Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Beklenen An Geldi! Lila Kağıt Halka Arzı Sonuçlandı

Geçen hafta talep toplama sürecini tamamlayan Lila Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. halka arz sonuçları bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden açıklandı. İşte detaylar;
Beklenen An Geldi! Lila Kağıt Halka Arzı Sonuçlandı
HABER GİRİŞ

Yatırımcıların merakla beklediği Lila Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. (LILAK) halka arz sonuçları açıklandı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından paylaşılan sonuçlara göre toplam 325 milyon 757 bin 306 lira nominal değerli lot talebi geldi.

30 Nisan, 2-3 Mayıs 2024 tarihlerinde talep toplama işlemlerini tamamlayan Lila Kağıt halka arzına, toplamda 3 milyon 573 bin 719 yatırımcıdan halka arz edilen 120 milyon lira nominal değerli paylara 325 milyon 757 bin 306 lira nominal değerli talep geldi.

Söz konusu talebin için bireysel yatırımcılardan 3 milyon 494 bin 553 kişi yer aldı. Halka arzda tahmini kişi başı azami 24-25 lot hisse dağıtımı yapıldı.

Lila Kağıt Halka Arz Sonuçları
KAYNAK: KAP

Dağıtım sonucunda, toplam 84 milyon lira nominal değerli paylar yurt içi bireysel yatırımcılara, 24 milyon lira nominal değerli paylar yurt içi kurumsal yatırımcılara ve 12 milyon lira nominal değerli paylar yurt dışı kurumsal yatırımcılara dağıtıldı.

Böylece şirketin halka arz büyüklüğünün yüzde 70’i bireysel yatırımcılara, yüzde 20’si kurumsal yatırımcılara ve yüzde 10’u yurt dışı kurumsal yatırımcılara ayrıldı.

GCM Yatırım Banner

Lila Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. paylarının bu hafta borsada işlem görmesi bekleniyor. Diğer bir taraftan halka arzda satışa sunulan payların yüzde 5’inden fazlasını alan herhangi bir gerçek veya tüzel kişi bulunmadığının altı çizildi.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) 25 Nisan 2024 tarihli bülteniyle onaylanan halka arz, borsada LILAK kodu ile işlem görmeye başlayacak olan şirket payları hisse başına 37,39 liradan halka arz edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.