Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 280 Kazandıran Şirketin Kâr Maratonunda Temettü Yok

Dinamik Isı bugün KAP üzerinden 2023 yılına ilişkin genel kurul kâr payı dağıtımıyla ilgili önemli bir karar alarak yatırımcılarına temettü müjdesi vermedi.
Yüzde 280 Kazandıran Şirketin Kâr Maratonunda Temettü Yok
HABER GİRİŞ

Dinamik Isı Makina Yalıtım Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (DNISI), 24 Nisan 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, 2023 yılına ilişkin genel kurul kâr payı dağıtımı konusunda alınan kararı duyurdu.

Şirket açıklamasında 2023 yılı kârından dağıtım yapılmayarak, kârın şirket bünyesinde tutulmasına ve genel kanuni yedek akçelerin ayrılmasından sonra kalan tutarın olağanüstü yedeklere aktarılmasına karar verildiği belirtildi.

Söz konusu kararın şirketin yatırım ve finansman politikaları, sermaye ve yatırım gereksinimleri ile yerel ve küresel ekonomik şartlar göz önünde bulundurularak alındığı kaydedildi.

Şirketin 29 Mart 2024 tarihli yönetim kurulu toplantısında yapılan değerlendirmeye göre 2023 hesap dönemine ait finansal tablolarda vergi sonrası net dönem kârının 49 milyon 819 bin 294,31 lira olduğu anımsatıldı.

Bu doğrultuda Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası Mevzuatı ve diğer yasal mevzuat hükümleri, esas sözleşmenin kâr dağıtımına ilişkin maddeleri ve şirketin Kâr Dağıtım Politikası dikkate alınarak, kâr payı dağıtılmaması kararı oy birliğiyle kabul edildiği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Bu kararın, şirketin bugün yapılan 2023 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda da onaylandığının bilgisi verildi.

Borsada DNISI koduyla işlem gören şirket hissesi yatırımcısına yıllık bazda yüzde 279,29 oranında kazanç sağladı. Hisse aylık bazda yüzde 31,55, haftalık bazda ise yüzde 12,7 oranında değer kazandı.

Gün içindeki işlemlerinde 21,4-23,6 lira arasında seyreden DNISI payları TSİ 18.00 itibarıyla kapanışını yüzde 2,56 düşüşle 22,08 liradan yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.