Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şişecam’ın Eurobond Hamlesi! 327 Milyon Dolarlık Geri Alım

Şişecam bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden Eurobond geri alım ihalesiyle ilgili son gelişmeleri paylaştı. Ayrıntılar haberin içerisinde;
Şişecam’ın Eurobond Hamlesi! 327 Milyon Dolarlık Geri Alım
HABER GİRİŞ

Şişecam-Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (SISE) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada, Eurobond geri alım ihalesiyle ilgili detayları paylaştı. Şirket, geri alım sürecinde ilk aşamada toplam 327 milyon 14 bin dolar tutarında teklif yaptı ve bu teklifi geri çekmedi.

Şişecam 22 Nisan 2024’te duyurduğu Geri Alım İhalesi’nin ilk sonuçlarını paylaşarak, ihaleye ilişkin duyurunun 3 Mayıs 2024’te New York City saati ile 17.00’de sona erdiğini bildirdi.

İlk sonuçlara göre toplam 327 milyon 14 bin dolar tutarındaki tahvil için geçerli tekliflerin alındığı ve bu tekliflerin geri çekilmediği vurgulandı. Şirket, geri alıma konu edilen ve geri çekilmeyen tahvilleri, prorasyona tabi olmadan satın alacak.

Geri alım ihalesinin, 20 Mayıs 2024 tarihine kadar açık kalacağı ve tahvillerini ihale eden hak sahiplerinin sadece geri alım bedelini alma hakkına sahip olacağına dikkat çekildi.

Uzlaşı tarihi olarak beklenen 7 Mayıs 2024 tarihine kadar geçerli teklif veren tahvil sahiplerinin, erken uzlaşma tarihine kadar tahakkuk eden ve ödenmemiş tüm faizi de içerecek şekilde ödeme yapacağı bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket, geri alım için kabul edilen tüm tahvilleri iptal edeceği ve geri alım işlemine ilişkin ayrıntılarınsa geri alım teklifinde belirtildiği eklendi.

Borsada SISE koduyla işlem gören şirket hissesi yıllık bazda yüzde 40,17 oranında artış gösterdi. Aylık bazda yüzde 4,27 yükselen SISE payları, haftalık bazda ise yüzde 1,07 oranında düştü.

Gün içinde 50,6-51,75 lira aralığında işlem gören SISE hissesi TSİ 14.37 itibarıyla yüzde 0,68 düşüşle 50,85 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın