Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketi Kazanç Kapılarını Genişletiyor: Şimdi Romanya’da

Margün Enerji, uluslararası arenada güçlü adımlarını sürdürerek bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu aracılığıyla yeni atılımını duyurdu. İşte detaylar;
Enerji Şirketi Kazanç Kapılarını Genişletiyor: Şimdi Romanya’da
HABER GİRİŞ

Son dönemde yurt dışı işleriyle adından sıkça söz ettiren Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAGEN), bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni atılımını açıkladı. Şirket yaptığı açıklamada, iklim teknolojileri alanında yatırımlar yapmak amacıyla Romanya’da bir şirket kurma kararı aldığını duyurdu.

KAP bildirisinde, Margun Climatech B.V.‘nın yönetim kurulunun 7 Mayıs 2024 tarihli toplantısında Romanya’da şirket kurulmasına ve gerekli işlemlerin başlatılmasına kararı aldığı belirtildi.

Şirket bu kararla sürdürülebilirlik ilkeleri ve inovasyon odaklı stratejileri doğrultusunda, Avrupa, ABD, Kanada, Avustralya ve İngiltere gibi ülkelerde büyüme hedeflerini gerçekleştirmeyi amaçladı.

Söz konusu kapsamda iklim teknolojileri alanında greenfield ve brownfield projeler, satın alma ve birleşmeler (M&A), global şirketlerle stratejik ortaklıklar, finansal ortaklıklar ve ticari iş birlikleri gibi çeşitli yatırım fırsatlarını değerlendirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Paratic Piyasalar Margün Enerji Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Hollanda’da yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Margun Climatech B.V.’nin 26 Nisan 2024 tarihinde 1 milyon euro başlangıç sermayesiyle kurulduğu anımsatıldı.

GCM Yatırım Banner

Borsada MAGEN koduyla işlem gören şirket payları yatırımcısına yıllık bazda yüzde 162,03 oranında prim sağladı. Aylık bazda yüzde 89,95 oranında değerlenen hisse, haftalık bazda ise yüzde 8,84 yükseldi.

Gün içinde 24,5-27,24 lira aralığında işlem gören MAGEN payları TSİ 11.47 itibarıyla yüzde 6,73 artışla 26,96 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın