Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gündemdeki Altcoin için İddia: 20 Doları Görmesi Sürpriz Olmaz!

XRP ile SEC arasındaki yasal savaş kızışırken, altcoini yakından takip eden analistlerin yeni fiyat tahminleri ve analizleri gelmeye devam ediyor. Detaylar;
Gündemdeki Altcoin için İddia: 20 Doları Görmesi Sürpriz Olmaz!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dahil olmak üzere önde gelen kripto para birimlerinin çoğu, son 24 saat içinde ya çok az dalgalı fiyat hareketi yaşadı ya da yatay seyir izledi. Yüzde 3’lük artışla kısa bir süre için 0,56 dolara kadar yükselen Ripple’ın XRP’si için durum biraz daha farklı göründü.

Uzmanlar göre Ripple ile Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki hukuki anlaşmazlığın çözülmesi konusunda artık son aşamalara girilirken, kripto varlığın fiyatında yeni dalgalanmalar gerçekleşmesi olası görünüyor.

XRP Yükselişe Hazır mı?

Çok sayıda analist, XRP’deki kıpırdanmanın büyük bir boğa koşusunun başlangıcı olduğunu düşünüyor. Bunlardan biri olan popüler analist Dark Defender, XRP’nin “önemli bir formasyonun ve geleceğini şekillendirebilecek bir anın eşiğinde” olduğunu iddia ederek, varlığın bir menkul kıymet olarak sınıflandırılmaması gerektiğini savundu.

Analist, olası fiyat hedefleri olarak üç “Fibonacci seviyesi” sundu. En büyük yükseliş senaryosuna göre XRP fiyatı yakın gelecekte 20 dolara kadar yükselebilir.

Dark Defender XRP'den 20 Dolar Bekliyor
Kaynak: X / @DefenderDark

Egrag Crypto da XRP’nin konsolidasyon bölgesinin bir arz bölgesi haline geldiğini savundu. İkili dip oluşumunun güçlü bir yükseliş sinyali verdiğini ve patlama hareketinin yakında başlayacağından son derece emin olduğunu ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Analist, olası bir fiyat ateşlemesinin başlamak üzere olduğu için XRP ordusuna sakin kalması tavsiyesini verdi.

İyimserliğini paylaşan bir diğer analist ise Mikybull Crypto oldu. Tüccar, XRP’nin şu anda “patlayıcı bir ralli başlatacak” bir seviyede olduğunu düşündüğünü söyledi.

Mikybull Crypto XRP için Yükseliş Yanlısı
Kaynak: X / @MikybullCrypto

Ripple ve SEC Davasında Neler Oluyor?

XRP boğa koşusunu besleyebilecek en önemli unsurun, Ripple ile SEC arasındaki yasal tartışmanın çözülmesi olduğu belirtiliyor. Dava, bugünkü duruşma ile artık son aşamasına giriyor.

Bu yılın başlarında, Amerika’nın menkul kıymetler düzenleyicisi, XRP satış ihlallerini iddia ederek Ripple’a 2 milyar dolar para cezası istedi. Ripple ise cezanın neden 10 milyon doları geçmemesi gerektiğine dair bazı önemli nedenler sundu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Ripple’ın Baş Hukuk Sorumlusu Stuart Alderoty, “Yargıcın bu son çözüm aşamasına adil bir şekilde yaklaşacağından eminiz.” ifadesini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.