Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analist Altcoin Düşüşünü Umursamadı: Eylül’e Kadar 4 Dolar Olur!

XRP'ye dair SEC davası eşliğinde yükseliş yönlü beklentiler iyice artıyor. Ünlü analist, son geri çekilmeye rağmen bir kez daha iddialı konuştu. Detaylar;
Analist Altcoin Düşüşünü Umursamadı: Eylül’e Kadar 4 Dolar Olur!
HABER GİRİŞ

Ripple ağının yerel para birimi XRP, son birkaç ay içinde gerçekleştirdiği dalgalı fiyat hareketleri ile dikkat çekiyor. Haftalık bazda yüzde 6 artış ile yeşil görünüm korunurken, 30 günlük süre zarfında düşüş yüzde 20 civarında seyrediyor.

Bugün kripto pazarındaki genel düşüş ortamına uyum sağlayan XRP’nin fiyatı, haber yazımı itibarıyla 0,52 dolardan işlem görüyor.

Düşüş görünümüne rağmen, XRP yanlısı topluluk bir toparlanmanın kartlarda olduğu konusunda ağırlıklı olarak iyimser olmaya devam ediyor. Bu topluluğun öncü isimlerinden biri olan popüler kripto analisti Egrag Crypto, önümüzdeki aylarda varlığın fiyat yörüngesi için iki potansiyel yol sundu.

XRP’nin Sonraki Olası Hamleleri

Sosyal medya platformu X hesabından konuya ilişkin analizde bulunan isim, XRP’nin Haziran-Temmuz aylarına kadar 1,20 dolar ila 1,80 dolar aralığında işlem görebileceğine inandığını ifade etti.

Egrag Crypto'dan 4 Dolarlık XRP Tahmini Geldi
Kaynak: X / @egragcrypto

Analistin ikinci seçeneği ise daha yükseliş eğilimli ve fiyatın, bu yılın Eylül ayına kadar tüm zamanların en yüksek değeri (ATH) olan 4 dolara çıkacağını öngörüyor.

GCM Yatırım Banner

Egrag, açıklamasında, “2021’e benzer bir yol izlersek 4 doları hedeflemek mümkün. Ayrıca, mavi trend çizgisi sarımsı bir fraktal ile hizalanarak bu senaryonun olasılığını destekliyor.” ifadesini kullandı.

XRP yatırımcılarına da seslenen isim, “Uzun vadeli hedefler geçerliliğini korurken, bu görünüm 2021 hamlesini taklit etmeye odaklanıyor.” mesajını verdi.

XRP için zirve öngören diğer analistler arasında Dark Defender ve Mikybull Crypto da yer alıyor. Defender, varlığın fiyatının “geleceğini şekillendirebilecek önemli bir modelin eşiğinde” olduğunu iddia ederken, XRP’nin bir menkul kıymet olarak sınıflandırılmaması gerektiğini savunuyor.

Mikybull Crypto ise XRP’nin “patlayıcı ralli başlatacak” bir seviyeye ulaştığını öne sürüyor.

XRP Fiyatı Bugün Değer Kaybetti
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Öte yandan piyasa uzmanları, XRP’nin bir menkul kıymet olarak sınıflandırılmasına meydan okuyan Ripple ve SEC arasındaki davanın, varlığın değerini önemli ölçüde etkileyebileceğine ve bu cepheden gelecek olumlu gelişmelerin potansiyel olarak bir piyasa rallisini tetikleyebileceğine dikkat çekiyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın