Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ata Yatırım Petrol Hissesi için “TUT” Dedi

Ata Yatırım, PETKM hisseleri için analizini yayımlayarak "TUT" önerisini sürdürdü. Hedef fiyatı açıkladı. Detaylar haberde...
Ata Yatırım Petrol Hissesi için “TUT” Dedi
HABER GİRİŞ

Ata Yatırım, Petkim Petrokimya Holding A.Ş. (PETKM) ile ilgili değerlendirmesini yayımladı. Aracı kurum Ata Yatırım, şirketin hisselerine yönelik hedef fiyat açıklaması yaptı.

Söz konusu raporda Etilen-nafta makasının haftalık olarak yüzde 1,7 artarak 182 dolar/ton olarak kayada geçtiği bildirildi.

Etilen nafta makasının yılın birinci çeyreğine 179 dolar olarak gerçekleştiği not edildi. Etilen-nafta makasının ürün marjları için tam olarak indikatif olmadığı hatırlatıldı.

Şirketin, 2Y23’te Star Rafinerisi ile nafta alım anlaşmasını revize ettiği not edildi. Yeni anlaşmayla Petkim’in, hammadde tedarikinde önemli bir esneklik kazanarak, düşük maliyetli nafta kaynaklarına ulaşım sağladığı not edildi.

Bu bağlamda PETKM hisseleri için “TUT” önerisi ve hisse başına 23,08 TL 12 aylık hedef fiyat değerinin korunduğunu bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Şirketin borsada işlem gören hisseleri bugün açılışı 20,30 TL’den yaptı. Günlük bazda yüzde 0,3 yükselişte olan hisseler, yıllık bazda yüzde 41,08 kazandırdı. Hisseler yazım sırasında 20,16 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.