Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İşlem için Gün Sayan Halka Arz 7 Endekse Dahil Edilecek

Borsa İstanbul'da yarın işleme başlayacak olan halka arın dahil olacağı endeksler bugün KAP üzerinden açıklandı. Detaylar haberin içerisinde;
İşlem için Gün Sayan Halka Arz 7 Endekse Dahil Edilecek
HABER GİRİŞ

Talep toplama işlemlerini tamamlayan ve yarın borsada işleme başlayacak olan son halka arz Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. hakkında Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bildiri paylaşıldı.

Endeks şirketlerinde değişiklik hakkındaki bildiride, Rönesans GYO (RGYAS) paylarının 26 Nisan 2024 itibarıyla Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işleme başlayacağı bildirildi.

26 Nisan’dan itibaren Rönesans GYO paylarının BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Hizmetler ve BIST Ankara endeksleri kapsamına dahil edileceğine işaret edildi.

KAP bildirisinde, endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısının 331 milyon, fiili dolaşımdaki pay oranının ise yüzde 10 olarak dikkate alınacağı kaydedildi.

Rönesans Gayrimenkul Yatırım halka arzı 17-19 Nisan 2024 tarihleri arasında, pay başına 135 liradan talep toplama sürecini tamamlamıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın