Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı 63 TL’ye Çıkan Şirketten Pay Başına 2,35 TL Temettü!

Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde 2023 yılı faaliyet dönemi kar payı dağıtım teklifi hakkında açıklamada bulundu. Detaylar,
Hedef Fiyatı 63 TL’ye Çıkan Şirketten Pay Başına 2,35 TL Temettü!
HABER GİRİŞ

Ak Yatırım’ın, bilançosuna dikkat çekerek hedef fiyatını 61 TL’den 63 TL seviyesine yükselttiği Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., temettü dağıtımına dair bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da TRGYO koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü müjdesi çıktı.

Açıklamada, şirket yönetim kurulunun hisse başına brüt 2,35 TL, net 2,35 TL temettü dağıtılmasına karar verdiği ifade edildi.

Kar payı dağıtım tarihinin ise 22 Temmuz 2024 olarak belirlendiği bilgisi verildi.

TRGYO Temettü 2024 Dağıtım Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Net tutarın hesaplanmasında yürürlükteki genel kar payı stopaj oranından daha düşük bir oran uygulanmasının nedeni olarak ise GYO şirketi olunduğu için yasal düzenlemeler kapsamında stopaj kesintisi yapılmaması gösterildi.

GCM Yatırım Banner

Açıklamanın devamında, “2023 yılı net dönem karından geçmiş yıl zararları ve yasal yedek akçelerin ayrılmasından sonra kalan tutardan 2.350.000.000TL’sinin birinci ve ikinci temettü olarak dağıtılması ve dağıtım sonrası kalan tutarın olağanüstü yedeklere aktarılmasının genel kurula teklif edilmesine karar verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

Şirketin 2023 yılı olağan genel kurul toplantısının 31 Mayıs 2024 Cuma günü gerçekleştirileceği de belirtildi.

Akyatırım’ın yanı sıra şirket hissesini analiz eden Halk Yatırım analistleri, TRGYO için 12 aylık hedef fiyatını 50,2 TL’den 59,3 TL’ye güncellemiş ve “al” tavsiyesini devam ettirdiğini duyurmuştu.

TRGYO Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 0,68 değer kazancıyla haftanın ikinci işlem gününü 10.336,50 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirirken, TRGYO hisseleri sakin bir seyir izledi.

Yıllık zirvesi 48 TL olan şirketin hissesi, günü yüzde 0,04’lük düşüşle 45,68 TL seviyesinde tamamladı.

TRGYO Fiyatı Bugün Sakin Bir Seyir İzledi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Torunlar Gayrimenkul hisseleri, aylık ve yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 5,6 ve yüzde 236 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.