Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SISE 2 Yeni KAP Bildirisiyle Stratejik Adımlarını Açıkladı

Şişecam bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden paylaştığı 2 yeni bildiriyle Eurobond İhracı ve Eurobond Geri Alım Kararı hakkında detay verdi. Ayrıntılar haberde;
SISE 2 Yeni KAP Bildirisiyle Stratejik Adımlarını Açıkladı
HABER GİRİŞ

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (SISE) tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Eurobond İhracı ve Eurobond Geri Alım Kararı hakkında 2 yeni bildiri paylaşıldı.

Şişecam Eurobond İhracına ilişkin KAP bildirisinde, yüzde 100 sahibi olduğu Sişecam UK PLC’nin tahvil niteliğinde ihraç edilmesi planlanan borçlanma araçlarının “Rule 144A” ve “Regulation S” formatında yurt dışında nitelikli yatırımcılara satışı konusunda detay verdi.

Söz konusu satışta Citigroup Global Markets Limited, HSBC Bank plc, J.P. Morgan Securities plc ve Merrill Lynch International’ın yetkilendirildiğine işaret etti.

Bu kapsamda şirket yöneticilerinin katılımı ile İngiltere’de, 22 Nisan 2024 itibarıyla bir dizi yatırımcı toplantısı düzenlenmesinin planlandığı kaydedildi.

Tahvil ihracına ilişkin nihai karar, ihraç tutarı ve koşulların söz konusu toplantıları takiben piyasalardaki gelişmelere bağlı olarak belirleneceğinin altı çizildi.

GCM Yatırım Banner

Şişecam bugün paylaştığı Eurobond Geri Alım Kararı hakkındaki 2’nci KAP bildirisinde ise yönetim kurulu tarafından Şişecam UK PLC şirkete ihraç edilmesi planlanan yeni tahvillere paralel olarak alınan kararı açıkladı.

Şirketin 2019 tarihli 2026 vadeli 700 milyon dolar (ana para) tutarındaki mevcut tahvillerinin borç yönetimi kapsamında ihraççı olan Şişecam tarafından, uygun görülecek miktarda geri alım ihalesi yoluyla vadesinden önce kısmen veya tamamen itfa edilmesine karar verildiği belirtildi.

Borsada SISE koduyla işlem gören şirket hissesi yıllık bazda yüzde 16,47 oranında prim sağladı. Aylık bazda yüzde 2,21 yükselen hisse, haftalık bazda ise yüzde 2,2 düştü.

Gün içinde 47,4-48,68 lira aralığında seyreden hisse TSİ 17.36 itibarıyla yüzde 2,2 artışla 48,24 lira oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.