Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Piyasanın Dev Altcoini için Ses Getiren 100 Dolar İddiası!

Ünlü kripto analisti, Ripple'ın para birimi XRP'nin fiyatının 100 dolara ulaşacağını iddia etti. Ancak bunun gerçekleşmesini bir şarta bağladı. Detaylar;
Piyasanın Dev Altcoini için Ses Getiren 100 Dolar İddiası!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto dünyasının tanınmış analistlerinden JackTheRippler, Ripple ağının yerel para birimi XRP fiyatının çok uzak olmayan bir gelecekte 100 dolar seviyesine yükselme olasılığından bahsetti. Analist, tahmininin bir parçası olarak, tokenın bu derece iddialı seviyelere ulaşması için ne olması gerektiğini anlattı.

JackTheRippler, sosyal medya platformu X hesabından yaptığı paylaşımda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki dava sona erdiğinde XRP fiyatının 100 dolara ulaşmasının “kaçınılmaz” olduğunu öne sürdü.

Ayrıca, XRP’nin 10.000 dolara kadar yükselebileceğini tahmin ederek, davadan sonra kripto varlığın beş haneli rakamlara ulaşmasının mümkün olduğunu iddia etti.

XRP Fiyatı Hareketli Günler Geçiriyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Analistin açıklamaları, XRP topluluğu üyeleri arasında SEC’in Ripple’a karşı açtığı davanın XRP’nin büyümesini büyük ölçüde engellediği yönündeki inancı bir kez daha vurguluyor.

Özellikle de davanın, 2017 boğa koşusunda (dava açılmadan çok önce) kayda değer adımlar atan XRP’nin 2021 boğa koşusunda düşük performans göstermesinin nedeni olduğuna inanılıyor.

GCM Yatırım Banner

Öte yandan JackTheRippler sözlerinde, SEC ile Ripple arasındaki dava sona erdiğinde XRP’nin düzenleyici netlik kazanacağını ima etti. Bu açıklama, Yargıç Analisa Torres’in XRP’nin bir menkul kıymet olmadığı yönündeki kararının ardından netlik kazandığına işaret eden bazı takipçilerinin dikkatini çekti.

İlginç bir şekilde, XRP geçen yıl bu netliği kazanmasına rağmen önemli bir yükseliş kaydedemedi. Yargıç Torres’in kararının ardından beklentiler yüksek olduğu için bazı XRP sahiplerinin kripto varlığa olan inancını kaybetmiş gibi görünmesinin bir nedeninin de bu olduğuna inanılıyor.

SEC Davası Yakın Zamanda Sona Ermeyebilir

Uzmanlar, SEC ve Ripple arasındaki davanın, ceza aşamasının sonucuna bakılmaksızın, her iki tarafın da belirli kararlara itiraz etmesi muhtemel olduğundan, bu yılın ötesine bile sürüklenebileceği konusunda uyarıyor. Bu da XRP sahiplerinin, JackTheRippler’ın tahminine göre fiyatın 100 dolara ulaşıp ulaşmayacağını görmek için bir süre beklemek zorunda kalabileceği anlamına geliyor.

Bu yılın ötesine uzaması ve gerçekten de fiyatın ilerlemesine engel teşkil etmesi durumunda davanın, XRP’nin bu boğa koşusunda gerçek potansiyeline ulaşmasına engel olabileceği belirtiliyor.

Öte yandan dava, Egrag Crypto gibi kripto analistlerini bu boğa koşusunda XRP için yükseliş tahminleri yapmaktan alıkoymadı. Analist, bu pazar zirvesinde kripto varlığın fiyatının 27 dolara kadar yükselebileceğini öngörmüştü.

Piyasa değeriyle en büyük yedinci kripto varlık konumundaki XRP, haber yazımı esnasında 0,55 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın