Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Teknoloji ve Enerji Şirketi Dev Sözleşmeye İmzayı Attı

Kontrolmatik Teknoloji, katıldığı ihale sonrasında dev sözleşmeyi imzaladığını duyurdu. Detaylar haberde...
Teknoloji ve Enerji Şirketi Dev Sözleşmeye İmzayı Attı
HABER GİRİŞ

Yeni iş ilişkileri ile öne çıkan Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden katıldığı ihale sonucunda sözleşmenin imzalandığını duyurdu.

FAS Ulusal Elektrik ve İçme Suyu Kurumu tarafından düzenlenen trafo merkezinin dönüşümün gerçekleştirilmesi ve CHEMIA’dan 400kV uzantısının gerçekleştirilmesi işi ihalesi kapsamında sözleşmenin imzalandığını duyurdu.

Laawamer Lot işi kapsamında 10 milyon 880 bin euro, Chemaia Lot işi kapsamında 7 milyon 404 bin euro tutarında olmak üzere toplam 18 milyon 284 bin euro sözleşme imzalandığını duyurdu.

Söz konusu anlaşmanın FAS Ulusal Elektrik ve İçme Suyu Kurumu ile imzalandığını açıkladı.

Şirketin borsada işlem gören hisseleri haftanın ikinci gününe düşüş seyrinde başladı. Dün kapanışı 269 TL’den yapan hisseler 244,60 TL’den açılışı yaptı.

GCM Yatırım Banner

Hisseler saat 10.35’te 253,50 TL’ye kadar yükseldi. Sonrasında düşüşe geçen hisseler 235,5 TL’ye geriledi. KONTR hisseleri aylık bazda yüzde 0,63, haftalık bazda yüzde 1,87 kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.