Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisse Hedef Fiyatı 46,8 TL Olan Şirketin Temettü Kararı Onaylandı

Tat Gıda Sanayi A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde genel kurulun kar payı dağıtımına ilişkin kararı hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberin devamında;
Hisse Hedef Fiyatı 46,8 TL Olan Şirketin Temettü Kararı Onaylandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin en büyük gıda şirketlerinden biri konumundaki Tat Gıda Sanayi A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde genel kurulun kar payı dağıtım kararına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da TATGD koduyla işlem gören şirketin bildiriminden, beklentiler dahilinde 2024’te temettü dağıtılmaması kararının kesinleştiği bilgisi çıktı.

Açıklamada, 2024 yılında kar dağıtımı yapılmaksızın enflasyona göre düzeltilmemiş VUK kayıtlarına göre oluşan cari yıl karı olan 25.653.595,65 TL’nin olağanüstü yedek akçe olarak ayrılması ve nakit temettü dağıtılmaması teklifinin genel kurulda kabul edildiği ifade edildi.

Tat Gıda 2024'te Temettü Dağıtmayacak
Kaynak: KAP

Halk Yatırım, Mart ayı içinde hazırladığı raporda TATGD için değerlendirmelerini paylaşmış; ülkedeki salça ihracatının yüzde 53 küçülmesine rağmen Tat Gıda’nın ihracat/satış oranını koruduğuna dikkat çekilmişti.

Tat Gıda için 12 aylık hedef fiyatın 46,84 TL, tavsiyenin ise “al” olarak korunduğu ifade edilmişti.

GCM Yatırım Banner

TATGD Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın dördüncü işlem gününü yüzde 0,05 değer kaybederek 9.716,77 puandan tamamlarken, TATGD hisseleri endeksle ters yönde hareket edip yükseldi.

2023 yılını 33,6 TL’den tamamlayan TATGD hisseleri, günü yüzde 2,4‘lük artışla 28 TL‘den tamamladı.

TATGD Hissesi Günü Yükselişle Kapattı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Tat Gıda hisseleri, yatırımcısına haftalık, aylık ve yıllık bazda sırasıyla güncel olarak yüzde 11,3, yüzde 6,1 ve yüzde 23,8 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.