Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Onaylandı! Hedef Fiyatı 56 TL Olan Şirketten Temettü Kararı!

Borsa İstanbul'da ALKIM koduyla işlem gören Alkim Alkali Kimya, KAP bildiriminde kar dağıtımına ilişkin genel kurul kararı hakkında açıklama bulundu. Detaylar;
Onaylandı! Hedef Fiyatı 56 TL Olan Şirketten Temettü Kararı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kimya sektöründe birçok ana ham maddenin üretimini yapan Alkim Alkali Kimya A.Ş., 24 Nisan 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, kar dağıtımına ilişkin genel kurul kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da ALKIM koduyla işlem gören şirketin duyurusundan beklentiler dahilinde olmak üzere temettü dağıtılmaması kararı çıktı.

Açıklamada, yönetim kurulunun kar dağıtımı yapılmaması teklifinin genel kurulda oy birliğiyle kabul edildiği belirtildi.

TMS/TFRS’na uygun olarak düzenlenmiş finansal tablolara göre net dönem karının 90.551.394 TL ve net dağıtılabilir dönem karının hesaplanmasında indirim kalemi olarak dikkate alınacak enflasyon muhasebesi düzeltmesinden kaynaklı geçmiş yıllar zararlarının ise 377.374.463 TL olduğu bilgisi verildi.

Deniz Yatırım’ın hedef fiyatını 56 TL, tavsiyesini “al” olarak sürdürdüğünü açıkladığı Alkim Alkali Kimya A.Ş., 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu da KAP üzerinden paylaşmıştı.

GCM Yatırım Banner

2023 döneminde toplam 271.069.015 TL net kar açıklayan şirket, böylelikle bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla net dönem karını yüzde 36 artırmıştı.

ALKIM Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 0,80 değer artışıyla 9.722,09 puandan tamamlarken, ALKIM hisseleri endeksle paralel hareket sergiledi ve yükseldi.

Hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 2,9‘luk çıkışla 33,98 TL seviyesine yükseliş gösterdi.

ALKIM Fiyatı Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Alkim Alkali Kimya hisseleri, aylık grafikte yüzde 6,6 oranında kırmızı yakmış durumda. Hisseler, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 9,6 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.