Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi 22 TL Olan Şirket Temettü Ödemeyecek

Teknoloji sektöründe yer alan E-Data, KAP üzerinden yaptığı açıklamada temettü ödemesi yapmayacağını açıkladı. Detaylar haberde...
Hissesi 22 TL Olan Şirket Temettü Ödemeyecek
HABER GİRİŞ

Yatırımcılar portföyünde bulundurduğu hisselerin temettü açıklamalarını yakından takip ediyor. Bugün konuya yönelik açıklama borsaya 2021 yılında giren E-Data Teknoloji Pazarlama A.Ş.’den geldi.

Teknoloji şirketi E-Data, 2023 Yasal Kayıtlarına göre kanunen ayrılması gereken tutarlar düşüldükten sonra kalan 141.158.507,38 TL’nin şirket finansal yapısının daha güçlü hale getirilmesi amacıyla olağanüstü yedeklerde muhasebeleştirilmesi önerisinin kabul edildiğini duyurdu.

Şirket, temettü ödemesi yapmayacağını duyurdu.

Edata Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Güne yükseliş seyrinde başlayan EDATA hisseleri 22,34 TL’lik başlangıç seyrini açıklamanın ardından 22,70 TL’ye taşıdı.

Bu yükselişin ardında düşüşe geçen hisseler yazım sırasında 22, 48 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner

EDATA hisseleri yıllık bazda yüzde 228,61 kazandırırken, aylık bazda yüzde 14,5 kaybettirdi. Haftalık bazda yüzde 0,09 kazandırdı. Yılın ilk iki ayında güçlü performans gösteren hisseler, Mart ayı ile birlikte düşüşe geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.