Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kâr Eden Şirketten Temettü Kararı! Onay Bekleniyor

Safkar Ege Soğutmacılık Klima Soğuk Hava Tesisleri İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP üzerinden temettü ödemesi hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Kâr Eden Şirketten Temettü Kararı! Onay Bekleniyor
HABER GİRİŞ

Şirketlerin temettü ödemeleri yakından takip ediliyor. Safkar Ege Soğutmacılık Klima Soğuk Hava Tesisleri İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden temettü dağıtımına yönelik açıklamada bulundu.

Şirket, dönem kârından vergi karşılıkları ve yasal yedek akçeler düşüldükten sonra 78.347.736,84 TL dağıtılabilir kar bulunduğunu bildirdi.

Safkar Ege tarafından yapılan açıklamada Vergi Usul Kanuna göre enflasyon düzeltmesine tabi tutulmuş tablolarda 211.147.778,28 TL olağanüstü yedeğe karşılık, 225.899.210,74 TL geçmiş yıllar zararı bulunduğu aktarıldı.

Ayrıca raylı sistem klima siparişleri dolayısıyla ilk madde malzeme alımları için işletme sermayesine ihtiyaç olunduğu not edildi.

Bunlardan dolayı dönem karının olağanüstü yedeklere aktarılması ve geçmiş yıllar karlarında bulunan tutarın, geçmiş yıllar zararına mahsup edilmesinin 2023 yılı olağan genel kurulun onayına sunulmasına karar verildiğini duyurdu.

GCM Yatırım Banner
Safkar Grafiği Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin hisseleri incelendiğinde (SAFKR), bugün açılışı 43,98 TL’den yaptıktan sonra 44,54 TL’ye kadar tırmandığı saptandı.

Bu yükselişin ardından düşüşe geçen hisseler 42,08 TL’ye kadar geriledi.

SAFKR hisseleri yazım sırasında  yüzde 3,1’lik düşüş ile 42,52 TL’den işlem gördü. Hisseler yıllık bazda yüzde 2024, aylık bazda yüzde 10,98 kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.