Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

124 Milyon TL Zarar Açıklayan KONTR için Hedef Fiyat Geldi

2023 dördüncü çeyrek bilançosunda yazdığı zararla dikkatleri üzerine çeken Kontrolmatik Teknoloji’nin KONTR kodlu hisseleri için değerlendirme geldi.
124 Milyon TL Zarar Açıklayan KONTR için Hedef Fiyat Geldi
HABER GİRİŞ

Geçen yılın bilançosu ele alındığında 3.966 milyon TL satış geliri ve 431 milyon TL net kâr açıklayan Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. hisseleri için Deniz Yatırım’dan hedef fiyat raporu geldi.

Deniz Yatırım’ın Eylül 2022 döneminde model portföyüne eklediği KONTR kodlu hisseler için beklenti yukarı yönlü oldu.

Raporda, 2023 dördüncü çeyrekte 1.469 milyon TL satış geliri elde eden ancak 124 milyon TL net zarar yazan şirketin bilançosunun hisseler üzerindeki olumsuz etkisinin sınırlı kalacağı beklentisi şöyle paylaşıldı:

“Enflasyon muhasebesi etkisi göz ardı edilen sonuçlarda satış geliri güçlü artarken, geçen senenin aksine net zarar kaydedildi. Enflasyon muhasebesi etkilerini içeren 2023 yılı finansallarında, FAVÖK ve net kar azalış gösterdi. Sonuçların hisse performansı üzerinde sınırlı olumsuz bir etki yaratacağı düşüncesindeyiz.”

Getiri potansiyeli yüzde 40,5 oranında olduğu kabul edilen KONTR için 12 aylık hedef fiyat 378,00 TL olurken, Deniz Yatırım’ın tavsiyesi “AL”da kalmaya devam etti.

GCM Yatırım Banner
Kontrolmatik Hisse 06.05.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Son 12 ayda fiyat aralığı 351 TL olan hisseler yazım anında yüzde 7’nin üzerinde düşüşle 248,3 TL’den işlem gördü. Hisselerin yıllık primi yüzde 120’yi bulurken, aylık yükseliş yüzde 5 oranında oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın