Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analistler Bu Hisse için “Korunaklı” Dedi: Hedef 73 TL

Borsa İstanbul’da TRGYO koduyla işlem gören Torunlar GYO için değerlendirmeler paylaşıldı. Hisse için “korunaklı” ifadeleri kullanıldı. İşte detaylar;
Analistler Bu Hisse için “Korunaklı” Dedi: Hedef 73 TL
HABER GİRİŞ

Aracı kurumlar ve analistler, Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler için analizlerini paylaşarak yatırımcıları bilgilendirmeyi sürdürüyor. 6 Mayıs tarihinde 3 aracı kurum Torunlar GYO (TRGYO) için beklentilerini açıkladı.

Ak Yatırım, şirketin bilançosuna dikkat çekerek tekrarlayan gelirlerin dirençli kalmaya devam ettiğini ve güçlü net nakitin satın almaların önünü açtığını kaydetti.

Faiz gelirlerinin 2024 yılında net karı destekleyeceğini öngören Ak Yatırım, piyasanın düzeltilmiş sonuçlara olumlu tepki verebileceğini ifade etti.

TRGYO için hedef fiyat 61 TL’den 73 TL’ye yükseldi ve tavsiye “endeks üzerinde getiri” olarak korundu.

Vakıf Yatırım

Torunlar GYO’nun 2023’ü yüzde 21 gerileme ile 13,3 milyar TL net kar ile tamamladığına işaret ederek satış gelirlerinin konut ve ofis satış gelirlerinde yıllık bazda gözlenen gerileme nedeniyle yüzde 6 düşüşle 4,9 milyar TL’ye indiğini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Yıl başından bu yana endeksten yüzde 5, yıllık bazda ise yüzde 69 daha fazla yükselen TRGYO için 36,5 TL olan hedef fiyatını 50 TL’ye yükseltti ve “tut” önerisini değiştirmedi.

Halk Yatırım

Gayrimenkul sektörüne yönelik temkinli görüşe sahip olduğunu aktaran Halk Yatırım analistleri, Torunlar GYO’yu operasyonel varlıklardan elde edilen güçlü gelirleri sayesinde konut piyasasındaki gelişmelere karşı korunaklı gördüğünü açıkladı.

Torunlar GYO’nun defansif gelir yatırımını mümkün kılan, güçlü varlıklardan oluşan kira gelirleri sayesinde diğer GYO sektörü hisselerine kıyasla korunaklı kalabildiğini paylaştı.

Hisse için 12 aylık hedef fiyatını 50,2 TL’den 59,3 TL’ye güncelleyen Halk Yatırım, “al” tavsiyesini devam ettirdi.

Analistler Bu Hisse için “Korunaklı” Dedi: Hedef 73 TLKaynak: Paratic Piyasalar

6 Mayıs saat 17.30 itibarıyla yüzde 1 düşüşle 45,3 TL’de işlem gören TRGYO, haftalık ve aylık bazda yataya yakın hareket etti. Hissede yıllık artış yüzde 233 seviyesinde gerçekleşti ve yüzde 133 yükselen BIST 100 endeksinden daha güçlü bir görüntü görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.