Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 63 Kazandıran Şirket 4 Milyar TL Net Satış Hedefi Koydu!

Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde 2024 yılı beklentilerini yatırımcılarla paylaştı. Detaylar haberde;
Yüzde 63 Kazandıran Şirket 4 Milyar TL Net Satış Hedefi Koydu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kadın iç giyim, ev giyim, plaj giyim ve çorap sektöründe faaliyet gösteren Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde 2024 yılına ilişkin beklentileri yatırımcılarla paylaştı.

Borsa İstanbul’da SUWEN koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, 2024 yılında hedeflenen konsolide net satışlar, FAVÖK marjı ve yatırım harcamaları hakkında detaylar verildi.

Açıklamada yer verilen tabloda, 2024 yılında 4 milyar TL net satış beklendiği ifade edildi.

Öte yandan yüzde 30,8 – yüzde 31,5 aralığında FAVÖK marjı beklendiği kaydedildi.

SUWEN Tekstil 2024 Yılı Beklentileri Paylaşıldı
Kaynak: KAP

2024 yılı beklentilerinin, Yüksek Enflasyonlu Ekonomilerde Finansal Raporlama uygulanmasından kaynaklanabilecek potansiyel etkiler dikkate alınmadan verildiği notu da iletildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket, kısa süre önce paylaştığı bir diğer KAP bildiriminde, 1 Ocak 2024 ile 1 Şubat 2024 tarihleri arasında yurtdışı franchise sözleşmeleri kapsamında; Azerbaycan’da 2’inci mağazanın Bakü Deniz Mall’da açıldığını, aynı dönemde Bosna Hersek’teki iki mağazanın satışa kapatıldığını bildirmişti.

SUWEN Hisselerinde Son Durum Nasıl?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 1,05 değer artışıyla haftanın ikinci işlem gününü 8.869,14 puanda yeni bir rekorla tamamlarken SUWEN hisseleri endeksle paralel hareket gösterdi.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 1,2‘lik artışla 19,83 TL seviyesine yükseliş gösterdi.

SUWEN Fiyat Grafiği Yükseliş Gösteriyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirketin hisseleri, aylıkta kırmızı görünüm verirken yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 62,3 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın