Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Anket Doldurarak Para Kazanma Yolları

Anket doldurarak nasıl para kazanılır sorusunun cevabı ve anket doldurarak para kazanma yolları hakkında bilmeniz gereken her şey sayfamızda. Hemen tıklayın!
Anket Doldurarak Para Kazanma Yolları
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Günümüzde internetten para kazanan çok sayıda insan var. Ek gelir elde etmek isteyenlerden tam zamanlı iş yapmak isteyenlere kadar farklı hedeflerle yola çıkan sayısız kişi, bilgisayar başından para kazanma yollarından faydalanıyor.

Online anket doldurma işi de bu yöntemler arasında. Evet, çevrimiçi olarak ücretli anketlere katılmak, boş zamanlarınızda para kazanmak için yapabileceğiniz kolay bir iş.

Çağımızın zorlu rekabet ortamında, müşteri geribildirimine paralel online anketlerin önemi de artıyor. Bu noktada anket şirketleri, hem firmaların hem de internetten kolay para kazanma yöntemleri arayanların ihtiyacına yanıt veriyor.

Sistem, yeni fikirler veya ürünler hakkında geri bildirime ihtiyaç duyan işletmelere yönelik anketlerin yanıtlanmasıyla çalışıyor. Katılımcılar, markaların ürünlerini geliştirmelerine yardımcı olacak soruları yanıtlayarak para kazanırken firmalar da sorularına yanıt buluyor.

Doğru anket sitelerine kaydolur ve boş vaktinizi bu iş için ayırırsanız, siz de zamanınızı paraya çevirebilirsiniz. Çoğu anket sitesine kayıt olurken yapmanız gereken şey, e-postanızı doğrulamak ve bazı kişisel bilgilerinizi siteye girmek.

Eğitim durumunuz, medeni haliniz, nerede yaşadığınız, işiniz gibi bilgileriz doğrultusunda, anketlere yönlendirilir ve anket doldurmaya başlayabilirsiniz. Doldurduğunuz anket başına puan kazanır ve istenen eşiğe ulaştığınızda ödemenizi alabilirsiniz.

Ödemeler sizi bir gecede finansal özgürlüğe kavuşturmayacak olsa da gelir tablonuza küçük bir finansal destek sağlayabilir. Dikkat etmeniz gerekense, internetten anket doldurarak para kazanma vaadi altında dolandırıcılık yapan sitelerden uzak durmak olmalı.

İşte anket doldurarak para kazanma siteleri için öneriler:

1) Valued Opinions

Valued OpinionsÜyelerine, hediye kartları, alışveriş kuponları ve fikirleri için ödüller şeklinde ücretli anketler sunan Valued Opinions de değerlendirilebilecek bir seçenek.

Siteye göre kullanıcılar, çevrimiçi bir ankete katılarak her seferinde 30 puana kadar kazanabilir. Fikirler için ödeme yapan Valued Opinons, Türkçe sitesinde şöyle diyor:

“Dünya çapında markalarla ilgili bakış açınızı paylaşarak hediye kartı, hediye çeki ve daha fazlasını kazanın.”

2) Swagbucks

2008’den bu yana faaliyet gösteren Swagbucks, anket doldurarak para kazanma denildiğinde akla ilk gelen sitelerden. Üyelerine birçok avantaj sağlayan Swagbucks, kullanımı kolay puan sistemi ve kayıt bonusları ile rakiplerinin önüne geçiyor.

Bugüne kadar üyelerine milyonlarca dolar kazandıran platform, 100 puanın 1 ABD dolarına eşit olduğu bir puan sistemi kullanıyor.

Anket doldurmanın yanında üyelerine online alışveriş, video oyunları, web aramaları gibi çevrimiçi görevlerle gelir elde etme olanağı tanıyor.

3) Surveytime

2018 yılında faaliyete başlayan Surveytime, Amazon, PayPal, Coinbase gibi birçok partnerle çalışıyor.

Popüler anket doldurarak para kazanma uygulamaları arasında yer alan Surveytime, sistemi şöyle açıklıyor:

“Ücretli anketler aracılığıyla çevrimiçi para kazanmak istiyorsanız doğru yere geldiniz. Süreç olabildiğince basit! Ücretsiz kayıt olun. Kısa bir tanıtım anketine katılarak bize kendinizden bahsedin. Anketler için para kazanmaya başlayın. Tamamladığınız her anket için, 1 ABD doları tutarındaki ödülünüz için anında ödeme alırsınız.”

4) Toluna

Toluna kendisini “anketleri yanıtlamanın ve görüşlerinizi paylaştığınız için ödüllendirilmenin harika bir yolu” olarak tanımlıyor. Günlük online anketlere sahip en büyük anket panellerinden biri olan Toluna, kullanıcılara doldurdukları anket karşılığında nakit ve hediye kuponları dağıtıyor.

Başlamak için siteye kayıt olmanız gerekiyor. Kayıt olanlara 500 puan hoş geldin hediyesi veriliyor.

2000 yılından bu yana faaliyet gösteren şirket, emsalleri gibi üyeye ödeme yapmak için belirli bir puana ulaşma şartı koşuyor. Eşit aşıldığında ise ödemeleri PayPay ya da Amazon gibi firmaların kuponları ile yapıyor.

5) Branded Surveys

Branded SurveysDünyanın önde gelen pazar araştırma topluluklarından biri olan Branded Surveys, fikirleriniz için sizi ödüllendiriyor!

Yapmanız gereken, sitenin profilinizi uygun anketlerle eşleştirebilmesi için kendinizle ilgili birkaç basit soruyu yanıtlamak ve soruları yanıtlamayı beklemek. Ardından tamamladığınız her anket için puan toplar ve puanlarınızı PayPal ya da Branded Pay aracılığıyla kullanırsınız.

6) KashKick

KashKick, anketlere ek olarak üyelerine platform aracılığıyla video izlemeleri, internette gezinmeleri ve anlaşmalara kaydoldukları için ödeme yapıyor.

Anketler, tamamlanan anket başına 2 dolardan fazla kazanma fırsatlarıyla birlikte endüstri standardıyla eşittir. Ödemeler iki haftada bir verilirken PayPal ile para çekmeden önce en az 10 dolar sınırına ulaşmanız gerekir.

7) Survey Junkie

Survey Junkie, anketlere katılarak ve internette arama alışkanlıklarınızı paylaşarak para kazanmanıza olanak tanır.

Diğer anket doldurarak para kazanma uygulamalarında olduğu gibi soruları cevapladıkça puan biriktirirsiniz. Kontrol panelinizde, puanların tam olarak kaç dolar değerinde olduğunu görebilirsiniz.

8) Ipsos iSay

Ipsos iSay, size söz vermek üzere oluşturulmuş bir çevrimiçi, ödüllü anket panelidir.

Toplumların, vatandaşların ve markaların geleceğini ve yönünü etkilemek isteyenlerin buluştuğu ödüllü anket topluluğu, doldurulan anket başına üyeye puan veriyor.

İstenen puana ulaşıldığında ödüller seçilerek kullanılabiliyor. Platformda, Boyner ve Carrefour’un e-hediye kartları ödül olarak veriliyor.

9) Opinion Outpost

Opinion Outpost da fikirler için ödeme yapan firmalardan. Boş zamanlarında anketlere katılarak ödül kazanmak isteyenlere hitap eden platform, PayPal, Amazon gibi devlerle çalışıyor.

Bünyesinde 2 milyon katılımcı barındıran Opinion Outpost, para kazanmak isteyenlere şöyle sesleniyor:

“Dünyanın her yerinde, fikirlerinizi öğrenmek isteyen ortaklarla çalışıyoruz ve onlar da onların ne kadar değerli olduğunu biliyorlar!

Her ay üç milyondan fazla anket yaptırarak topluluğumuza ayda 390.000 ABD doları eşdeğeri ödeme yapıyoruz. Ödüller kazanmak ve çevrimiçi anketler için ödeme almak istiyorsanız, neden bugün Opinion Outpost’a kaydolmuyorsunuz?”

10) YouGov

YouGovBirleşik Krallık merkezli internet tabanlı Pazar araştırması ve anket sitesi YouGov, insanlara görüşlerini paylaşmaları için ödeme yapıyor.

Site, uygulaması ya da e-posta aracılığıyla uygun anketleri üyelere yolluyor ve katılım sağlanan anketlere göre puan veriyor. Ülkemizde de faaliyet gösteren YouGov’a Türkiye sitesinden kayıt olabilir ve anketlerden kazanç elde edebilirsiniz.

11) MarketAgent

2000 yılında kurulan MarketAgent, katılımcılara sorular sorarak aldığı yanıtlar karşılığında ödül ödüyor.

Aralık 2022 itibarıyla küresel inceleme sitesi Trustpilot’ta 5 üzerinden ortalama 4,5 yıldız alan MarketAgent, online anketler için ödeme yapıyor. Her anketle online para kazandıran site, aynı zamanda arkadaşlarını davet edenlere komisyon veriyor.

12) Opinion Inn

Fikirler için ödeme yapan Opinion Inn, diğer anket sitelerine benzer şekilde işliyor. Başlamak için kayıt olup profilinizi doldurmanız gerekiyor.

İlgi alanlarınız ve profilinize göre anketler yapıyor, hak kazandığınız tüm anketler için anket daveti e-postalarında belirtilen ödemeyi alıyorsunuz.

Her anket, OpinionInn hesabınıza yatırılan parayı kazanmanıza izin verecektir. Minimum kullanım limiti olan 25 dolara ulaştığınızda parayı PayPal aracılığıyla kullanabilirsiniz.

13) Myiyo

Genel merkezi Almanya’da olan Myiyo, ödemeli anketlerle para kazanmak isteyenlerin tercih ettiği sitelerden.

Türkiye dahil 15 ülkede faaliyet gösteren Myiyo, e-posta ve mobil uygulaması aracılığıyla size ödemeli anketler yolluyor. Her başarılı ankette puan kazanıyor ve 20 euro değerinde puan topladığında ödeme talep ederek kazandığın puanları nakit olarak banka hesabına aktarabiliyorsunuz.

14) Google Opinion Rewards

Google Ödüllü Anketler, Google tarafından geliştirilen ödül tabanlı bir programdır.

Kullanıcıların anketleri yanıtlayarak ödül kazanmasına olanak sağlayan Google Opinion Rewards, tamamlanan her anket için Google Play veya PayPal kredisi ile ödüllendirme yapıyor.

Anket yapılan konular, kamuoyu yoklamalarından otel incelemelerine ve satıcı memnuniyeti anketlerine kadar çeşitlilik gösteriyor.

15) LifePoints

LifePointsİnternetten anket doldurarak para kazanmak isteyenlerin bakabileceği bir diğer site, LifePoints.

Ek gelir arayanlara şöyle sesleniyor:

“Gelecekteki ürünleri ve hizmetleri şekillendirmek için anketlere katılın ve bunun için para alın! Bugün başlayın ve size ilk kazanç olarak 10 LifePoints puanı verelim.”

Sadece 2022 içinde üyelere 22 milyon dolardan fazla para ödeyen LifePoints üzerinden anket doldurmak 10 ila 20 dakika sürüyor. Bir anketi her tamamladığınızda LP denilen sanal puanlar topluyor ve bunları popüler e-hediye kartları, PayPal kredisi ve daha fazlası için kullanıyorsunuz.

16) OnePoll

2002 yılında kurulan uluslararası pazar araştırma ajansı OnePoll, 15 yılı aşkın süredir markalar, ajanslar ve medya kuruluşlarıyla çalışıyor.

Anketler yaklaşık 3 dakika sürerken ödülü almak için diğerlerinde olduğu gibi belirli bir eşiği aşmak gerekiyor.

17) Pinecone Research

20 yıldan fazla süredir araştırma alanında faaliyet gösteren Pinecone Research, en yüksek puanlı ücretli anket sitelerinden biridir.

Pinecone Research üyeleri, çevrimiçi bir anketi her doldurduklarında gelecekteki ürün ve hizmetleri etkiler. Şirkete göre her anket 3 dolar değerinde 300 puan ödüyor ve yalnızca birkaç dakika sürmektedir.

Pinecone Research, en seçkin anket sitelerinden biridir ve üyelerini demografiye göre sınırlar.

18) Panda Research

Panda Research, 2005 yılından bu yana üyelerine 2,2 milyon dolardan fazla ödeme yaptı.

Başlamak için diğer anket sitelerinde olduğu gibi üye profilinizi tamamlamanız ve e-posta adresinizi onaylamanız gerekiyor.

Panda Research, üyelerine PayPal aracılığıyla her ayın 1’inde ve 15’inde en az 50 dolarlık ödeme yapar. Yani ödeme almak için eşik, en az 50 dolar.

19) Survey Club

2005’ten beri hizmet veren Survey Club, 6 kıyada 16 milyondan fazla üyesi olan bir site.

Katılımcının girdiği demografik verilere göre hizmet veren Survey Club, birçok metotla çalışıyor.

Çevrimiçi anketlere, özel panellere, odak gruplarına, klinik deneylere, ev içi kullanım testlerine, çevrimiçi bülten panolarına, lezzet testlerine ve gizli müşteri araştırmalarına katılarak para kazanma fırsatı sunuyor.

20) GrabPoints

GrabPointsGrabPoints üzerinden anketlere katılmanın yanı sıra uygulamaları denemek gibi farklı görevleri yapabilirsiniz. Nakit para, hediye kartları, Minecraft kodları ve Spotify Premium abonelikleri gibi ücretsiz ödüller kazanabilirsiniz.

Diğer platformlardan farklı olarak GrabPoints, isim ve geçerli bir e-posta adresi dışında kişisel bilgi gerektirmezken siteye göre günde 20 bin puan (20 dolar) kazanan üyeler var.

Anket Doldurarak Para Kazanmak İsteyenlere Tavsiyeler

Tercih edeceğiniz site hangisi olursa olsun, anket doldurarak elde edilen kazanç, diğer hızlı para kazanma yolları ile karşılaştırıldığında yetersiz kalabilir.

Ancak boş vakitlerini böyle bir işle değerlendirmek isteyenlerin düşünebileceği bir yöntem. Yani anket doldurarak para kazanma işinin, nasıl zengin olunur sorunuza yanıt vermesinin olası görünmediğini söyleyebiliriz.

Bunun yanında anket doldurma işinde, kişisel verilerinizi de paylaşacağınızı unutmayın. Anket siteleriyle çoğu zaman, doğum tarihiniz, posta kodlarınız, gelirleriniz, sağlık sorunlarınız, etnik kökenleriniz, yaşam tarzınız ve çok daha fazlasını paylaşıyorsunuz.

Söz konusu bilgilerin şüpheli araştırmalar için kullanılabilme veya çalınabilme riski olduğunu unutmamalısınız. Dolayısıyla, para kazanmak için size yöneltilen soruları cevaplarken bunları aklınızda bulundurmalısınız.

Yine de birkaç kuralı aklınızda tutarsanız, bazı ücretli çevrimiçi anket siteleri zaman ayırmaya değer olabilir. Bu kuralları şöyle sıralayalım:

1) Bir çevrimiçi anket sitesini kullanmak için asla ödeme yapmayın. Para alması gereken sizsiniz. Yani katılım için sizden ödeme yapmanız isteniyorsa, muhtemelen dolandırılıyorsunuz.

2) Anket sitelerinden elde edilen gelire bağlı kalmayın. Yeni yöntemlere her zaman açık olun.

3) Zaman yatırımı konusunda gerçekçi olun. Bir anketi doldurmak, kulağa sadece birkaç dakikanızı alacak bir şey gibi gelse de bazı anketler 15-20 dakika kadar uzun sürebilir.

4) Hızlı bir şekilde ödeme almayı beklemeyin. Nakit çekmek için yeterli puan veya para kazanmanız bazen günler veya haftalar alabilir.

5) Anket sitelerine önemli zaman yatırımı yapmayın. Çok fazla zaman harcamadan para kazanabiliyorsanız, harika. Ancak çok fazla zaman ayırmanıza rağmen çok küçük bir gelir elde ediyorsanız, başka iş fırsatlarına bakın.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.