Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yükselen Elektrik Şirketine Milyon Dolarlık İmza Dopingi!

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde büyük çaplı yeni iş anlaşması hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberin devamında;
Hissesi Yükselen Elektrik Şirketine Milyon Dolarlık İmza Dopingi!
HABER GİRİŞ

Özellikle yenilenebilir enerji santralleri konusunda faaliyette bulunuğu bölgenin önde gelen şirketleri arasında yer alan Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Nisan ayı içinde çok sayıda yeni iş anlaşması bildirmesiyle dikkat çekmeye devam ediyor.

Borsa İstanbul’da GESAN koduyla işlem gören şirketin son bildiriminde, enerji nakil hattı içerikli büyük çaplı yeni sözleşmenin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, şirket ile Sandeks Enerji üretim San. ve Tic. A.Ş. arasında Beyyurdu Rüzgar Enerji Santrali (RES) kapsamında enerji nakil hattı işi için anlaşmaya varılıp sözleşme aşamasına geçildiği bilgisi verildi.

Söz konusu sözleşme bedelinin vergiler hariç 2 milyon 268 bin dolar tutarında olduğu ifade edildi.

Mevcut iş ilişkisi ve imzalanan sözleşmenin ortaklık faaliyetlerine etkisinin olumlu olacağına da değinildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket, bir önceki KAP bildiriminde, Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü Tesisler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen “İvedik Pompa İstasyonu Çatı Tipi Güneş Enerji Santrali” konulu ihalede 1. olunduğunu duyurmuştu.

GESAN Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,80 değer kazanarak 9.722,09 puandan tamamlarken, GESAN hisseleri endeksle paralel hareket etti ve yükseldi.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 1,4‘lük çıkışla 75,1 TL seviyesine yükseliş gösterdi.

GESAN Fiyatı Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Girişim Elektrik hisseleri, haftalık ve aylık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 6,7 ve yüzde 11,4 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.