Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

4 Milyar TL Net Satış Hedefi Koyan Şirket Temettü Dağıtacak!

Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde yönetim kurulunun 2023 yılı kar payı dağıtım önerisi hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
4 Milyar TL Net Satış Hedefi Koyan Şirket Temettü Dağıtacak!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kadın iç giyim, ev giyim, plaj giyim ve çorap sektöründe faaliyet gösteren Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde 2023 yılı kar payı dağıtım önerisi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da SUWEN koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü müjdesi çıktı!

Açıklamada, 2023 yılı karından hisse başına brüt 0.25 TL, net 0,225 TL temettü dağıtılmasına karar verildiği belirtildi.

SUWEN Temettü Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Temettü tarihi hakkında bilgi verilmezken, kar dağıtım zamanlamasının genel kurulca belirleneceği ifade edildi.

Açıklamanın devamında, kar dağıtım önerisinin 2023 yılı olağan genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmasına mevcudun oy birliği ile karar verildiği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu da açıklayan şirket, 2023 yılında bir önceki yıla göre net karında yüzde 15 azalma görürken, satışlarını yüzde 42 oranında artırdı.

Şirket, geçen haftalardaki KAP bildiriminde, 2024 yılına ilişkin beklentileri yatırımcılarla paylaşmış ve yeni yılda hedeflenen konsolide net satışlar, FAVÖK marjı ve yatırım harcamaları hakkında detaylar vermişti. 2024 yılında 4 milyar TL net satış beklendiği ifade edilmişti.

SUWEN Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 0,80 değer kazanarak 9.722,09 puandan tamamlarken, SUWEN hisseleri endeksle paralel hareket etti ve yükseldi.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 3,7‘lik çıkışla 21,3 TL seviyesine yükseliş gösterdi.

SUWEN Hisse Fiyatı Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Suwen Tekstil hisseleri, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 34,7 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.