Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İddia! Kredi Kartı Limitlerine Sınırlama mı Geliyor?

Prof. Dr. Şenol Babuşcu'nun resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalar, bankacılık sektöründe önemli değişikliklerin kapıda olduğuna işaret etti. Detaylar haberde;
İddia! Kredi Kartı Limitlerine Sınırlama mı Geliyor?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Eski Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Babuşcu resmi sosyal medya hesabı üzerinden bazı iddialara yer verdi. Babuşcu paylaşımlarında, mevduat faizleri ve kredi kartı limitlerine ilişkin düzenlemelerin yapılacağını ileri sürdü.

Babuşcu X hesabı üzerinden, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) bankalara talimat göndererek müşterilerine fazladan kredi kartı limiti tanımlayan bankaları uyardığını bildirdi.

BDDK’nın tüm bankaları limit konusunda denetleyeceğine işaret ederek, limitleri dondurmak için çalışmaların yapıldığını vurguladı. Gelecek günler kredi kartı limitleri konusunda düzenlemelerin kapıda olduğu belirtti.

Mevduat faiz gelirleri hakkında da düzenlemenin yapılacağını iddia eden Babuşcu, 1 Mayıs’tan itibaren mevduat faiz gelirinden alınan gelir vergisi stopajının değişeceğine dikkat çekti.

Mevduat faiz gelirinden alınan gelir vergisi stopajının yüzde 5’den yüzde 15’e yükseleceğini vurgulayarak, diğer yatırma araçlarının da stopajlarının değişeceğini kaydetti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın