Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sermaye Tavanında Devasa Artış! Mavi Giyim Uçuşa Hazırlanıyor

Borsada beklentileri yüksek tutan Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den temettü kararı sonrası dudak uçuklayan sermaye tavanı artırımı hamlesi geldi.
Sermaye Tavanında Devasa Artış! Mavi Giyim Uçuşa Hazırlanıyor
HABER GİRİŞ

Bugün genel kurul toplantısını gerçekleştiren Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş., kuruldan çıkan kararları paylaşmaya devam ediyor. Temettü kararını oylayan şirket, kayıtlı sermaye tavanında artırımı da ele aldı.

Şirket, kayıtlı sermaye tavanı artırım genel kurul onayı hakkında açıklamasını Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştı.

Açıklamada, Mavi Giyim’in kayıtlı sermaye tavanının 500 milyon TL’den 4 milyar TL’ye yükseltilmesine genel kurulda onay verildiği bildirildi.

Söz konusu kayıtlı sermaye tavanı geçerlilik süresinin 2024-2028 olarak belirlendiği bilgisi verildi.

Şirketin genel kurul kararlarını paylaştığı günde MAVI kodlu hisseler volatil hareketlere sahne oldu.

GCM Yatırım Banner

Yıllık primi yüzde 200’ü aşan hisseler bugün 88 liranın üstüne iğne attıktan sonra çekilme yaşadı. TSİ 16.55 itibarıyla 86 liradan kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın