Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mavi Yatırımcılarına Müjde! Temettü Onayı Geldi

2023’ün son çeyreğini zararla kapatmasına rağmen yatırımcısına temettü sözü veren Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den genel kurul kararı geldi.
Mavi Yatırımcılarına Müjde! Temettü Onayı Geldi
HABER GİRİŞ

Geçen yılın dördüncü çeyreğinde 392,7 milyon TL net zarar yazarken, yıl genelinde toplam kârı 1,8 milyar lirayı bulan Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş., yatırımcılarına verdiği temettü sözünü tutuyor.

Şirket, bugün toplanan genel kuruldan çıkan temettü kararında, kâr payı dağıtımı yapmaya hazırlandığını duyurdu.

Mavi Giyim’in Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı açıklamada, genel kurulun kâr payı dağıtım kararı paylaşıldı.

6 Mayıs Pazartesi gününde ödenmek üzere hissedarlara MAVI kodlu payları için brüt 2,1269528 TL, net 1,9142575 TL ödeme yapılacağı duyuruldu.

Mavi Hisse 25.04.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin temettü dağıtımı yapacağını duyurduğu günde hisseler yüzde 1 artıda kayda geçti. Yıllık primi yüzde 220’yi bulan MAVI, bu yıl 55,95 liradan 88 lira seviyesine kadar çıktı. Yazım anında 87,5 liradan kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.