Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koton Halka Arzı Sonuçlandı! Kaç Lot Yatırımcılara Düştü?

Koton'un heyecanla beklenen halka arzı sonuçları bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden açıklandı. Detaylar haberin içerisinde;
Koton Halka Arzı Sonuçlandı! Kaç Lot Yatırımcılara Düştü?
HABER GİRİŞ

Koton Mağazacılık Tekstil San. ve Tic. A.Ş. (KOTON), halka arz sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirimle kamuoyuna duyurdu. 5 Mayıs’ta açıklanan sonuçlara göre yatırımcılar halka arza oldukça yoğun bir ilgi gösterdi.

Halka arz sürecinde toplam talep, 3.471.254 bireysel yatırımcı tarafından karşılandı. Tahminlere göre kişi başına 33-34 lot hisse verildi.

Dağıtılan lot sayısı ise yurt içi bireysel yatırımcılara 3 milyon 471 bin 254 lot, şirket çalışanlarına 1965 lot ve yurt içi kurumsal yatırımcılara ise 161 lot dağıtıldı. Toplamda ise 3 milyon 473 bin 380 yatırımcıya hisse dağıtımı gerçekleştirildi.

Koton Halka Arz Sonuçları Grafik
KAYNAK: KAP

Koton Mağazacılık Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin halka arzında, belirtilen tarihlerde toplam payların yüzde 5’inden fazlasını alan herhangi bir gerçek veya tüzel kişi bulunmadığı kaydedildi. Bu sonuçlarla birlikte, KOTON hisselerinin bu hafta içinde borsada işlem görmeye başlaması bekleniyor.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) 25 Nisan 2024 tarihli bülteniyle onaylanan Koton pay başına 30,50 lira sabit fiyat üzerinden halka arz edildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket, 30 Nisan ve 2-3 Mayıs tarihlerinde TSİ 09.00-17.00 arasında talep toplama sürecini tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın