Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kaynaklar Yanıtladı: SEC, Ethereum ETF’lerini Onaylayacak mı?

Endüstri kaynaklarından edinilen bilgiye göre ABD’nin düzenleyicisi SEC’in spot Ethereum ETF başvurularını onaylanması beklenmiyor.
Kaynaklar Yanıtladı: SEC, Ethereum ETF’lerini Onaylayacak mı?
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasası Ocak ayında spot Bitcoin ETF onayları ile coşkulu bir yükseliş yaşamış ve yatırımcılar sıradaki onayın Ethereum için gelip gelmeyeceğini merak etmeye başlamıştı.

Bilgi sahibi kaynaklar, ABD’li ihraççıların ve diğer firmaların, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) son haftalarda kurumla yapılan toplantıların caydırıcı olmasının ardından, Ethereum ETF başvurularını reddetmesini beklediklerini söyledi.

Kaynaklar, ihraççılar ile SEC arasındaki son toplantıların tek taraflı olduğunu ve kurum personelinin önerilen ürünlerle ilgili önemli ayrıntıları tartışmadığını belirtti.

Görüşmelerin özel olması nedeniyle kimliklerini açıklamayı reddeden kişiler, bu durumun, Ocak ayında spot Bitcoin ETF’lerinin dönüm noktası niteliğindeki onayından önceki haftalarda ihraççılar ile kurum arasında yapılan yoğun ve ayrıntılı tartışmaların aksine olduğunu söyledi.

Kripto şüphecisi Gary Gensler tarafından yönetilen kurum , piyasa manipülasyonu endişeleri nedeniyle spot Bitcoin ETF’lerini on yıldan fazla bir süre reddetti ancak Grayscale Investments’ın mahkeme davasını kazanmasının ardından bunları onaylamak zorunda kaldı.

GCM Yatırım Banner

Kaynaklar, toplantılarda SEC’in Ekim ayında onayladığı ETF’lerin ve Ethereum vadeli işlemlerine dayalı ETF’lerin spot Ethereum ürünleri için bir emsal teşkil ettiğini ve potansiyel düzenleyici endişeleri gidermeye çalıştıklarını savundu.

SEC personelinin dinlediğini ancak belirli endişeleri dile getirmediğini veya genel olarak soru sormadığını, kurumun başvuruları reddedeceğini öne sürdüğünü eklediler.

Gelen bilgilere göre SEC, şu ana kadar Ethereum ETF ürünleri hakkında yalnızca birkaç toplantı gerçekleştirdi.  SEC’in spot Ethereum ETF başvuruları ile ilgili nihai kararını Mayıs ayı içerisinde vermesi gerekiyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın