Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Maden Şirketi Ruhsatı Kaptı! Hisseleri Yeşillendi

Tureks Turunç Madencilik bugün KAP üzerinden maden sahası işletme ruhsatı elde ettiğini duyurdu. Detaylar haberin içerisinde;
Maden Şirketi Ruhsatı Kaptı! Hisseleri Yeşillendi
HABER GİRİŞ

Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Ticaret A.Ş. (MARBL) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Maden Sahası İşletme Ruhsat onayı hakkında bildiri paylaştı. Şirket, 24 Nisan 2024’te Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından alınan kararları açıkladı.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ETKB Bağlı İlgili ve İlişkili Kuruluşlar Taşınmaz Komisyonu kararları kapsamında S.202201513 ruhsat E.3422975 erişim numaralı Kütahya ili Altıntaş ilçesinde bulunan Tureks Turunç’un sahasında işletme ruhsatına geçirilmesinin uygun bulunduğu kaydedildi.

Borsa İstanbul’da MARBL koduyla işlem gören şirket hissesi Kasım 2023’te pay başına 10,97 liradan halka arz edilmişti.

Aylık bazda yüzde 0,37 düşüş gösteren MARBL hissesi, haftalık bazda ise yüzde 3,85 oranında yükseliş gösterdi.

Gün içinde 18,21-19,1 lira aralığında işlem gören paylar TSİ 15.44 itibarıyla yüzde 3,26 artışla 19,03 lirayı test etti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.