Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

LILAK ve KOTON’un İşlem Tarihleri Geldi

Halka arz listesine yeni eklenen Koton Mağazacılık Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Lila Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. payları için işlem tarihi açıklaması geldi.
LILAK ve KOTON’un İşlem Tarihleri Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Savaş gündeminden arınan Borsa İstanbul’a taze kan olacak yeni halka arzlar bugün gündemde geniş yer buldu. Koton Mağazacılık Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.‘den sonra Lila Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş.‘nin de halka arz sonuçları paylaşıldıktan sonra sıra işlem tarihlerine geldi.

Borsa İstanbul A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden iki şirketin borsada işlem göreceği tarihi açıkladı.

120 milyon TL nominal değerli paylarını halka arz eden ve toplam 325 milyon 757 bin 306 lira nominal değerli lot talebi gören Lila Kağıt’ın LILAK kodlu paylarının 9 Mayıs Perşembe günü işleme başlayacağı açıklandı. 37,40 TL fiyattan halka arz olan LILAK kodlu hisseler Yıldız Pazar’da işlem görecek.

3,5 milyona yakın yatırımcıya hisse dağıtımı yapan Koton’un payları ise LILAK’tan bir gün sonra işlem görmeye başlayacak. 30,50 TL fiyattan talep toplayan ve 136.600.000 TL nominal değerli paylarını halka arz eden şirketin KOTON kodlu hisseleri Yıldız Pazar’da 10 Mayıs Cuma günü işlemlere başlayacak.

Kaynak: KAP

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın