Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zirveyi 3,1 Dolar ile Gören Altcoin için “Satın Al” Sinyali!

Cardano'nun zincir üstü göstergelerinin flaş satın alma sinyalleri ortaya koyduğu belirtiliyor. ADA fiyatında son durum ne? İşte göze çarpan veriler...
Zirveyi 3,1 Dolar ile Gören Altcoin için “Satın Al” Sinyali!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto analitik platformlarından elde edilen veriler, Cardano ağının para birimi ADA’nın yatırımcılarının, kar elde edilen birkaç gün haricinde Nisan 2024 boyunca varlıklarını zararına elden çıkardıklarını ortaya koydu. Zincir üstü ölçümlerin ise ADA fiyatı için yükseliş tablosu çizmesi ve satın alma sinyalleri üretmesi dikkat çekiyor.

Kripto takip platformu IntoTheBlock’un Global In/Out of the Money (GIOM – Küresel Para Giriş/Çıkış) göstergesi, adresleri mevcut fiyattaki pozisyonlarında kar edip etmediklerine, nötr durumda olmalarına ya da para kaybedip kaybetmediklerine göre sınıflandıran bir gösterge olarak biliniyor.

Cardano’nun Zincir Üstü Metrikleri Yükseliş Yanlısı

Cardano için GIOM, ADA tutan cüzdan adreslerinin yüzde 40,10’unun şu anda karlı pozisyonda olduğunu ortaya koymakta. Yüzde 60‘a yakın cüzdan adresinin ise para kaybettiği veya gerçekleşmemiş zararlar üzerinde oturduğu görülüyor.

Genel olarak, büyük bir cüzdan grubu (adreslerin daha yüksek bir yüzdesi) negatif pozisyonda kaldığında, bu yatırımcıların ADA varlıklarını elden çıkarma olasılığının daha düşük olduğu değerlendirilmektedir.

ADA Küresel Para Giriş/Çıkış Göstergesi Satın Al Sinyali Veriyor
Kaynak: IntoTheBlock

ADA’nın mevcut 0,4647 dolar fiyatından satılması, altcoini tutan cüzdan adreslerinin yüzde 57,20’si için bir kayıpla sonuçlanacak ve böylece satış olasılığını azaltacaktır. Bu durumun, kenara itilmiş alıcıların altcoinin toparlanmasına hazırlanarak “dip seviyeyi satın almaları” için iyi bir zaman olarak değerlendirilebileceği belirtiliyor.

GCM Yatırım Banner

Cardano blok zincirinde değeri 100 bin dolardan fazla olan işlemleri izleyen bir metrik olan IntoTheBlock’taki büyük işlemlerin sayısı ise özellikle balina aktivitesinin belirlenmesine yardımcı olmakta.

Ağdaki Büyük İşlemlerde Ciddi Artış

Büyük işlemlerin sayısı 24 Nisan’da 6.180‘e tırmanarak tek günde yüzde 15‘lik bir artış gösterdi. Aynı zamanda, ADA fiyatı yaklaşık yüzde 4 düşüşle 0,4898 dolara geriledi.

Fiyat düşüşüyle birlikte büyük işlemlerin sayısındaki artışın, büyük cüzdan yatırımcılarının “düşüşü satın alma” veya ADA biriktirme olasılığına işaret ettiği üzerinde duruluyor.

Cardano Ağında Büyük İşlem Sayısı Artıyor
Kaynak: IntoTheBlock

Öte yandan Cardano sahiplerinin, tüccarlar tarafından net karın elde edildiği birkaç gün haricinde, Nisan 2024 boyunca ADA tokenlarını sürekli olarak zararına elden çıkarmış olmaları dikkat çekiyor.

Santiment’teki Ağda Gerçekleşen Kar/Zarar metriği, belirli bir süre boyunca işlem gören tüm coinler için net kar veya zararı hesaplamakta olup, fiyat ile birleştirildiğinde toplam piyasa duyarlılığının, sermaye girişlerinin veya çıkışlarının bir yansımasını sağlamaktadır.

ADA Kar/Zarar Metriği Satın Al Sinyali Veriyor
Kaynak: Santiment

Bunun da altcoindeki kapitülasyonla uyumlu olduğu ve Cardano için bir satın alma sinyali oluşturduğu ifade ediliyor.

Piyasa değeriyle en büyük 10. kripto varlık konumundaki ADA’nın fiyatı, haber yazımı itibarıyla 0,4750 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.