Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

HSBC, KCHOL için Yüzde 16 Getiri Potansiyeli ile “Al” Dedi

HSBC bugün Türk hisse senedi piyasasında önemli bir gelişme ile Koç Holding paylarına ilişkin değerlendirme raporu yayımladı. Detaylar haberde;
HSBC, KCHOL için Yüzde 16 Getiri Potansiyeli ile “Al” Dedi
HABER GİRİŞ

HSBC bugün Koç Holding (KCHOL) paylarına ilişkin değerlendirme raporu yayımladı. Aracı kurum, KCHOL için hedef fiyatını yüzde 16 getiri potansiyeli ile 270 lira olarak belirledi. Tavsiyesini ise “Al” olarak sürdürdü.

KCHOL paylarının NAV iskontosunun gelecek dönemlerde daha fazla daralabilme ihtimaline işaret edilen raporda, Koç Holding’in solo net nakit pozisyonunun 2023 yılında ciddi şekilde iyileştiği anımsatıldı. Bu iyileşmenin ise 2024 yılında süreceği öngörüldü.

Raporda, seçim sonrası iyimserlik ve kur istikrarı konusunda artan inancın BIST 100 endeksinin 10 bin seviyesinin üzerine çıkmasına destek olduğu belirtildi. Yabancı yatırımcıların Nisan’dan bu yana Türk hisse senetlerinde 650 milyon dolar tutarında net alıcı olduğuna işaret edildi.

Türk hisselerinin global taraftaki görünümünün iyileşmesi ve artan yabancı yatırımcılarla KCHOL paylarının endeks üstü performansında etkili olduğuna dikkat çekildi.

Piyasadaki risk algısının iyileştiğinin bir başka göstergesi olarak, Türkiye’nin beş yıllık CDS priminin son iki yılın en düşük seviyesi olan 300 baz puanın altına gerilediği kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Derecelendirme kuruluşu S&P tarafından 4 Mayıs’ta açıklanan Türkiye’nin kredi notunu B’den B+’ya yükselttiğine de vurguda bulunuldu. Derecelendirme kuruluşu, Türkiye için görünümünü pozitifte tuttu ve “ekonomik yeniden dengelenmeye” bağlı olarak daha fazla yukarı yönlü revizyon sinyali verdi.

Borsada KCHOL koduyla işlem gören şirket payları yıllık bazda yüzde 217,03 oranında kazanç sağladı. Aylık bazda yüzde 7,81 oranında yükselen hisse haftalıksa yüzde 2,71 oranında arttı.

Gün içinde 230,2-238,5 lira aralığında seyreden KCHOL payları TSİ 16.10 itibarıyla yüzde 1,79 düşüşle 230,2 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın