Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arzı Gündem Olan Şirketten Müjde: 2 Taksit Temettü Geliyor

2023'ün Eylül ayında BİST'te işlem görmeye başlayan Ebebek Mağazacılık, KAP'a kar payı dağıtımına ilişkin genel kurul kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Halka Arzı Gündem Olan Şirketten Müjde: 2 Taksit Temettü Geliyor
HABER GİRİŞ

Geçen yılın Eylül döneminde gerçekleşen halka arzına yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği Ebebek Mağazacılık A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, kar payı dağıtımına ilişkin genel kurul kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da EBEBK koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü dağıtımının kesinleştiği müjdesi çıktı.

Yapılan açıklamada, yönetim kurulunun iki eşit taksitle ödenmek üzere hisse başına toplamda brüt 0.50 TL, net 0.45 TL temettü ödenmesi teklifinin genel kurulda kabul edilerek kesinleştiği bilgisi verildi.

Temettü ödemeleri için sunulan tarihlerin de onaylandığı ve ödemelerin 15 Ekim ve 16 Aralık 2024 tarihlerinde yapılacağı ifade edildi.

Ebebek Temettü 2024 Dağıtım Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Bildirimin ek açıklama kısmında yer verilen ifadeler şu şekilde: “Şirketimizin 2023 hesap dönemine ilişkin olarak 25 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilen olağan genel kurul toplantısında, kar dağıtım tablosunda yer alan şekilde kar dağıtılmasına, kar payının iki taksitte pay sahiplerine ödenmesine; ilk takside ilişkin ödemenin 15 Ekim 2024, ikinci takside ilişkin ödemenin ise 16 Aralık 2024’te gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.”

GCM Yatırım Banner

Şirket, kısa süre önce KAP’a yaptığı bir diğer bildirimde, Mart 2024 dönemindeki mağaza sayısına dair açıklamada bulundu.

Şirketin mağaza sayısının Mart 2024 sonu itibarıyla 235 tanesi geleneksel, 7 tanesi mini olmak üzere 242’ye ulaştığı; Mart ayı içinde İstanbul ve İzmir’de birer tane olmak üzere toplam 2 mağaza açıldığı bilgisi verildi.

EBEBK Hisseleri Günü Yükselişle Kapattı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,05 değer kaybederek 9.716,77 puandan tamamlarken, EBEBK hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve günü yükselişle tamamladı.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 0,8‘lik çıkışla 49,3 TL seviyesine yükseliş gösterdi.

Ebebek Fiyatı Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Ebebek Mağazacılık hisseleri, haftalık bazda yatırımcısına yüzde 0,16 oranında getiri sağlarken, aylık grafikte ise yüzde 11,4 ile kırmızı görünüm veriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın