Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

234 TL’lik Hisseler için Temettü Müjdesi Geldi

2023 yılında ulaştığı rekor seviyeden uzakta kalmaya devam eden Eczacıbaşı Yatırım, temettü kararını açıkladı. İşte detaylar;
234 TL’lik Hisseler için Temettü Müjdesi Geldi
HABER GİRİŞ

Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı (ECZYT), yatırımcılarının beklediği kar payı dağıtım kararını 25 Nisan’da Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştı.

Şirket, Yönetim Kurulu toplantısı sonucunda yatırımcılarına hisse başına brüt 5,2 TL, net 4,68 TL temettü ödenmesine karar verildiğini belirtti.

Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı (ECZYT), temettü ödemelerini 5 Haziran tarihinde gerçekleştirmeyi planlıyor. Kar payı dağıtım kararı, tartışılmak üzere 2023 yılı için yapılacak Olağan Genel Kurul Toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulacak.

234 TL’lik Hisseler için Temettü Müjdesi GeldiKaynak: Paratic Piyasalar

ECZYT, 25 Nisan’da 234,2 TL’de yatay kapanış gerçekleştirdi. Tüm zamanların en yüksek seviyesini 27 Kasım’da 349,2 TL ile gören hisse, yatırımcısına yıllık bazda yüzde 53 oranında kazandırdı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın