Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İletişim Hissesi Güven Veriyor: Hedef Fiyat 146,4 TL

Aracı kurumların gözde şirketlerden biri olan Turkcell için değerlendirmeler açıklandı. Hissede 12 aylık hedef fiyat ne? İşte detaylar;
İletişim Hissesi Güven Veriyor: Hedef Fiyat 146,4 TL
HABER GİRİŞ

Pardus Portföy Yönetimi, 7 Mayıs’ta telekomünikasyon sektörünün öncü firmalarından olan Turkcell İletişim Hizmetleri (TCELL) için değerlendirmesini paylaştı. Şirket için olumlu faktörler ve riskler sıralanırken hedef fiyat da açıklandı.

Şirketin güçlü gelir ve karlılık büyümesi, etkin abone kazanımıyla güçlü operasyonel performansına ve cazip değerlemesine dikkat çekildi.

Analistler, Turkcell’in tavizsiz fiyatlama stratejisini korumasına rağmen mobil tarafta liderliğini koruduğunu, 2023 yılında net 799 bin abone kazandığını belirtti. Yıl boyunca brüt olarak mobil faturalı abonelerde 1,6 milyon kazanım gerçekleştirdiğini, sabitte 173k, fiberde ise 169k yeni abone elde ettiğini açıkladı.

Pardus Portföy, şirketin abone kazanım momentumunun, güçlü ciro ve marj büyümesini beğendiğini, güçlü turizmin roaming gelirlerini destekleyebileceği ifade edildi.

Analistler şirket için riskleri de sıraladı:

GCM Yatırım Banner
  • Sektörde dönemsel olarak artabilen fiyat rekabeti
  • An itibarıyla 6k uyduyla internet servisi sağlayan Starlink’in 42k adet uyduyla küresel kapsama hedeflediği, aylık 120 dolar nispeten yüksek ücreti ilerde telekom operatörlerine rakip olabileceği paylaşıldı.
  • Asgari ücrette olası bonkör artışlar

Pardus Portföy, TCELL için 12 aylık hedef fiyatını 146,45 TL olarak tavsiyesini ise “al” olarak belirledi. Hissede yüzde 78 yükseliş potansiyeline işaret ediliyor.

İletişim Hissesi Güven Veriyor: Hedef Fiyat 146 TLKaynak: Paratic Piyasalar

2023 yılını 56,1 TL’den tamamlayan TCELL, 7 Mayıs saat 14.00 itibarıyla yüzde 1 artışla 83,1 TL’den işlem görüyor. Hissede haftalık yüzde 4, aylık yüzde 12 ve yıllık yüzde 170 artış görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.