya da hayvan şeklinde olanların sabun olduğuna inanmak mümkün değil. Bunlara kıyıp da elinizi yıkayamazsınız bile! Sonuçta sabunların hem işlevleri hem de şekilleri bakımından şu son yıllarda küçük bir evrim geçirdiğini söyleyebiliriz. Eee bizler de bu evrimden faydalanarak, sabunlardan para kazanmayı öğrendik. Değişime ayak uydurmak insanların doğasında var neticede, değil mi?
Ortaya çıkan her yeniliği kendi lehimize kullanmak bizim işimiz. Örneğin internet ortaya çıktığından beri bu alandan para kazanabileceğimiz sayısız farklı yöntem geliştirdik. Hızlı yaşayışlarımız, zorlaşan geçim şartları, teknolojik gelişmeler…

Her durumdan kendimize bir pay çıkarttık. Mesela, kadın erkek demeden herkesin iş hayatında yer almasıyla birlikte bakıcı kavramı ortaya çıktı ve bu alan pek çok kişinin ekmek yiyeceği büyük bir sektöre dönüştü. Sonuçta her ihtiyaç, her fikir yeni bir para kazanma yöntemine gebe! İlerleyen zamanlarda da bizi hayretlere düşürecek yeni iş kolları çıkacağından eminim. Ama bizim işimiz şu anda sizin kullanabilecek olduklarınız hakkında konuşmak. İşte bunlardan bir tanesi de yukarıdaki bilgilere bakarak tahmin edebileceğiniz gibi evde sabun yaparak para kazanmak! Daha önce duyup duymadığınızı bilemiyorum, ama her halükarda bu yöntemi incelemeniz gerektiğini söyleyebilirim. Bakın, evde sabun yaparak nasıl para kazanılıyor?

Evde Sabun Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Evde Sabun Yaparak Para Kazanmak İçin Hangi Yöntemler İzlenir?Farklı sabun modellerinin ortaya çıkmasıyla birlikte insanlar bu kolay yöntem sayesinde para kazanmayı öğrendiler. Tabii bu durumun gelişmesinde çok daha basit bir biçimde satış yapabilmenin de etkisi var. İnsanların ek gelir elde etme hususundaki arayışları da evde sabun yapma işini popüler bir hale getirdi. Nitekim günümüzde tek maaşla geçinmek epey zor. Hele de tek maaşla koca bir haneye bakıyorsanız, durum zorluğu aşarak imkansızlığa doğru yol alıyor. İşte tüm bu nedenlerden dolayı evde sabun yaparak para kazanmak, pek çok kişi için bir ekmek kapısı haline geldi.

Özellikle ev hanımları için bu yöntem adeta bir kurtarıcı oldu. Hem çok eğlenceli hem de karlı bir yöntem olan sabun yapıp satmak, kolay uygulanabilirliği ile de cazip görünüyor. Ayrıca sabun yapmak için satın alınması gereken malzemelerin fiyatları da oldukça uygun. Üretimlerinizin elinde kalma riski de yok denecek kadar az. Evde yapılabiliyor. Tecrübesiz kişiler tarafından bile birkaç küçük denemeden sonra, ustalıkla yapılabilecek bir iş. Nihai olarak, şunu söyleyebilirim. Evde sabun yapma işi, pek çok yönüyle para kazanmak isteyenlerin ağzını sulandıracak nitelikte bir iş. Yani siz de bu yöntem sayesinde para kazananlardan biri olabilirsiniz. Peki, bu yöntem sayesinde para kazanmaya nasıl başlarsınız? Hemen anlatayım…

İlginizi Çekebilir:
Evde Mum Yaparak Para Kazanmak

Öncelikle, evde sabun yapımını anlatan videoları izlemenizi ve ilk etapta gereken ana malzemeleri almanızı öneririm. Silikon kalıpları, sabun bazları ve katı halde satılan hazır sabunlardan temin edebilirsiniz. Zaten baktığınızda bunların en fazla 25-30 liraya mal olacağını görürsünüz. Sonrasında evde birkaç küçük deneme yapmalı ve bu işten ne kadar keyif aldığınıza, yöntemin size ne kadar uygun olduğuna karar vermelisiniz. Ama eminim bu yöntem çoğunuzun hoşuna gidecek, hatta işi bir an önce profesyonelliğe taşımak isteyeceksiniz. Zira evde sabun yapım işinde hem eğlenecek hem de para kazanacaksınız. Kendi belirlediğiniz saatler içinde çalışmanız, rengarenk birbirinden güzel tasarımlar ortaya çıkartmanız da cabası. Kısa süre içinde eliniz hızlanarak, bu işte ustalaşacak ve sadece birkaç saat içinde onlarca orijinal sabun üreteceksiniz. Sonuçta bu işin altından herkes kalkabilir, ama burada dikkat edilmesi gereken kritik bir nokta vardır. O da satış aşamasıdır.

Araştırmaların yardımı ve yaratıcılığınızla birlikte yaptığınız sabunları satarken hangi yöntemleri izlemeniz gerektiğine işin başında karar vermelisiniz. Örneğin; internetten mi satış yapacaksınız, yoksa ilgili firmalarla mağazalara mı başvuracaksınız. Yoksa geniş bir çevreniz var da sadece onlara mı satış yapmayı düşünüyorsunuz? Farklı yöntemleri bir arada kullanabilmeniz de elbette mümkün. Mesela sosyal medya hesaplarınızda sabunlarınızın fotoğraflarını paylaşabilir, isteyenlere özel siparişler yapabileceğinizi duyurabilirsiniz. Hangi yöntemleri kullanacağınızı belirlemek, satış aşamasında işinize yarayacaktır. Bu yüzden, kendinize bir iş planı çıkarmalı ve planınız doğrultusunda adım atmalısınız.

Kimler Evde Sabun Yaparak Para Kazanabilir?

Kimler Evde Sabun Yaparak Para Kazanabilir?Yukarıdaki bilgilerden de anlayacağınız gibi, sabun yapım işi herhangi özel bir yetenek gerektirmemektedir. Yani isteyen herkes bu işin altından rahatlıkla kalkabilir. Ancak ne kadar orijinal ve özgün tasarımlar yapar, ne kadar farklı çalışmalar ortaya çıkarırsanız, o kadar fazla satış yaparsınız. Bu yüzden sabun yapım işinde yaratıcı düşünmeniz sizin için bir avantaj olacaktır. Öte yandan, bu para kazanma yöntemi herkes tarafından kullanılabilecek olmasına rağmen, ev hanımları için çalışan kesime göre daha avantajlıdır. Yeri gelmişken, para kazanmak isteyen ev hanımları için 12 müthiş öneri başlıklı yazımızı da incelemenizi önerip, konuya devam ediyorum.

Evet, kendilerine istedikleri takdirde bolca boş vakit yaratan ev hanımları, ev ortamında rahatlıkla çalışabilecek ve ne kadar isterlerse o kadar çok üretim yapacaklardır. Ayrıca sabunu kalıba dökme, eritme, şekillendirme işlemleri ev hanımları için çocuk oyuncağı olan pasta, börek, kurabiye yaparak para kazanma işine fazlasıyla benzediğinden, bu yöntem ev hanımlarına hiç de yabancı gelmeyecektir. Tüm bu bilgiler ışığında evde sabun yapma işine karar verecek olan sizsiniz. İster öğrenci olun, ister emekli, ister kadın, ister erkek! Sonuçta, sadece şu kişiler evde sabun yaparak para kazanabilir diye bir kural yok değil mi?

Evde Sabun Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Evde Sabun Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?Gelelim evde sabun yapım işinden ne kadar para kazanacağınıza. Bu işteki kazancınız sizin ne kadar üretim yaptığınıza ve hangi satış yöntemlerini kullanacağınıza bağlı olarak değişkenlik gösterse de evde sabun yapımının epey karlı olduğundan hiç kuşkunuz olmasın. Çünkü sabun yapım malzemelerinin fiyatları oldukça düşük, ama orijinal sabunların fiyatları satıcıyı tatmin edecek kadar yüksektir. Yani minicik bir sabunun 7-8 lira olduğunu düşünürseniz, ne demek istediğimi anlarsınız.

Tüm bunlara ek olarak, ne kadar farklı ve özenli tasarımlar yaparsanız, uygulayacağınız fiyatlar ve doğal olarak kazancınız da ona göre şekil alacaktır. Zaten ilk başta deneme için satın aldığınız sabun malzemeleri ve ürettiğiniz sabun miktarını gördüğünüzde, evde sabun yapma işinin neden bu kadar popüler olduğunu göreceksiniz. Sonuçta hem eğlenceli hem basit hem de kazançlı bir para kazanma yöntemi arıyorsanız, evde sabun yapma işini kesinlikle düşünmelisiniz…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu