Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisse 21 TL’ye Çıkabilir! Güçlü Bilanço Destekliyor

Borsa İstanbul’da KAREL koduyla işlem gören Karel Elektronik hisseleri için 12 aylık hedef fiyat açıklandı. İşte detaylar;
Bu Hisse 21 TL’ye Çıkabilir! Güçlü Bilanço Destekliyor
HABER GİRİŞ

2023 yılı finansal sonuçlarını açıklayan ve zararını kara çevirmeyi başaran Karel Elektronik (KAREL), aracı kurumların ilgisini çekmeyi başardı. Deniz Yatırım, 7 Mayıs’ta şirketin finansal verilerini değerlendirdi ve hedef fiyatını açıkladı.

Şirketin 2023’te 9,4 milyar TL hasılat ve 235 milyon TL net kar açıkladığına dikkat çekildi. Karel Elektronik’in iletişim sistemleri, savunma sanayi, kurumsal projeler, otomotiv teknolojileri, elektronik üretim ve yeni teknolojilerde faaliyet gösterdiği, bu kapsamda mevsimsellik etkisi yüksek olan otomotiv ve savunma segmentinin etkisiyle güçlü finansal sonuçlar açıkladığı kaydedildi.

Deniz Yatırım, KAREL için hedef fiyatını 21 TL, önerisini ise “al” yönünde korudu. Hissenin yıl başından bu yana endekse paralel performans gösterdiği bildirildi.

Bu Hisse 21 TL’ye Çıkabilir! Güçlü Bilanço DestekliyorKaynak: Paratic Piyasalar

KAREL, 2023 yılını 11,6 TL’den tamamladı ve 28 Şubat’ta 18,4 TL’ye kadar yükseldi. Ancak bu noktada tutunamayan hisse, devam eden satışlarla bir miktar geriledi. 7 Mayıs saat 15.00 itibarıyla 16 TL’de yatay seyreden hisse aylık yüzde 16, yıllık yüzde 116 değer kazandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.