Paylaşım

Microsoft’un Bilmediğiniz 15 Özelliği


 

Hepimizin bildiği gibi, yaşadığımız yüzyıl 20. yüzyıl olarak anılsa da bizler artık bir teknoloji çağında yaşamaktayız. Her gün kullandığımız ürünlerin başında elbette ki hayatımızda büyük bir yere sahip olan bilgisayarlar bulunuyor. Hatta, bilgisayarlarımızın arıza yaptığı ya da elektriklerin kesildiği gibi durumlarda adeta dünya durmuş gibi neredeyse hiç bir işimizi gerçekleştiremiyoruz. Peki, bilgisayarların bu kadar yaygınlaşmasına büyük katkıda bulunan Microsoft şirketini tanıyor muyuz? İsterseniz, bu konu hakkında bilgi sahibi olmayanlar için kısa bir giriş yapalım.

Microsoft şirketi, aynı zamanda iki arkadaş da olan Bill Gates ve Paul Allen tarafından 1975 yılında kurulmuştur. Windows, Xbox gibi ürünleriyle de tanınan büyük yazılım ve bilişim şirketi, kurulduğu günden bugüne kadar büyük yol kat ederek, şirketin ilk zamanlarındaki “her ev ve her masada bir bilgisayar” vizyonunu katbekat gerçekleştirmiştir. Günümüzde de dünyanın en başarılı ve büyük şirketlerinden biri durumuna gelen Microsoft, milyar dolarlık değerde bir kuruluş olmuştur. Kocaman bir imparatorluk kuran şirket, neredeyse her gün kullandığımız Microsoft Office, Windows XP ve daha birçok yazılım ve donanım sistemlerinin üreticisidir.

Son yıllarda da şirket, yeni bir alana daha girerek; eğlence ve oyun sistemleri de üretmeye başlamıştır. Microsoft bu konuda da oldukça başarılı olarak, Playstation ile başa baş yarışacak güçlü bir rakip olmayı başarmıştır. Sonuçta, her şeyi bir kenara bıraksak bile, Microsoft bizim bilgisayarlarla olan etkileşimimize şekil veren belli başlı öge olmuştur. Nihai olarak, hayatımızda önemli bir yere sahip olan bu büyük şirkete, sayfamızda bir yer vermek bir teşekkür mahiyeti taşımaktadır. Sizler de Microsoft’un bilmediğiniz 15 özelliğini okurken, eminim bizim kadar eğlenecek ve aynı zamanda da şaşıracaksınız. Gelin bu bilgilere birlikte göz atalım.

İşte karşınızda dev kuruluş Microsoft’un bilinmeyen 15 özelliği:


Bu içeriğe emoji ile tepki ver :

Maximum 3 emoji seçebilirsiniz!.

Habere Kim Ne Dedi?


Diğer yorumlar ( 0 )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Benzer yazılar